Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Fleška velmi zlobí

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Fleška velmi zlobí

    Vyzná se tu někdo v tom, jak funugují flešky?

    Přišel za mnou soused s fleškou Kingston DT 101 G2 (32 GB), že na ní má videa a že mu na jeho TV najednou nejde (s kompem neumí), jestli bych moh zkusit ji oživit, než ji s bolestí v srdci vyhodí. A že je sice 32 GB, ale už předtím tam moh nahrát jen nějak mnohem míň.

    Na mém kompu se po zastrčení jen rozsvítila a nic, ani nic "neznámého na USB" se neohlásilo. Vyplatilo se ji otevřít a kouknout pod silnou lupou - 1 drátek od krystalu nebyl řádně připájený, jen se dotýkal - v lepším případě, nyní tedy ani to. Připájel jsem ho a fleška se rozjela.

    Ale: našel jsem na ní sice zjevně všechno funkční, ca. 3 GB. Jenže: Odhlásil jsem ji a vyndal, znova zasunul a obsah se ukázal jako směs nečitelných znakú, složky místo souború atd. Udělal jsem Scandisk (chkdsk v novějších Woknech) s automatickou opravou chyb. Pak se zdálo dobré, nějaké ty chyby to našlo a podle všeho opravilo, ovšem:

    Chtěl jsem mu na památu přidat ještě jedno mp4, ca. púl hodiny, ca. 140 MB. 1. pokus OK, ale u něj tohle video nejelo, vše ostatní ano. Zpátky na muj XP-noťák a zjištění: Co nahraju, je na poprvé OK, když flešku odhlásím a vyndám, po opětném zasunutí nejde - VLC-player se do nekonečna opakovaně marně snaží video rozjet, je nutné to zastavit pomocí ctrl-alt-del.

    Pojistil jsem data, flešku zformátoval, vrátil data, nejdřív se zdálo OK, ono video se povedlo spolehlivě nakopírovat. Přidal jsem ještě jedno 40 MB a problém se u něj vrátil. Už se zdálo, že pomúže tam napsat nějaká nanicovatá data jen na přemostění nějakého vadného místa, pak to pújde, ale brzy přestalo i tohle fungovat. Nakonc jsem tomuhle poslednímu videu dal samostatnou složku, u mě v ní jde, u něj ale v TV ne - ukáže se jen v seznamu jako soubor s daným jménem, ale bez náhledu minifotkou a po startu ale ohlásí nepodporovaný formát; to 1. moje video na památku 140 MB teď u něj hraje. Vzal jsem to tedy zas k sobě a vida, nejde ani u mě -> ctrl-alt-del - > okamžitě zastavit, na konci zastavování ale probleskl obrázek z toho videa. Odhlásil, vyndal, zasunul, a najednou jde. Vypl noiťák, znovu zapl, funguje pořád, ale jen u mě, u něj ne.

    Otázka: Je z toho někomu jasná "polovodičově-paměťově-strukturální" příčina a vidí možnost opravy, pokud možno vč. možnosti využít pak celých 32 GB? Myslím si, že se tam tím přerušováním naopjení krystalu mohlo v oblasti paměti neco poškodit, ale nevím, snad i ne. Připadá mi to, jako když paměť je možná v zásadě OK, jen někde v místech, kam se zapisuje FATabulka, to hapruje - co na to koňské hlavy (větší než ta moje, tudíž chytřejší )?
    Naposledy upravil Mikus; 15.10.2021 v 02:04.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Asi mi chcipla fleška
    Založil meganek v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 05.10.2011, 22:31
  2. Myš zlobí v USB
    Založil Sigondis v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 26.10.2007, 20:28
  3. Linux a fleška
    Založil Ištván v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 29.04.2007, 21:22
  4. Zlobí DFI nf4x inf. při OC
    Založil Matess v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 11.03.2006, 13:33
  5. GF4 Ti 4200 64 MB asi zlobí :(
    Založil celebris v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 10.08.2005, 11:38

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •