Právě čtu čerstvou zprávu z tisku, že FBI varuje před nabíjením mobilú na veřejných nabíječkách, že zločinci našli možnost, jak přes ně instalovat malware. Jakým zpúsobem ovšem nepíšou.

Teď ale: USB má 4 "dráty", po těch vnějších jde napětí 5 V, po vnitřních data, aspoň pokud vím, je to takhle v celku jednoduché. Mám např. baterku, co se nabíjí přes USB, z té trčí tišťák, na kterém jsou jen ty 2 vnější kontakty. Ovšem, baterka opravdu nic jiného nepotřebuje.

Ale otázka: Stačí tohle i k nabíjení mobila nebo jde po tom datovém vedení něco, co ten nabíjecí proces řídí? Myslím si sice, že by to nemělo být, ale člověk neví, co si dnes výrobci navymýšlejí.

A pokud je opravdu třeba jen to 5V vedení, a já budu na to mít kabel, který má taky jen tyhle 2 dráty, vidí někdo aspoň teoreticky možnost, jak se přesto dostat na software? Zase, já sice moc nevidím, ale neexistuje tak říkaje nic, co by nemohlo existovat. Třeba - asi blbost, ale kdo ví - použít je jako vysílací anténu pro VF signál, který by svou blízkostí přehlušil normální mobilní signál a tak získal nad přístrojem kontrolu nebo tak něco - fantazii se meze nekladou