Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 39

Téma: Nekvalitný produkt iiyama

  1. #1

    Standardní Nekvalitný produkt iiyama

    Pretože mnohí z Vás trávia hodne času pred monitorom čo je hodne náročné pre zrak, stáva sa tak dobrý monitor "základom pre prežitie". Preto Vám po mojej skúsenosti doporučujem:
    AK STE ROZHODNUTÝ ŽE SI KÚPITE MONITOR ZNAČKY "IIYAMA", PORIADNE HO PRESKÚŠAJTE NEŽ HO ZAPLATÍTE! NEROBTE CHYBU AKO JA.
    Podľa vedenia firmy "iiyama" je totiž kritériom pre kvalitný profesionálny monitor toto:
    "Musí byť čitateľný text 10pt v rozlíšení 1600x1200 a nemusí byť ostrý"
    Ja som dopadol takto: Od firmy Mironet mám doma monitor "iiyama HM204DT", ktorý má neostrý obraz na pravej polovici obrazovky. Predajca odmieta výrobok vymeniť, pretože má priamu zmluvu s výrobcom a ten je vraj povinný závadu odstrániť. Výrobca tvrdí že mám prehnané nároky a monitor je naprosto vporiadku, pretože vyhovuje vyššie uvedenej podmienke ( čo by som vlastne chcel za mizerných 30 000.- ).
    Ak sa chcete pobaviť možete si prečítať moju korešpondenciu s vedením firmy ( Mr.Ulrich Zott Dipl.-Ing. Product manager - Germany ):
    Moj email:
    On 2nd May 2003 I bought your product, monitor iiyama HM204DT. Delivery boy delivered to me one, I had to pay cash ( price is equal two month salary in our location ) and after instalation I found out the monitor is defective. The picture was not sharp. Immediately I contacted iiyama service.They were quite fast and willing, so after about 3 days they took away imperfect monitor ( I got spare - older 19 ). Serviceman has contacted me by phone and asked what resolution and frequency I use - for better setting. I suppose he did what he was able to and on 13th May I got the monitor back. I have to say the picture quality is much better, the monitor is usable now, but it´s still not perfect. Sharpness is not uniform over the screen area. I´m not any clerk, I need perfect view ( I though, your product couldn´t be a "sh*t"). I do CG art, my eyes look at screen more than 10 hours a day and for example if I looked at viewport in left down corner where all is correct and then I move to upper right ( unfocussed ), my eyes try to focalise, in vain of course, and I have headache soon. And of course I need sharp view for my work. Reseller don´t want to take it back and service is not able to tune it. I´m expecting a solution from you.
    IIYAMA:
    I am sorry for your problem with our monitor. It's very difficult for me to give you a statement now. I do not have enogh informations. Every CRT Monitor has a limit in topic of sharpness.The sharpness is also depending on the graphiccard and other components This should nt be an excuse.If you want a more detailed statement, please give me following information: used resolution used refresh rate manufacturer and modell of your graphiccard which OPQ mode (OSD of Monitor) is activated have you checked for Moiree?
    JA:
    There is a problem with non-uniform sharpness. Graphic card: ASUS V6800 ( Ge Force 256 ) Motherboard : ASUS P3B-F Resolution:1280x960 32 bit Refresh rate: 85 Hz ( problem occurs in all resolutions and rates, just an unfocused area moves depends on it ) I´ve checked all settings in the menu, include Moire. OPQ: I use "picture" but in "text" mode is the same problem . For certain, next completive info: I´ve checked other cables, near monitor there are not any disturbing sources, I´ve tried to move monitor ( temporary spare monitor - 6years old iiyama 19´´ worked perfectly ), when I installed monitor first time, it has wrong colors, but when I had applied Degauss, colors became O.K. In resolution 1280x960 85 Hz there is unfocused area in right vertical half of screen, it has smooth transition. In smaller resolutions, area moves to the vertical centre. My 8years old IBM P200-trinitron ( it served out ) had sharpness like this one in unfocused area, but the same on all space of the screen, and for example in my previous job I had Sony monitor with 22 flat screen and it had perfect sharp picture everywhere. I don´t know what else can I say, but ask me if you need of course.
    IIYAMA:
    there is one thing I would like you to check. In the OSD is one feature called OPQ. Please make sure that Text Mode is active. And please check the function Moiree in the OSD. This function should have an effect to the sharpness. At least of the area of bad sharpness. waiting for your answer.
    JA:
    Well, I´ve checked it already, but O.K. I tried it again. I´ve adjusted Moire = 00%, I activated "Text mode" and softly increased Moire´s value. Result: picture became more unsharpen yet and from value 50% up started to shake. 00% value is the best I can adjust. The same result is in "Picture mode". I´ve tried to compensate this by "Convergence", no improve.
    **************** týždeň žiadna odpoveď*******************
    MOJ DOTAZ:
    Mr.Zott, I´m waiting for your answer. If you rate as goner, let me know please.
    IIYAMA:
    checked the situation with our subsidary in CZ.Your monitor were adjusted as good as possible. Maybe you expect to much, as you mentioned in your fisrt mail. a CRT is a CRT and will never create a "perfect" picture. each Monitor have strengthening and weakening. CRTs will never have a perfect sharpness. If you looking for this characteristic, I advise a LCD. But with a LCD you will have other disadvantages. To check the sharpness on 22" CRTs: it must be possible to read 10pt texture under 1600 x 1200; but it cant be perfect sharp. sorry, but to solve your problem, I see only one chance: use a LC Display best regards, Uli Zott.
    JA:
    O.K. Mr.Zott I take your answer like final iiyama´s point of view on my problem. But I don´t think so. You don´t want to understand, my problem is not imperfect sharpness, but non-uniform sharpness. Analog screen is better for my work than LCD, because it has natural antialiasing, but your product is a "shit" which harrows my eyes and is not for professional use. I´m going to proceed accordingly.
    THE END
    Takže som odsúdený na devastáciu zraku vďaka "perfektnému monitoru od IIYAMY" ( na to aby som si zašiel do krámu a kúpil nejaký iný proste nemám ).
    Gaspo

  2. #2
    Member
    Založen
    19.04.2003
    Bydliště
    Karviná, Brno (PPV - K2) , Praha
    Příspěvky
    214
    Vliv
    258

    Standardní

    tos jim fakt napsal ? To je poprvé co slyším že si někdo stěžuje na iiyamu. Pokaždé jak jsem tyhle monitory viděl tak jsem jen čučel jaký to má perfektní obraz a taky jsem čučel na ty ceny
    PIV 3,2@3,52 GHz (prescott) AC Freezer 4@1400ot/s | Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB 378/337 @ 420/360 MHz + Thermaltake CL-G0009 Schooner | 2x512 MB 500 MHz A-Data Vitesta | MB MSI 865 NEO-2 LS
    Sepmron 3100+ | Sapphire Radeon X700 Pro | 2x256 MB 400 MHz Geil | MB ASUS s.754 K8N4-E Deluxe | Monitor PHILIPS 19\" LCD 190B6CG

  3. #3
    Member
    Založen
    19.04.2003
    Bydliště
    Karviná, Brno (PPV - K2) , Praha
    Příspěvky
    214
    Vliv
    258

    Standardní

    tos jim fakt napsal ? . To je poprvé co slyším že si někdo stěžuje na iiyamu. Pokaždé jak jsem tyhle monitory viděl tak jsem jen čučel jaký to má perfektní obraz a taky jsem čučel na ty ceny
    PIV 3,2@3,52 GHz (prescott) AC Freezer 4@1400ot/s | Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB 378/337 @ 420/360 MHz + Thermaltake CL-G0009 Schooner | 2x512 MB 500 MHz A-Data Vitesta | MB MSI 865 NEO-2 LS
    Sepmron 3100+ | Sapphire Radeon X700 Pro | 2x256 MB 400 MHz Geil | MB ASUS s.754 K8N4-E Deluxe | Monitor PHILIPS 19\" LCD 190B6CG

  4. #4

    Standardní

    2 Gašpo: .... cece, ze se vubec rozcilujes .. ja sem behem mesice vystridal 3x 19" Syncmastery (2x957p a ted stavajici 957DF) a porad si proste myslim, ze to neni vono .. jako nedivim se ti na druhou stranu, pac si prece jen vysolil xkrat vic kacek nez ja, ale je tu proste videt, to, co se uz nakou dobu traduje, ze proste na to vyrobci serou jak muzou a clovek aby mel bobky za novej monas vyhodit penize, pac ne dicky je prilezitost si ten kousek vokouknout namiste

  5. #5

    Standardní

    Citace Původně odeslal : PRASoR :
    2 Gašpo: .... cece, ze se vubec rozcilujes .. ja sem behem mesice vystridal 3x 19" Syncmastery (2x957p a ted stavajici 957DF) a porad si proste myslim, ze to neni vono .. jako nedivim se ti na druhou stranu, pac si prece jen vysolil xkrat vic kacek nez ja, ale je tu proste videt, to, co se uz nakou dobu traduje, ze proste na to vyrobci serou jak muzou a clovek aby mel bobky za novej monas vyhodit penize, pac ne dicky je prilezitost si ten kousek vokouknout namiste
    S tim 100% souhlasim!!! Ja tedka resim problem s monitorem AOC 7KLr. Ma deformovane horni a dolni strany a dokonce leve a prave dolni rohy na stranach jsou zaoblene a pres OSD se to neda vubec srovnat! Uz jsem to jednou posilal do servisu i se zarucakem a oni mi ho vymenili za novej, ale zapomneli (ja jsem si zapomnel rict) mi dat zarucak. Tak jsem volal tomu prepravci a ten znechucene rikal, ze to dal sektretarsce na odeslani postou. Dva tydny nic neprislo, az jsem tam vcera volal a nejakej chlapik rikal, ze to poslou. Ale zpatky k tomu monitoru> ma uplne stejnou vadu, ale navic ma i hroynou neostrost v levem hornim rohu a ten celkovej obraz mi prijde mene ostrejsi, nez ten puvodni.

    Volal jsem tam tedy kvuli tomuto problemu a chlapik, ktery mi monitor vymenoval za novy mi rekl, ze ten monitor mam menit tak dlouho, dokud se mi obraz nebude libit (vzdy mi ho prej vymeni za novy). Tak jsem si pres Internet zase objednal odvoz tohoto monitoru a doufam, ze nasledujici monitor bude uz v poradku (ale moc tomu neverim, protoze to bylo na dvou novych kusech), protoze jinak vopravdu nevim.

    Ptal jsem se, jestli by mi prodejce zpatky vratil penize, ale rikal, ze asi ne, protoze "to pry neni nejaky profesionalni monitor". Kurnik, prece kazdej i sebe horsi monitor musi mit alespon rovny linky (myslim, ze by tam nemely byt zadne vlny, az na nejake to zaobleni v rozich)!
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  6. #6
    Member
    Založen
    19.04.2003
    Bydliště
    Karviná, Brno (PPV - K2) , Praha
    Příspěvky
    214
    Vliv
    258

    Standardní

    Citace Původně odeslal IntEx
    Citace Původně odeslal : PRASoR :
    2 Gašpo: .... cece, ze se vubec rozcilujes .. ja sem behem mesice vystridal 3x 19" Syncmastery (2x957p a ted stavajici 957DF) a porad si proste myslim, ze to neni vono .. jako nedivim se ti na druhou stranu, pac si prece jen vysolil xkrat vic kacek nez ja, ale je tu proste videt, to, co se uz nakou dobu traduje, ze proste na to vyrobci serou jak muzou a clovek aby mel bobky za novej monas vyhodit penize, pac ne dicky je prilezitost si ten kousek vokouknout namiste
    S tim 100% souhlasim!!! Ja tedka resim problem s monitorem AOC 7KLr. Ma deformovane horni a dolni strany a dokonce leve a prave dolni rohy na stranach jsou zaoblene a pres OSD se to neda vubec srovnat! Uz jsem to jednou posilal do servisu i se zarucakem a oni mi ho vymenili za novej, ale zapomneli (ja jsem si zapomnel rict) mi dat zarucak. Tak jsem volal tomu prepravci a ten znechucene rikal, ze to dal sektretarsce na odeslani postou. Dva tydny nic neprislo, az jsem tam vcera volal a nejakej chlapik rikal, ze to poslou. Ale zpatky k tomu monitoru> ma uplne stejnou vadu, ale navic ma i hroynou neostrost v levem hornim rohu a ten celkovej obraz mi prijde mene ostrejsi, nez ten puvodni.

    Volal jsem tam tedy kvuli tomuto problemu a chlapik, ktery mi monitor vymenoval za novy mi rekl, ze ten monitor mam menit tak dlouho, dokud se mi obraz nebude libit (vzdy mi ho prej vymeni za novy). Tak jsem si pres Internet zase objednal odvoz tohoto monitoru a doufam, ze nasledujici monitor bude uz v poradku (ale moc tomu neverim, protoze to bylo na dvou novych kusech), protoze jinak vopravdu nevim.

    Ptal jsem se, jestli by mi prodejce zpatky vratil penize, ale rikal, ze asi ne, protoze "to pry neni nejaky profesionalni monitor". Kurnik, prece kazdej i sebe horsi monitor musi mit alespon rovny linky (myslim, ze by tam nemely byt zadne vlny, az na nejake to zaobleni v rozich)!
    No jestli chceš mít rovné linky a plochý monitor,tak sis měl vybrat nějaký jiný,přečti si tohle a pochopíš : http://www.svethardware.cz/sh/sh1.ns...256A2A004D6634
    PIV 3,2@3,52 GHz (prescott) AC Freezer 4@1400ot/s | Sapphire Radeon 9800 Pro 128MB 378/337 @ 420/360 MHz + Thermaltake CL-G0009 Schooner | 2x512 MB 500 MHz A-Data Vitesta | MB MSI 865 NEO-2 LS
    Sepmron 3100+ | Sapphire Radeon X700 Pro | 2x256 MB 400 MHz Geil | MB ASUS s.754 K8N4-E Deluxe | Monitor PHILIPS 19\" LCD 190B6CG

  7. #7

    Standardní

    No jestli chceš mít rovné linky a plochý monitor,tak sis měl vybrat nějaký jiný,přečti si tohle a pochopíš : http://www.svethardware.cz/sh/sh1.ns...256A2A004D6634

    Tohle mi je uplne jasny!! Samozrejme, ze je kulata obrazovka za rovnym sklem, ale tvar tech hornich/dolnich stran se meni asi ve 2/3, ne na krajich, nebo uprostred, je to proste zvlneny.
    Lenovo ThinkPad T400s (Intel Centrino 2 vPro 2.4GHz, 8GB RAM, Intel GMA 4500MHD, 250GB HDD 1.8" Toshiba)

  8. #8

    Standardní

    .... ale tak je jasny, ze jednotlivy typy vobrazovek maj trosku vodlisny vlastnosti .. sou ale deformace, kery tam ofsem bejt nemaj, nejdou vyladit, pac se zrovna ten kus nepoved nebo ty soucasny kusy vosazujou levackou elektronikou, ze s prichozim novym kusem muzes cekat podobnej nebo uplne jinej debakl, kerej te zas nasere .. a fakt pak muzes menit tak dlouho, dokud nenarazis na trochu rozumnej kus .. coz ve finale taky stoji za howno, pac nez se ho dockas (jestli vubec), tak budes furt bez monasu nebo na naky stary srajde .. si ma pak clovek vybrat

  9. #9
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    joo panove, dneska uz vsichni vyrobci na kvalitu pecou a zenou se jen za nizkou cenou... se mrknete kolik stala pred 3ma rokama super 19 a kolik sotji ted a na kvalite je to znat tak a to primou umerou
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  10. #10

    Standardní

    Za malo penazi malo muziky...
    Ja sa na Iiyamu nestazujem, vsak som za nu aj vysolil dost prachov. Nema to ziadnu "plochu" obrazovku, ale ma to pekny ostry obraz.
    1: Asus P2B 1.10 • Celeron 1100@1364/1.8V • 512MB SDRAM • Samsung SP1213N+WD AC28400 • Toshiba XM-6402B+SD-M1212 • PowerColor AR2L Radeon 9100 64MB • 3C900-Combo • Bt848A • ASB-3940UA • AWE-64 • DTK PTP-3007 • VisionMaster 405 • Umax UC630 • Star LC24-200 Colour 2: PCPartner TXB820DS • Cyrix MII PR300/1.8V • 256MB SDRAM • 2xSamsung HD400LD+IT8212F • Accesstek CW4001 • LS-120 • Mystique 4MB • Millennium II 4MB • 3C509 • CMI8329A+Dream MIDI • ADI ProVista E44 • SyncMaster 203B Notebook: DTK FortisPro TOP-5A • P166MMX/1.8V • 80MB EDO • Hitachi 5K80 40GB • 12,1" TFT Router: A-Trend ATC-1425B • i486DX 50@33/5V • 48MB FPM • WD AC14300 • UMC UM9003F • HP PC LAN 16/TP+ Car: Mazda 323P BA • Z5 1489ccm, 65kW@5500rpm, 134Nm@4000rpm

  11. #11

    Standardní

    .... jj .. stoji to za starou vaginu

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    billiardový stôl
    Příspěvky
    2 339
    Vliv
    287

    Standardní

    pametam, ked som pred 7 rokmi kupoval Daewoo 17" za 26 bez DPH... proste lacne CRT su vsetky, lebo koncia... ked chcete ostrost, chce to LCD a ziskate aj nieco navyse (hlavne vase oci).

    Okrem toho, s tou GF 256 tomu tiez moc nepomozes...

  13. #13

    Standardní

    Vďaka chlapci za komentáre, vidím že máme podobné skúsenosti a názory. Ten názor, že kvalita ide poslednou dobou rapídne dolu mi potvrdil dokonca aj jeden pracovník z českej iiyamy ( radšej ho nemenujem ), verím že robili čo mohli, ale keď Japončíci na to serú.... Keď som mu povedal, že starý IBM P200 mi poctivo slúžil 8 rokov ( asi mu odišlo trafo ), tak si len povzdychol: "Kdepak starší věci, dneska je to bohužel jinak..." Ja som si naivne myslel opak ( v bývalej práci som mal Sony 22 flat, nepamatám už typ a ten bol fakt skvelý ). K tomu LCD: Nepopieram že je to skvelá vec, ale ja robím 3d grafiku a tam je prirodzený antialiasing analógu predsalen príjemnejší. Mne fakt nejde o 100% ostrosť, ale len o rovnakú kvalitu po celej ploche. Nechcem tu fňukať ako nejaký "zapšklý" dochodca, ale fakt je že ten konzum produkuje plno sračiek a už ani značka a cena nie je zárukou kvality ( napríklad dvakrát sa mi stalo, že som vysolil 2 táce za Levisky a po pol roku sa mi na nich pokazil zips ). Ja viem, vždycky existujú záruky atď., ale dosiaľ som proste nebol ten typ, ktorý uchováva všetky paragóny a potom si pracne "vybeháva" svoje práva. Teraz už začínam plno chápať filozofiu "čím menej toho máš, tým lepšie sa Ti dýcha".

  14. #14

    Standardní

    Gaspo ma absolutnu pravdu! Ja ked kupim montas za 10k, tak chcem, aby sa nan dalo pozerat. Ked dam za montas 30k, tak by mal aj oku lahodit a nie byt taky shit. Je pravda, ze aj majster tesar sa utne, ale prave kvoli zachovaniu mena by mohli ten montas bez okolkov s hlbokym ospravedlnenim vymenit... tak to ma iiyama sklamala...
    je to aj tym, ze kedysi kupil komp len ten, kto ho potreboval, alebo nan fakt mal, teraz chce komp kazdy loser, aj ked nema prachy, a prave tito ludia nutia vyrobcov znizovat cany na ukor kvality...
    ked som bol na fore aktivny, tak som doma chladil toto:
    DEEDEE: Asus P4C800-E Deluxe, Intel P4 Prescott 3.0GHz@3.72GHz + Zalman 7000B Cu, DDR 2x256 MB Twinmos 400MHz CL 2.5, Asus 8420 (GF4 Ti4200) 250/445@350/580 with Zalman ZM80D-HP, iiyama LS902 Vision Master 1451, CD-RW Asus CRW-5224A, Seagate Barracuda 7200.7 SATA 160GB + 7200.10 SATA 320GB, case Enermax CS-B031-TBB, power supply Enermax Liberty ELT500AWT, cooling rodinka Nexusov... v lete netaktim, kurit treba v zime...
    Thunderbird: Asus P4G8X Deluxe (Granite Bay chipset), Intel P4 NW B 2.4GHz@2.8 GHz + Titan TTC-CW7TB, a tak dalej...

  15. #15

    Standardní

    To je docela smutný . Doufam, že mi moje iiyama ještě chvíli vydží. Ale přecejen za 30 litrů bych čekal víc, než píšeš. A zkoušel si to na jiný grafárně, jak to vypadá?
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  16. #16

    Standardní

    Inú grafickú kartu som neskúšal, ale starý monitor i ten náhradný čo som dostal, keď sa snažili ten nový v servise vyladiť, fungovali absolútne bez problémov. Mám už staršiu ASUS V6800 (Ge Force 256), ale tá karta je určite dobrá. Naviac mám na počítači dva systémy ( ME a XP ) na jednom sú povodné drivery od ASUSU a na XP používam Detonator. Oba systémy majú samozrejme nainštalované drivery pre iiyamu, ale problém je na oboch rovnaký. Proste je to fakt monitorom. Ono to rozostrenie nie je zas až tak obrovské ( 8 rokov starý IBM mal také cez celú plochu obrazovky ), problém je v tom, že keď napríklam makám chvíľu v ľavom dolnom viewporte, kde je obraz perfektný a potom prejdem do pravého horného ( rozmlžený ), oči sa márne snažia zaostrovať a je to pre ne proste zaťaženie. A na to sa bohužiaľ nedá zvyknúť.

  17. #17
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    podle popisu to neni vada grafiky ale jasne monitoru, obzvlast pokud to na zapojcenym nedelalo, ovsem s tim ze GF256 je dobra co se tyka kvality obrazu hrube nesouhlasim. Asus to trochu zachranuje ale....
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  18. #18
    Senior Member Avatar uživatele Marek
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Home - PU, Skola - TT
    Příspěvky
    1 076
    Vliv
    274

    Standardní

    Ja som kupil NEC 771 SB a mne zas robi to ze cim je videt viac svetlej(bielej)farby tym je cely obraz sedivejsi.Takze vo finale ked zvacism biele okno na celu obrazovku a mala by byt ziarivo biela je sedozelena.Zajtra ho idem reklamovat.A este ku vsetkemu dost pumpuje.Je este drahsi model 791Sb ten ma 1600*60 moj len 1280*60.Ale myslim ze to pumpavanie bude aj tam, lebo high voltage elektronika je asi rovnaka.
    Neviem, mozno ze ho skusim nejako vytradovat za LG 700P.Uvidim.
    C2D @ 3GHz + Ninja || 2GB RAM || Wide 20" p-mva LCD || M-Audio revo 5.1 || Sennheiser HD595 || Logitech G5 mouse

  19. #19
    Senior Member VIP Avatar uživatele DeeKay
    Založen
    06.10.2002
    Bydliště
    PHA
    Příspěvky
    3 344
    Vliv
    301

    Standardní

    ehm...zkusil bych vytradovat za neco jineho enz LG.. i kdyz mzona yhle novejsi se nebudou tolik kazit jako ty starsi, uvidis
    wrxtation: Intel Q9550@3.6G, Noctua UH-12P, 4GB OCZ LV RAM, Gigabyte EP45-UD3P, Powercolor HD5850 PCS+ 1GB, 1TB WD BLACK, .64TB WD Blue, Lian-Li PC-P50B (silenced), Scythe ESI Juli@, Gilmore Headamp, Sennheiser HD580, NEC 2090UXi-BK, HP LP2065, Wacom Graphire4, Logitech G15, Logitech G5...etc, Win XP Pro
    mobile:
    Lenovo Thinkpad R61 14", C2D T7250, 2GB RAM, GMA X3100, .5TB WD Blue, Echo Indigo PCMCIA, Sennheiser PX100, Ubuntu 9.10

    CUT ME AND I'D BLEED IMPERIAL BLUE...

  20. #20
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    290

    Standardní

    Citace Původně odeslal Gašpo
    Inú grafickú kartu som neskúšal, ale starý monitor i ten náhradný čo som dostal, keď sa snažili ten nový v servise vyladiť, fungovali absolútne bez problémov.
    no jestli ten tvuj novej monas skouseli v servisu a je OK, tak je to grafikou ne? Me delalo problemy moje soucasny radlo na starym monaku LG 795ft+ - divnrj obraz rozostrenej litaly pres nej pruhy, na jinejch monitorech byla ta grafarna v poho a tem monitor byl tak v phoo s jinejma grafarnama - proste si tydle dve veci nerozumeli.... skus jinou grafiku a uvidis...

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  21. #21

    Standardní

    Ak si prečítaš moju korešpondenciu s iiyamou tak sa dozvieš, že keď mi bol monitor doručený kurierom od Mironetu, tak bol úplne v prdeli - totálne rozladený. Potom ho vzali do servisu a tam ho "jakž-takž" vyladili.
    A neviem si predstaviť ako by toto mohla sposobiť grafická karta. Všetkým Vám ďakujem za rady, ale poniektorí by si mohli najskor prečítať celý moj príspevok.

  22. #22

    Standardní

    Gaspo: niesi ty nahodou ten grafik, ktory robi v 3d tie pekne holky??
    Blue PC = RC5-72 Power 5.3 MKeys/s

  23. #23
    Senior Member minceVIP Avatar uživatele Maxik
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha - Luziny
    Příspěvky
    2 285
    Vliv
    290

    Standardní

    promin, cely tvuj prispevek sem cet ale asi nepozorne

    PC - Pentium G3258 - 4.5GHz, Gigabyte GA-Z97P-D3, DDR3 3x8GB 1866, MSi GTX970 Gaming 3.5G, nejaky to 256GB SSD a par tera HDD, case Zalman Z9 U3
    NTB - HP EliteBook 8470p - Core i5-3320M (2.6GHz), 8GB RAM, ATi 7570M 1GB, 500GB+250GB HDD a dalsi serepaticky okolo
    Bike - Honda VFR 800 V-tec, 80kW/10500, 244Kg, obuti Michelin Pilot Road, mist k sezeni: 2, SVO faktor = stredni (zalezi na pilotovi)


  24. #24

    Standardní

    Citace Původně odeslal OndreJ
    Gaspo: niesi ty nahodou ten grafik, ktory robi v 3d tie pekne holky??
    No som to ja, ak sa Ti zdajú pekné tak dík, ale už budem musieť začať vyrábať aj nejaké škaredšie, ale to človeka tak nebaví. Zatiaľ mám 14 báb a 4 chlapov, ešte stále zúfale málo na nejaký kratší film. V budúcnosti by som rád nejaký urobil, ak sa mi podarí zohnať sponzora na nejaký rýchlejší počítač.

  25. #25

    Standardní

    No, pekne som myslel, ako modely. Co si spominam mas tam aj niejaku seniorku , ktora podla mna do kategorie "skaredsie" patri (nemyslim modelovo - ten je vporiadku).
    Vies co mi nesedi na tvojich obrazkov - su moc preplnene v detajloch. Je to aj sposobene renderom a texturami. Viem, je to tvoj zamer a styl tvorby. Nechcem ti tu hovorit, ze by si radsej mal ist blizsie k realu. (to naozaj nechcem - taky ludia ti uz zrejme lezu na nervy ). Ale predsa. Mal by si zmenit render! Podla mna sa tomu branis, len kvoly tomu, ze mas slabsi pocitac a nie kvoly tomu, ze mas svoj styl.
    Neviem, ci vsetko robis sam, alebo nie, ale mal by si porozmyslat nad teamovou spolupracou. Vela grafikov, vie vymodelovat dobre prostredie, vela ich vie pracovat s osvetlenim, ci dobrym renderom, ale chyba im dobry model charakteru. A prave tie tvoje su na dobrej urovni!!
    Neber tieto slova, ako niejaku kritiku, alebo ze ta chcem poucat. Jednoducho - na chvilku zastav pracu a trochu porozmyslaj, ktorou cestou ta budu tvoje kroky viest.
    Blue PC = RC5-72 Power 5.3 MKeys/s

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. iiyama nebo samsung LCD?
    Založil Xander v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 11.10.2005, 16:13
  2. Mate skusenosti? - HyundaiQ995 a Iiyama 455 MM904UT
    Založil Pato v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 30.10.2004, 01:10
  3. Reklamace iiyama 1451, objednáno přei internet.
    Založil Ištván v sekci fóra Reklamace a §
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 12.01.2004, 22:14
  4. iiyama a servisní menu - help please!
    Založil pingu v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 18.04.2003, 11:02

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •