Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Patriot Burst 240 GB po restartu PC se hlásí jako SATAFIRM S11 - jak obnovit data?

  1. #1

    Standardní Patriot Burst 240 GB po restartu PC se hlásí jako SATAFIRM S11 - jak obnovit data?

    Ahoj,

    zakoupil jsem již několik těchto disků (cca 20) v průběhu posledních 4 let pro různé lidi a během půl roku se mi již 2 vrátili s tím, že se z nich kompletně ztratila všechna data. Po připojení disku k jinému PC jsem zjistil, že na uvedeném disku vůbec nic není - Windows jej nenačte - pouze se ve správci zařízení objeví název - místo původního Patritot burst, je zde pojmenování: SATAFIRM S11 a vykazuje kapacitu 0,0GB.

    Existuje nějaká možnost jak z daného disku obnovit data a jak? Můžete mi případně navíc sdělit, zda existuje nějaký nástroj, jak uvedený disk znovu zprovoznit, aniž bych neztratil data?

    Všiml jsem si, že tento problém má vícero disků - prý asi kvůli nějakému vadnému řadiči....avšak angličtinu moc neovládám...takže moc se toho nedovím.
    Disk je sice zhruba rok starý (oba měli zhruba stejné stáří), práce s nimi spočívala v běžném kancelářském používání (žádné těžení kryptoměn či něco podobného). Disk je v záruce, mohu jej reklamovat, ale o data tak již určitě přijdu.

    Děkuji.
    Naposledy upravil ukr; 01.05.2022 v 18:40.
    notebook MSI GX701, Core2Duo T9500 2,6GHz, 6MB cache, 4GB RAM, SSD OCZ Vertex 4 128GB a 500GB HDD (v rámečku místo dvd-rw), nVidia 9600M GT, 3xUSB 2.0, 1xFireWare, 1xVGA out, 1xHDMI, 17" LCD 1680*1050

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Patriot Burst 240 GB po restartu PC se hlásí jako SATAFIRM S11 - jak obnovit data

    Mhmm, zejímavé. Asi ti s tim jen tak nepomúžu, ale zajímalo by mě to taky. Mě se totiž v poslední době stalo něco podobného se stickama disk2go.

    Koupil jsem je někdy asi před púl rokem (snad ani ne) 4 ks à 60 GB. 2 jsem vzal do použití a oba po počátečním bezproblémovém provozu odešly. Hlásí to, že nejsou zformátované a když se tedy - ač nerad - rozhodnu je i za cenu definitivní ztráty dat zformátovat, hlásí mi to, že přístup není možný. "Vlastnosti" hlásí, že jsou plné při kapcitě 0 GB. Teď jsem narazil na FAQy od disq2go.com a tam píšou, že jsou na USB 3, USB 2 že nepodporujou; na balení ovšem tohle nestálo. Já USB 3 nemám, jedu na USB 2. A podle jiné otázky zas píšou, že USB 2 by měla provoz zpomalit, ale jinak v podsatě nic. Tak jsem si myslel, příčina bude jinde. (Jo a ještě, když jsem je zasunul dřív, rozblikaly se normálně rychle frekvencí asi 4 - 6 Hz, teď blikaj jen hodně pomalu, 1 cyklus asi 4 s s pomalám rozsvěcením a zhasínáním, jakoby snad podle nějaké cykloidy).

    A teď se dočítám, že ty tvoje disky jsou údajně na SATA III, tak si říkám, jestli je tví odběratelé taky nenapojují na nějaké starší SATA, což je pak - v rozporu s běžným očekáváním, jako u mě evtl. USB 2 místo 3 - poškodí? snad tedy ten řadič

    Nebo systémová vada čipu, který by byl v tvých diskách v podtstatě stejný jako v mých stickách?


    €dit:

    No teď čumim: Všim jsem si, že při zastrkávání Ledka krátce rychle blikne a teprv potom začne to pomalé rozsvicení a zhasínání. Tak jsem zkusil stick zastrčit jen trochu, a najednou je všechno tady, jak má být. Zatím nevím, co se kontaktuje špatně, pod silnou lupou (ca. 12 - 15 dioptrií) a za svícení do konektoru, ani při takovémhle prohlížení tišťáku jsem neobjevil nic nápadného, sprej na kontakty nic nezmění. Ale budu zkoumat dál, uvidim, co z toho vyleze. Třeba když si trochu pohraješ s nasazovánim konektoru, taky něco objevíš - zkus to

    Reklamace těhle věcí múže být problematická, protože když je člověk vymění, neví, co oni s tím budou dělat: jestli to vyhoděj (to by ještě bylo OK) nebo jestli budou hledat vadu a přitom třeba vytáhnou data, co tam člověk má a co by nerad, aby se nekontrolovaně dostala do cizích rukou

    €dit2:

    Tak bohužel nic, byl to omyl; to co jsem považoval za stick, byla jen partice vnitřního disku, kterou málo používám
    Naposledy upravil Mikus; 03.05.2022 v 11:47.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Patriot Burst 240 GB po restartu PC se hlásí jako SATAFIRM S11 - jak obnovit data

    Pánové, dobré téma .

    1) To, že se ty disky hlásí jinak, je většinou chybou / poškozením firmware (je dobré vědět, proč k tomu došlo, možnosti jsou široké, od blbého konektoru, zdroje, případně elektroinstalace až po rootkit). V tomto případě se opravdu jedná o chybu firmwaru řadiče toho SSD (který navíc používá více výrobců, takže to není jen o Patriot, ale třeba taky Kingston, Palit nebo Toshiba - a nedivil bych se ani kdyby to bylo i A-data). Co jsem se díval, nejde s tím v běžných podmínkách udělat nic moc a nevím o nikom, komu by se oprava firmwaru podařila. Na 99 % je to konečná (pro data), takže než se s tím crcat (leda by tam bylo nezálohované kritické účetnictví, vědecké práce a výroba firmy), je lepší to reklamovat rovnou. Kdyby si někdo chtěl hrát, tak z http://vlo.name:3000/ssdtool/ si může stáhnout...

    2) Co se těch USB sticků týče, tohle rády dělají při mechanickém poškození, kdy se přeruší vodivé spojení mezi konektorem a elektronikou toho sticku (všechny USB klíčenky, které přišly do ruky ženě, ať předtím bezproblémově fungovaly jak dlouho chtěly, skončily podobně, teď má kovový Kingston a vylomený druhý USB port - méně odolné ustoupí). Pokud to jde rozebrat, prohlédnout pod lupou a hledat přerušený spoj. Je to samozřejmě jen dočasné řešení. Vyzkoušej ale nejprve, jestli fungují jinde, aby ses zbytečně nevrtal ve zdravém a problém přitom nebyl v PC.

    Ještě k SSD obecně: co jsem zatím měl v ruce mrtvolky, tak pokud nebyly úplně KO, aby se ani nehlásily, bylo to tak, že přestaly zobrazovat oddíly a obsah (poškozená MBR nebo GPT) a vždy to šlo pomocí softwaru na obnovu dat vytáhnout (v různých free nástrojích). Na většině dokonce i opravit do původního stavu. Opět se ale jednalo jen o dočasné řešení a během tak 14 dní to udělalo znovu a šlo do reklamace.

    Na druhou stranu ten můj 60 GB "velký" Transcend z roku 2014 stále bez problémů funguje.
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. HDD se hlásí jako dynamic disk
    Založil Falen v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 16.08.2010, 12:33
  2. Úplně smazání dat z disku, aniž by se data dala opět obnovit?
    Založil Atreides v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 31.10.2008, 23:44
  3. Jak obnovit data z rychle smazaneho DVD ?
    Založil Helium v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 06.06.2006, 20:26
  4. XP 2200 se mi hlasi jako XP 900
    Založil Neo v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 31.12.2004, 10:09
  5. umite/muzete nekdo obnovit data z crashed disku?
    Založil Jey v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 14.06.2004, 17:45

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •