Mám tu vypújčenou fläšku 64 G, jejíž majitel ji používá akorát na multimedia, co si pouští přes TV; PC ani Internet jako takový nemá. Udivuje ho ovšem, že na ní je jenom 32 G místa a určitě by mi byl vděčný, kdybych mu nějak vykouzlil, aby to mělo celých 64 G.

Kouk jsem na to ve Správě nosičú (XP) a je tam ještě 26,93 G nepřiřazených. Nemám s timhle v XP moc zkušeností, ale vim, že nejde všechno tak krásně, jako v 98čkách, kde to jede přes MS-DOS (tam to ovšem zas neumí USB-věci) nebo prý v Linuxu, s tim jsem ale dosud nikdy nedělal a nemám teď moc času se s tim zaobírat, ledaže by mi tu někdo dal krátký blbuvzdorný návod, jak na něj rychle najet (nejradši na tom kompu, co mi jedou 98čky; moje otázka tu nezní ani tak „co?" - takových rad jsem našel už plno - ale „jak?", prozatim aspoň pro tenhle jediný účel).

Než mu do toho začnu vrtat: Je mi zřejmé, že by mělo být snadné z těch 27 G udělat 2. partici. Je to ale týpek, kterého by mohlo značně zmást, že má 1 čudlík a na něm vlastně 2 čudlíky, kromě toho jsou ta jeho videa dost objemná, takže z hlediska využití prostoru by bylo lepší, kdyby to bylo všechno v jednom. Hlavně ale vim, že s jednou vyrobenými particemi se v XP už dost těžko, jestli vúbec, nějak dá hýbat - hlavě proto se tu chci nejdřív zeptat:

Je možné tyhle 2 prostory ze Správy nosičú v XP sloučit do jedné partice? Domnívám se, že by to mohlo jít, když ten jeden je ještě "panenský". V ideálním případě aniž bych jeho stávající data nejdřív musel někam posichrovat, kdyby nešlo jinak, dalo by se ale i to (a myslim, že se to bez toho asi neobejde).