Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Fleška velmi zlobí

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Fleška velmi zlobí

    Vyzná se tu někdo v tom, jak funugují flešky?

    Přišel za mnou soused s fleškou Kingston DT 101 G2 (32 GB), že na ní má videa a že mu na jeho TV najednou nejde (s kompem neumí), jestli bych moh zkusit ji oživit, než ji s bolestí v srdci vyhodí. A že je sice 32 GB, ale už předtím tam moh nahrát jen nějak mnohem míň.

    Na mém kompu se po zastrčení jen rozsvítila a nic, ani nic "neznámého na USB" se neohlásilo. Vyplatilo se ji otevřít a kouknout pod silnou lupou - 1 drátek od krystalu nebyl řádně připájený, jen se dotýkal - v lepším případě, nyní tedy ani to. Připájel jsem ho a fleška se rozjela.

    Ale: našel jsem na ní sice zjevně všechno funkční, ca. 3 GB. Jenže: Odhlásil jsem ji a vyndal, znova zasunul a obsah se ukázal jako směs nečitelných znakú, složky místo souború atd. Udělal jsem Scandisk (chkdsk v novějších Woknech) s automatickou opravou chyb. Pak se zdálo dobré, nějaké ty chyby to našlo a podle všeho opravilo, ovšem:

    Chtěl jsem mu na památu přidat ještě jedno mp4, ca. púl hodiny, ca. 140 MB. 1. pokus OK, ale u něj tohle video nejelo, vše ostatní ano. Zpátky na muj XP-noťák a zjištění: Co nahraju, je na poprvé OK, když flešku odhlásím a vyndám, po opětném zasunutí nejde - VLC-player se do nekonečna opakovaně marně snaží video rozjet, je nutné to zastavit pomocí ctrl-alt-del.

    Pojistil jsem data, flešku zformátoval, vrátil data, nejdřív se zdálo OK, ono video se povedlo spolehlivě nakopírovat. Přidal jsem ještě jedno 40 MB a problém se u něj vrátil. Už se zdálo, že pomúže tam napsat nějaká nanicovatá data jen na přemostění nějakého vadného místa, pak to pújde, ale brzy přestalo i tohle fungovat. Nakonc jsem tomuhle poslednímu videu dal samostatnou složku, u mě v ní jde, u něj ale v TV ne - ukáže se jen v seznamu jako soubor s daným jménem, ale bez náhledu minifotkou a po startu ale ohlásí nepodporovaný formát; to 1. moje video na památku 140 MB teď u něj hraje. Vzal jsem to tedy zas k sobě a vida, nejde ani u mě -> ctrl-alt-del - > okamžitě zastavit, na konci zastavování ale probleskl obrázek z toho videa. Odhlásil, vyndal, zasunul, a najednou jde. Vypl noiťák, znovu zapl, funguje pořád, ale jen u mě, u něj ne.

    Otázka: Je z toho někomu jasná "polovodičově-paměťově-strukturální" příčina a vidí možnost opravy, pokud možno vč. možnosti využít pak celých 32 GB? Myslím si, že se tam tím přerušováním naopjení krystalu mohlo v oblasti paměti neco poškodit, ale nevím, snad i ne. Připadá mi to, jako když paměť je možná v zásadě OK, jen někde v místech, kam se zapisuje FATabulka, to hapruje - co na to koňské hlavy (větší než ta moje, tudíž chytřejší )?
    Naposledy upravil Mikus; 15.10.2021 v 02:04.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: Fleška velmi zlobí

    Oživím dva oky starého zombíka, kterého jsem ráčil opomenout, s tím, že bych si skoro vsadil na vyviklaný konektor se studeným spojem, na což dojela nebo dojede drtivá většina USB klíčenek, je to jen spotřebák.

    Malou naději bych viděl u celokovových, tam dřív uživatel zničí USB konektor v počítači, obzvlášť, když to navěsí na kroužek s těžkým svazkem klíčů (učitelka)...
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Fleška velmi zlobí

    Dík za reakci, zombíci neumíraj

    Budu se muset příležitostně souseda zeptat, jestli ji vúbec ještě má a když, tak ji znova strčit pod lupu. Nejsem si sice dnes už jistý, ale myslím, že když jsem tam tehdy takhle našel ten volný kontakt krystalu, jsem to asi celé obhledal na takovéhle viditelné věci. Ale každopádně, pokud ji má, tak bych na to takhle mrknul ještě jednou
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Podobná témata

  1. Asi mi chcipla fleška
    Založil meganek v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 05.10.2011, 22:31
  2. Myš zlobí v USB
    Založil Sigondis v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 26.10.2007, 20:28
  3. Linux a fleška
    Založil Ištván v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 29.04.2007, 21:22
  4. Zlobí DFI nf4x inf. při OC
    Založil Matess v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 11.03.2006, 13:33
  5. GF4 Ti 4200 64 MB asi zlobí :(
    Založil celebris v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 10.08.2005, 11:38

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •