Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Problem pri instalaci Win 2k...

  1. #1

    Standardní Problem pri instalaci Win 2k...

    Potreboval bych poradit... pustil jsem se do instalace win 2k na nadupanym pocitaci meho znameho, ktery ovlada jeste nadupanejsi a o hodne drazsi masinu (nejaky CNC, ci co). Nejakej manik to predemnou nejak zvoral a dal od toho ruce pryc (nemam ani paru, co s tim delal), ted je to na mne. Disk je z neznamyho duvodu rozdelem na 19GB (NTFS) a nejaky drobny a na 8MB (FAT 12). Z jeste neznamejsiho duvodu byl jako aktivni oddil nastaven prave ten 8MB -> I/O error ... tak jsem aktivoval ten vetsi s NTFS, nabootoval z nej a restartovala se instalace, ktera pred tim byla asi jaksi nedokoncena nebo prerusena. Vse probihalo OK az do doby, nez doslo k rozpoznavani a instalaci zarizeni, kdy se to kouslo. Dela to porad to samy a ja nevim, co s tim. Mimojiny je to pocitac od Dell, fakt ferovka. Nestandardni BIOS a vsechno ostatni. JO v BIOSu jsem nastavil PnP OS installed. Jo a jeste... vzdycky se kousne chvili po tom, co to vypise hlasku, ze byla detekovana GF 2 GTS a ze neni dig. podepsana a podobny kecy... Muze mi nekdo pomoct s tim, co bych mel asi v nasledujicich krokach udelat... dik.
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    277

    Standardní

    No, já při instalaci W2K žádný problémy neměl, tak snad jen hypoteticky:

    Pokud budu brát v úvahu, že problémy dělá grafická karta, není nic snadnějšího, než provézt, nebo pokusit se ..... s jinou kartou. BIOS by měl být v defaultním nastavení - nejlépe resetem CMOS na desce - mohl bys vypsat konfiguraci. Další komplikace bych viděl s diskem: proč NTFS .... pokud je PC doma .... nebo není ...?? Pokusil bych se překopírovat důležitá data na jiný disk a provedl přerozdělení parition trochu logicky a rozumě - pak to zformátoval a pokusil se o novou instalaci na čistý disk ......

    Zatím ..... dej vědět jaks dopadl ....
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


  3. #3

    Standardní

    Me moznosti jsou jaksi omezene... je to pocitac ve fabrice a nemuzu do neho hardwarove zasahovat, v tom je ten problem. Jinak bych to uz udelal...taky nevim proc je tam NTFS...
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  4. #4

    Standardní

    Ja uz sem Win2k instaloval na peknou hromadu PC snad ti pomuze to co napisu.
    - Tech 8 MB zustava na vetsine disku jako zbytovy prostor po rozdeleni na oddily(dal to nechci rozebirat), vetsinou se nechava jako volne misto bez oddilu nekdy se pouziva jako oddil pro boot , ale to se dela kdyz mas na PC vic OS.
    - NTFS - u PC ve fabrice to chapu. NTFS je lepsi kvuli zabezpeceni (sit nebo dalsi uzivatele) ve FAT 32 nemuzes uzivatelum zakazat pristup k programum a adresarum.
    - konecne ta instalace - pokud to jen trochu jde tak preinstaluj celej comp , je to casto rychlejsi nez hledani zavady. Na discu pri instalaci zrus vsechny oddily a vytvor je znovu (ja davam vetsinou 10GB na OS a programy a zbytek na data). Oddil C:\ (10GB) naformatuj na NTFS a nainstaluj tam Win2k. Kdyz ti ta grafarna bude delat porad problemy tak se ji budes muset zbavit. Pro PC co bezej jako servery apod. jsou dobre grafarny do PCI slou , byva s tim mene problemu.

    Tak to byl muj nazor, urcite tu mnou nebudou vsichni souhlasit , ale snad ti neco z toho pomuze.

    čus Alex

  5. #5

    Standardní

    to alex: presne tak jsem to chtel udelat, akorat s tim rozdilem, ze ten disk nebudu rozdelovat...

    NTFS ma jasny uplatneni, ale na tomhle pocitaci nema NTFS asi vubec smysl, slouzi jako terminal k ty masine, takze zadny uzivatele se tady nestridaj v tom pravym slova smyslu, ani nic podobnyho...

    horsi je to s tou grafikou, tu vymenit nemuzu , no uvidime, treba to nebude ani potrebä

    jinak dik za pomoc, jeste se ozvu jak to dopadlo... hupsnu na to v nejblizsi dobe...ahoj
    Celeron 1000@1120MHz BOX, QDI BrillianX 1S/2000 i440BX, RAM 256MB Kingmax CL 2, Sapphire Radeon 9000, Seagate 7200.7 80GB, Creative SB 128, Well RWM int, AOC 7GLR 1024*768 100Hz

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele Aliencz
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    BRNO
    Věk
    57
    Příspěvky
    1 229
    Vliv
    277

    Standardní

    2Alex.p:

    Tak tak, dobře jsi to popsal ..... ještě mě napadá ..... OS bez bootmanageru by se měl instalovat na aktivní jednotku. Podle toho co uváděl Waliz, má aktivní ten "zbytek" ve formátu Fat a jen nějakejch 8MB ..... tam se samozřejmě nic nevejde ..... při instalaci se OS pravděpodobně všelijak porozhazoval na neaktivní C:\ a zaděláno na problémy je hnedle ..... priorita je dát dopořádku rozdělení disku ....
    PC: HD3870 SCS3 pasiv, AMD X2 5000@6400 BlackEd MA790X-DS4 UD2, 4GB/1066, Win7 64bit, WD Raptor 74GB+WD 250GB, Samsung 206BW 16:10, Maya 44 MKII


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. problém s instalací xpeček na win me (INOVACE)
    Založil mot v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 17.09.2003, 22:17
  2. Problem s instalaci HPT370 na BE6-II pod WinXP
    Založil Majkl v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 28.07.2003, 09:39
  3. Problem s grafikou pri OC
    Založil orva v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 15.11.2002, 19:28
  4. Problém při instalaci Win98SE na Win95
    Založil Petr Texl v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 24.10.2002, 15:44
  5. problem s instalaci WIN98SE
    Založil Sadam. v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 14.10.2002, 19:41

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •