Přehled nejčastěji kladenýho dotazů týkajících se provozu UD :

  1. Otz: Mám Athlona XP na 2.xx GHz (pro rejpaly P4 na 2.xx GHz) a CPU Index mi to ukazuje proti P4 jenom 100, jakto??
    Odp: Všechny indexy se updatují až po odeslání hotové WU, takže vyčkejte a ohodnotí se to dobře.

  2. Otz: Co znamená barva lahvičky v ikoně UD Monitoru?
    Odp: Každá unita je rozdělena na jednotlivé ligandy a spočitaný stav se ukládá vždy po dokončení jedné ligandy (po jednom nebo i více %, podle počtu ligand). Barva lahvičky ukazuje, kdy byla uložena poslední liganda. Po uložení ligandy lahvička zmodrá, pokud se liganda neuloží do 10ti minut lahvička zežloutne, poduk se liganda neuloží do 20ti minut lahvička zčervená. Pokud je to možné restartujte nebo vypínejte počítač při modré barvě, kdy příjdete o maximálně 10minut procesorového času, jinak přijdete o počítání právě běžící ligandy (někdy až hodiny).
    Pozn.: Časové limity se dají v UD monitoru libovolně nastavit.

  3. Otz: Podle čeho se počítají body za jednu odeslanou WU?
    Odp: Body za jednu WU se počítají dle následujícího vzorce:
    Kód:
    WU body = ( CPU time (hod.) * Overall Device Index ) / 5.2

  4. Otz: Celkový index mého počítače se mi zdá nějaký divný. Podle čeho se počítá??
    Odp: Overall Device Index se počítá dle vzorce:
    Kód:
    Overall Device Index = (40*P + 25*M + 5*S + 30*N) / 100
     Kde P=Processor, M=Memory, S=Storage, N=Network

  5. Otz: Dnes jsem odeslal už tři WU a na moji stránce nepřibyli žádné body !?
    Odp: Statistiky se začínají updatovat v 4:30SEC a update běžně končí kolem 8:00SEC (9:00 v letním čase). V této době se na statistiky nedostanete. Další den už uvidíte unity a body, ktere byly odeslány předešlý den.

  6. Otz: Mám slabší počítač a zajímalo by mě jestli jsou nějaké časové limity na spočítání jedné WU?
    Odp: Jednotlivé typy unit mají omezení , jednak na dobu čistého počítaní (CPU Time) a druhak na dobu od stažení do odeslaní té které unity. Tady je seznam aktuálně počítaných unit:
    Kód:
    2440959=LF:6COX
    2440960=LF:PTP
    2440961=LF:PTK
    Tyto tři proteiny mají max CPU Time 14 dní (336h) a max dobu od prijmutí do odeslaní 21 dnu (504h).

  7. Otz: Nejde mi nainstalovat UD na W95! Proč to?
    Odp: Bohužel W95 není již podporovaný ani Mrkvo$oftem a z tohoto důvodi W95 již nepodporuje ani UD (ověřeno )

  8. Otz: Mám nainstalovaný jiný sýstém než M$ (Linux, FreeBSD ...) a nikde jsem nenašel klienta pro svůj systém?
    Odp: Též bohužel podpora pro žádný alternativní systém není. Podle informací z fóra UD existuje pracovní neoficialní verze pro Linux, ale odmítají ji zveřejnit !!

  9. Otz: Jde spouštět UD klienta jako službu ve w2k a wXP? Např. kuli tomu aby některé lidi nedráždila modrá ikonka v tray a tudíž jim to nevadilo? :P
    Odp: Ano jde., Pomoci programku FireDaemon. Viz http://oc4um.murder.cz/viewtopic.php?t=39987 .