Výsledky 1 až 1 z 1

Téma: LS-TimeSync

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní LS-TimeSync

    Vyzná se tu někdo v šíření přesného času po Internetu?

    W98 nemaj vlastní možnost nastavování přesného času ze Sítě. Našel jsem si na to šikovnou malou utilitku LS-TimeSync*), na ní mezi asi polovičkou z nabízených servrú, které fungovaly, jeden (z USA) a tak ji dlouho používal k plné spokojenosti. Pak ale to přestalo funčit, nešlo ani automaticky, ani ručně, chvilku po cvaknutí přišla hláška "přerušeno". Zkusil jsem jiné servry, co do té doby byly funkční, nešel žádný.

    Smířil jsem se tedy s tím, že prográmek má svá léta, byl budován za jiných poměrú, než jsou dnes a velmi skromně, asi se změnily obecné podmínky v téhle záležitosti šíření přesného času, že už to tedy nepújde. PC jsem si začal nařizovat ručně podle vlastních rádiem řízených hodin.

    Nicméně občas jsem TimeSync zkusil, ale stále mrtvo. Mezitím jsem si našel a nahodil PTB-Sync - dá se říct, hezky udělaný, nabízí podstatně víc servrú, a ten šel, na tomtéž servru, na kterém mi předtím běhal TimeSync. Nějakou dobu jsem s ním žil, ale on nabízí kromě přesného času ještě 1000 dalších věcí, co s časem nějak souvisí, věci sice většinou hezké a milé, ale ne nutně potřebné, ba i naprosto nepotřebné, jako např. muslimský 13timěsíční kalendář atd. Tak jsem ho po čase zas vyhodil, seznav, že především mému systému užírá z omezených zdrojú a vrátil se k referenci mých nástěnných hodin, TimeSync nadále nešel.

    Ovšem, je to několik měsícú, jsem zase jen tak náhodou zkusil v instalaci stále přítomný TimeSync a nechtěl věřit svým očím - on funguje! Aniž bych poslední dobou cokoliv na systému sám od sebe měnil, stejně jako tehdy, když jít přestal. Určitou - rúznou - dobu po vlognutí do Sítě po zapnutí kompu se sám ozve, že hodiny nastavil, když je chci nastavit ručně zpravidla poslušně provede. Zase tedy - zpravidla, někdy si postaví hlavu a zareaguje až při dalším pokusu po několika hodinách nebo taky ten den už vúbec (příští den pak zas normál jakoby nic), ale spíš zřídka se to stane.

    Takže se ptám:
    1. Ví nekdo, že by se něco v modusu šíření přesného času někdy asi okolo r. 2020 změnilo, co mi tehdy TimeSync vyřadilo z provozu?
    2. Ví nekdo, že by se něco v modusu šíření přesného času někdy asi okolo přelomu let 2022-23 změnilo, co mi TimeSync do provozu zas vrátilo?
    3. Ví někdo, jak to chodí, že mi ten TimeSync stále a znova krátkodobě vypovídá poslušnost (resp. že časové servry vypovídají poslušnost jemu), ač jinak běhá spolehlivě?
    4. Rozpoznává snad někdo v tom celém něco typického, co má příčinu v systému PC a co mi nejspíš uniká?
    ____________
    *) z luziusschneider.com/TimeSyncHome.htm, nikoliv TimeSync ze speed-soft.de; verze 2.3.0 (10/06/2001, poslední, "runs under Microsoft Windows 95, 98, ME, NT, 2000, XP or higher")
    Naposledy upravil Mikus; 05.08.2023 v 03:00.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •