Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: Mini-USB-kabel s mezitišťákem

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Mini-USB-kabel s mezitišťákem

    Myslel jsem, že jsem se tu už před lety neúspěšně ptal i s fotkou, ale teď to nenacházím. Fotky mi dnes přikládat nejdou, tak jen popis:

    Šlo o mini-USB-kabel, na kterém byl uprostřed asi 12 mm tlustý a 5 cm dlouhý černý nálitek se zašpičatělými konci. Nejdřív jsem myslel, že to je feritový odrušovací filtr, ten by ale musel ragovat na magnet a to se nedělo. Teď mi ten kablík znovu vlez do ruky a jelikož se mi nikdy nepovedlo prohnat jím nějaký signál, rozhod jsem se ho zlikvidovat a přitom ten nálitek rozkuchat. Byla to jakási guma, šla rozřeazt nožem a zbytek servat šroubovákem a v ní malý tišťák, na něm 1 tantal 4,7 uF, pak jedna 28nožka bez popisu, za ní 1 tranzistor a něco odporú a kondú a ještě neosazené místo na 2x4-nohého broučka, všechno SMD, z obou stran připájeny všechny 4 žíly kabelu, žádná - nejspíš ani přes tišťák - přímo prúchozí (bohužel už nevim, kterym směrem to bylo na kabelu orientované).

    Má někdo potuchu, co by to mohlo být?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Mini-USB-kabel s mezitišťákem

    Včera mě tak napadlo, že ten kabel možná nebyl vúbec na data, ale jenom na napájení přístrojú / nějakého přístroje, co se napáj-ej-í přes USB a ten tišťák stabilizátor napětí a/nebo aktivní odrušovací filtr.

    Ale to je jen nápad chycený více méně ze vzduchu; jestli to někdo múže kompetentně potvrdit nebo má přece jiné vysvětlení, tak sem s tím
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. mini-itx
    Založil Locke v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 02.03.2008, 00:30
  2. TP kabel a 220V kabel v jednej liste?
    Založil rastoL v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 06.11.2003, 17:48
  3. The Mini Mod!
    Založil honzAK v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 26.11.2002, 08:16

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •