Tak schválně jestli tu ještě někdo žije

Mám Ryzen R5 3600(bez jakéhokoli OC) a trochu mě od začátku děsí teplotami, se stock chladičem v staré case(jako fakt staré jen s 2x92mm větráky) v cinemabenchmarku za tu chyvku dosáhl 86°C. Což na to že to neběží dlouho je docela síla.
Tak jsem pořídil SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 a padlo to na 82°C. To se mi stále moc nelíbilo a pořídil o nový case SilentiumPC Signum SG1 TG a ktomu hned 6 černobílých Arctic F12 PWM PST, s tím že už dva 12cm tam byli originál a ty ofukují grafiku, takže celkem 8 12cm větráků . S tím teploty padly na 72°C v Cinemabenchmarku a 78°C při OCCT power(nejvíc z testů co který dokázal), což mi už přijde jako né životohoržujicí pro procesor. Třeba při Kingdom Come má tak cca 65°C a při exportovnání videa v Shotcut to bylo cca 70°C. Bydím v paneláku teplota prostředí bude asi krásných 28-29. což tomu taky moc nepomáhá.

Máte někdo podobné zkušenosti? Abch řekl pravdu předstvaoval bych si teploty do 70°C, už jen kvůli PBO) i v jakékoli zátěži, což by snad možná dala voda.