Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Dlouhé čekání na servr

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Dlouhé čekání na servr

    Když mám delší dobu co dělat oflajn, vypínám modem (DSL na skle). Když jsem takhle mimo déle než asi 1 - 2 hodiny, musim pak čekat 8 minut, než dostanu znova IP-adresu.

    To bych celkem chápal, i když se mi těch 8 minut zdá přece jenom trochu moc dlouho, co ten servr dělá celou tu dobu? Ovšem, když zapnu po jakkoliv dlouhé pauze celý PC, dostanu IP prakticky hned, systém ještě není úplně naběhlej, ipconfig mi už hlasí napojení.

    Myslel jsem, zeptám se na těch 8 minut provajdra, ale když mu řeknu, že mám po zapnutí IP okamžitě, už vidim, že bez přemýšlení to hodí na moje zařízení, což já si ovšem nedovedu představit; proč a jakym mechanizmem servr tady dělá tenhle rozdíl, ale taky ne.

    Muj PC během toho čekání nevykazuje nejmenší náznaky nějakého nepravidelného chování, modem taky na venek běží správně, všchny ledky na něm svítěj a blikaj jako jindy, ledka na kompu mi signalizuje, že je na síťovce napojenej.

    Tuší někdo, v čem to vězí?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Dlouhé čekání na servr

    Rek bych, ze pokud vypinas modem (pitomost) tak trva, nez se s protistranou dohodne na frekvencich, ktery sou pouzitelny. A terpve pak zacne sitovat. Pocitac si na funkcni siti rekne o IPcko driv, nez ti nabidne login.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Dlouhé čekání na servr

    Dík za reakci

    Prostě na síti nechci být napojen, když to delší dobu není třeba

    V jednom fóru jsem dostal vysvětlení a tím i částečné řešení, jež z ásti koresponduje s tvym a ukazuje na to, že to přece jen visí na mym kompu. Jeho teze byla, že moje síťovka se po určitá době vypne, když na ní není nic napojené. A když se pak napojí, je to na ní, aby si řekla o IP adresu, což ji po takovém vypnutí dojde až za tak dlouho. Uměle ji k tomu múžu okamžitě kopnout příkazem ipconfig /renew_all a jelikož to funguje, potvrzuje se ta jeho teze. Hodil jsem si to do bat-souboru, který múžu spustit rovnou z lišty Woken, čimž je to z části vyřešené.

    Úplné řešení by bylo, kdyby se mi podařilo zjistit, jak síťvce tohle vypínání se zakázat. V manažerech přístrojú ani energie to není.

    Mám určité podezření, jestli to není navázané na energetický management v BIOSu, ač tam o síťovce řeč není, tím pádem by to byl bug. Musela by tam fungovat jeko samostatní jednotka; ač tam hodnoty na snížení výkonu po určité době - která by tomuhlas mohla odpovídat - aktivované mám, v praxi normálně ale nikdy tak dlouhou pauzu nemám, abych viděl, jak se mi kvuli tomu např. vypne monitor (ve Woknech vypínám jen disky po 3 minutách, jinak nic; ten monitor - když už - vypínám zpravidla ručně). Jelikož je zaobcházení s BIOSem dost zdlouhavá záležitost a múžu na ni najet jen při startu PC, ještě jsem se nedostal k tomu, abych tohle otestoval.

    BIOS nabízí jen možnost síťovku úplně vypnout, jinak k ní nic.

    Jestli ovšem má někdo jiný, lepší nápad, samozřejmě vítám
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Servr neservr s 32GB RAM
    Založil Aldapo v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 16.04.2012, 00:17
  2. AZ Foto-opravdu dlouhé čekání na zboží
    Založil wizard v sekci fóra Zkušenosti s prodejci
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 24.01.2008, 17:56
  3. Raid radic pro Sarge servr.
    Založil Aldapo v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 27.06.2005, 00:26
  4. Dlouhé nabíhaní XP
    Založil Arteee v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 16.04.2003, 20:55

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •