Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: S čím nejlépe na audia?

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní S čím nejlépe na audia?

    Hledám co nejvhodnější SW (free) na úpravy audio-souború.

    Nabízí se mi v první řadě 2: Audacity a WinAmp. Máte někdo zkušenosti, co by mi pomohly rozhodnout se pro jeden z nich? Popř. oba, a co múžu od jednoho očekávat lepší než od druhého?

    A i jak se postupně vyvíjely? Třeba WinAmp jsem našel jako nejnovější kompatibilní s W98 verzi 5.35 z 15.5.2007 ( oldapps.com/de/winamp.php?system=Windows_98 ). Ale zrovna v minulých dnech jsem např. narazil na hranice se svým posledním FoxitReaderem pro 98 a zkusil o číslo novější, co na 98čkách údajně nejde. No a akorát pro instalaci jsem musel zapnout KernelEx, tzn. nabulíkovat jí, že mám XP, a pak jede i bez něj jak víno, problém vyřešen. To ovšem nemusí být vždy, tak by mě zajímalo co praktického ten WinAmp nad 5.35 efektivně umí navíc, jestli mi stojí za to vynakládat čas na hledání nejnovější verze, co mi pojede. Totéž pro Audacity 1.3.14 z 12.12.2011 ( oldapps.com/de/audacity.php?system=Windows_98 )

    Jestli jsem správně pochopil, co píše de.wiki, tak co umí WinAmp nového ve verzích nad 2, je z hlediska technických možností - editace zvuku ap. - v podstatě především na zdroje náročná kosmetika. Je to skutečně tak?

    A když treba vidím, že Audacity v souboru ke stažení od verze 1.3.0 z 19.11.2005 do té MB1.3.14 narostl z 2.49 MB na 18.38 MB ( oldapps.com/de/audacity.php?system=Windows_XP ) ...
    Naposledy upravil Mikus; 04.06.2017 v 23:28.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    343

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Nedávno jsem potřeboval něco podobnýho, ke své spokojenosti jsem použil Audacity, pro mě jako "laika" v tomhle oboru celkem pochopitelné a vedlo to ke kýženému výsledku. Nicméně zpětnou vazbu stran funkčnosti na nějakém téměř muzeálním OS i HW nemohu poskytnout, neb můj počítač je starý pouhopouhých pět let a OS taky tak nějak.. Ale když to pominu, tak za mě Audacity taktéž.
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Dík za reakce.

    Ze by Winamp měl být vhodný pro moje záměry, o tom jsem začal pochybovat, když jsem se s ním mezi tím začal zevrubněj zabývat. Zprvu jsem ho bral v úvahu mj. pro to, co píšou na oldapps.com/winamp.php - odkud se dá většina starších verzí (nejen Winampu) stáhnout - konkrétně pak u každé navolené verze, např. oldapps.com/de/winamp.php?old_winamp=71:
    Winamp is a feature-rich commercial digital audio editing software developed by winamp Inc. It was first released to the public in April 1993, and is similar to applications like the open source Audacity, though offering powerful features at a very reasonable cost. It is freeware/shareware, multi-format, extensible with plug-ins and skins, and is noted for its graphical sound visualization, playlist and media library features. Winamp now can also be used as an RSS media feeds aggregator capable of displaying articles, downloading or playing that same content as streaming media. SHOUTcast Wire provides a directory and RSS subscription system for podcasts.
    Během zkoušení se mi ale jevil spíš především jako velmi dobrý přehrávač, takže jím - jako vedlejší efekt - asi nahradím WMP7, co tu mám jako rezervu pro komplikovanější případy vedle základního, nenáročného WMP6, a možná i VLC-mediaplayer.

    Nejpozděj u té 5.35 jsem našel přinejmenším možnost konverze formátú, i když zrovna do MP3 píše podle všeho jen v placené verzi Pro. A má ještě plno dalších pluginú, kterýma se člověk ale musí prokousat, co opravdu umí a co ne. Spoustu z toho asi nikdy v životě potřebovat nebudu.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Winamp skončil verzí 5.666.
    Podle de.wiki někdo z púvodního týmu Winamp vyvíjí novou distribuci 5.666 s dalšími pluginy pod názvem WACUP a pod hlavičkou nového majitele Radionomy se pracuje na 5.8.

    Citace Původně odeslal D_a_v_i_d Zobrazit příspěvek
    zpětnou vazbu stran funkčnosti na nějakém téměř muzeálním OS i HW nemohu poskytnout, neb můj počítač je starý pouhopouhých pět let a OS taky tak nějak..
    To už bych si odzkoušel sám. Mě tady jde hlavně o to, vědět, co ty novější verze oproti starším umí, jestli mi to za tu námahu bude stát.

    Prozatím to tedy vypadá na ten Audacity. Ovšem i tady, jestli ho někdo ze zkušenosti múže porovnat do verze 1.3.14 z 12.12.2011 a po ní.

    Mezi tím jsem ale taky (znovu)objevil další platformu - Oxelon. Něco jsem s ní zkusil, dopadlo to jen z části podle přání, ale ne zcela beznadějně. Tudíž taky, jestli někdo má praktické poznatky, zajímají mě

    €dit 6.6. 01:40: Ten Oxelon - jak jsem mezitím zjistil - se zdá být zdechlina. Z jejich webu existuje podle všeho jen titulní stránka s video-návodama na všechno možné z jejich produkce (nemám flash, nevím, jestli jdou), dál, snad na nějaké stahování atd., se ale neprocvakám nikam. Ani Gúgl nic kloudného nenajde, jen odkazy na tohle torzo webu a externí možnosti stáhnout si jejich free konvertor formátú verzi 1.1 - nezkoušel jsem, mám. Ta ale právě funguje všeljak: V minulosti jsem s ní snad nějaké konverze wmv a flv -> mpg úspěšně dělal, dnes jsem ale potřeboval skrouhnout jedno obrovské MP3 220 kbps na 128 kbps a narazil na brouka, že očividně do MP3 dává všechno výlučně na 64 kbps, jedno, co tam člověk nastaví. Přesto by mě ale zajímalo, jestli s ním někdo má zkušenosti, v ideálním případě snad i zná dalši produkty z dob, když byly k mání.

    Nainstaloval jsem ten Audacity, ještě ho nezkoušel, ale jako první jsem byl konfrontovaný s jednám rádoby vylepšením, co jsem rovnou vyhodil, doufám, že bez negativních následkú. Už při pročítání historie jsem si všim jednoho "výdobytku", že lze přímo za běhu měnit jazyk. Nevím na co, naprostá většina uživatelú potřebuje jen jeden; nevím, k čemu mi má být afrikánština, španělština, katalánština, valencijské nářečí katalánštiny a další 3,14..viny, když to celé bere 10 MB na disku Tak jsem to všechno vyházel, nechal tam jen cs, de a uk.

    A tak ve mě myslím oprávněně vzniká skepse vúči všem SW-inovacím, jež na první pohled především nechávají narústat objem nade všechny meze a prúměrný uživatel netuší, čím vším si zaflákává disk a paměť Třeba ten stahovací soubor WinAmpu taky roste, tam ale při instalaci aspoň umožňují vybrat jen to, co jeden opravdu bude potřebovat.


    update 04:15:

    To je opravdu zoufalé. Kdyz ten Audacity spustím, jako první nekolik minut testuje vsechny svoje dll-y. Bezpecnost je sice hezká vec, ale kdyby tohle delal kazdý program, tak se nedostanem nikdy nikam.

    Pak jsem na zkousku zkusil upravit jeden MP3-soubor. Pri pokusu ho ulozit jako Export, sem dostal hlásku, co je dole na obrázku. Nechápu, proc tam tohle pro tak banální krok není. Nasel jsem ho u Winampu, ukázal mu na nej, a pak ze se soubor nepodarilo ulozit, bez blizsího vysvetlení. Kdyz mu ho prekopíruju mezi jeho dlly, delá nadále, jako kdyz ho nevidí a vsechno se opakuje. (Má ostane stejné datum jako ostatní dll-y - 25.09.06.) Tak ze ho tedy stáhnu pres daný knoflík - nevede na zádné stahování, ale podle URL na manuál a stránka neexistuje. Takze na web Audacity - stahování - pluginy, 2 vteriny ctu, co tam je, a najednou pres celý text cerná plocha. -> Oznacit stránku, copy-paste do editoru, tam si krásne prectu návod, doslova 99,9% zbytecné kecy, odkaz v editoru pochopitelne zádný. Dalsí trik: Zdrojový kód stránky, tam jsem nasel podle vseho príslusnou URL na Windows Download - https://www.fosshub.com/Audacity.htm...win-0.4.15.exe. Naskocila mi stránka, ze DL zacal, za chvíli skutecne soubor stazen. Spusten, 100 dll-ú nainstalováno, ale zrovna tenhle mezi nima není. Jediný dúsledek: To testování dll-ú pri startu ted trvá 12 minut!

    Fakt uz nevim, jestli ty nejjednodussí veci se tu daj nejak dovést do konce. At zije digitální totalita
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Naposledy upravil Mikus; 06.06.2017 v 05:34.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Co se týče Audacity, tak u mě to otestování trvá cca 30-60s a to mám deset let staré pc. Co po tobě Audacity chce, je cesta k encoderu mp3, nemají na něj totiž licenci, musíš ho stáhnout zvlášť a vybrat cestu k souboru. http://lame.buanzo.org/

  6. #6

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Audacity 2.0.5, start cca 2 sekundy.
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  7. #7

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Goldwave, i s tou trial verzi se da delat, ovladani prijemne, dost fci...
    Verze 5.2x jeste jedou na Win9x.

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Citace Původně odeslal RayeR Zobrazit příspěvek
    Goldwave, i s tou trial verzi se da delat, ovladani prijemne, dost fci...
    Verze 5.2x jeste jedou na Win9x.
    Díky, zkusim

    Zatim jsem najel na to Audacity. První, co teď dělám: Dochází mi volné místo v hudebním archivu, tak postupně všechny MP3 přes 128 kbps redukuju na těch 128 a kde najdu dlouhé tiché kraje (hlavně konce), zbytečný dlouhý potlesk atd, tak to ustřihnu. Současně se tim odstraní jeden častý problém: U plno titulů mi WMP6 hlásí "Class not registered" a musim na to vzít těžký WMP9 (i v základním modu zatěžuje CPU 2x tolik než WMP6), a po téhle konverzi je to OK. Taky některé online-konvertory Flash->MP3 stanoví pro WMP6 špatně celkovou dobu a i to se tím opraví.

    Trvá to dost dlouho - import souboru asi jako doba hraní, export hotového 4x tolik - ale s tím jsem smířen, muj PC není z nejrychlejších, tohle je holt jedna z věcí, kde naráží na hranice.

    Co si ale běžný uživatel sotva všimne a co nechápu, že ten Audacity vytěžuje CPU do 100% (idle = 0), i když nic nedělá, chladič je celou dobu pěkně horkej.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Co se týče Audacity, tak u mě to otestování trvá cca 30-60s a to mám deset let staré pc.
    Mhmm, nojo, já 20

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Co po tobě Audacity chce, je cesta k encoderu mp3, nemají na něj totiž licenci, musíš ho stáhnout zvlášť a vybrat cestu k souboru. http://lame.buanzo.org/
    Takže tím se vysvětluje ten chybějící lame_enc.dll, co mě v onu pozdní, takřka již ranní hodinu tak nemálo rozladil... - ď.
    Naposledy upravil Mikus; 05.07.2017 v 04:36.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    Zatim jsem najel na to Audacity. První, co teď dělám: Dochází mi volné místo v hudebním archivu, tak postupně všechny MP3 přes 128 kbps redukuju na těch 128 a kde najdu dlouhé tiché kraje (hlavně konce), zbytečný dlouhý potlesk atd, tak to ustřihnu. Současně se tim odstraní jeden častý problém: U plno titulů mi WMP6 hlásí "Class not registered" a musim na to vzít těžký WMP9 (i v základním modu zatěžuje CPU 2x tolik než WMP6), a po téhle konverzi je to OK. Taky některé online-konvertory Flash->MP3 stanoví pro WMP6 špatně celkovou dobu a i to se tím opraví.

    Trvá to dost dlouho - import souboru asi jako doba hraní, export hotového 4x tolik - ale s tím jsem smířen, muj PC není z nejrychlejších, tohle je holt jedna z věcí, kde naráží na hranice.
    Tu pomalost, danou nízkým výkonem mého PC hlavně na zpětnnou komprimaci po úpravě (pro který mám i přehrávání v Audacity trhané), i problém s "Class not registered" mi řeší web online-convert.com (viz dole). Audacity tedy zatim užívám hlavně na analýzu zvukového souboru, a když to není moc velké, hodí se mi dobře na zesílení moc tiché nahrávky. Ten online-convert umí sice normovat, což tohle taky často udělá, zesílení ale někdy dá lepší výsledek (zachová poměr hlasitosti tichých a hlasitých pasáží a múžu mu dovolit i přebuzení, když ho není moc, tohle normování více méně rovnoměrně upraví hlasitost celé nahrávky na jakousi normovanou hodnotu - problematické např. u takových kouskú, jako je Ravelovo Boléro, které má začínat sotva slyšiteným pppp a graduje se do tkařka ohlušujícího ffff). A když redukuju (jak s Audacity, tak i s online-convertem), tak dnes většinou na proměnlivých 80 - 120 kbps, což bez zhoršení kvality ušetří další dobrou 1/3 objemu. Taky jsem tu už měl něco, kde jsem potřeboval z prostředka kus vystřihnout, i na to mi posloužil Audacity.


    Teď ale dotaz:
    Frekvenční analýzou v Audacity jsem zjistil, že všechny platformy, které zvyšují komprimaci MP3-ek za účelem snížení objemu dat ořezávají frekvenci na 16 kHz. Je to nějak systémově podmíněné?

    Zkoušel jsem:
    Audacity z originál 320 kbps na proměnlivých 80 - 120
    weby:
    convert2mp3.net - vytahuje zvuk z U2B a některých dalších a redukuje z 320kbps na 180
    youtubecomtomp3.com - vytahuje zvuk z U2B a redukuje z 320kbps na 128
    online-convert.com - konvertuje prakticky jakýkoliv audio a video formát na jakýkoliv jiný odkudkoliv z Netu (pokud se na to dostane, např. není to pod heslem) kromě u2b, stejně tak i z PC-média, má dobré možnosti nastavení parametrú výsledku; konkrétně jsem upravoval mp3 320 kbps z HD na proměnlivých 80 - 120

    easy-youtube-mp3.com vytahuje zvuk z U2B beze změny 320kbps, frekvence zústává do ca. 21,5 kHz

    U všech 320 kbps mi analýza v Audacity ukázala frekvence do ca. 21,5 kHz, po snížení kbps pak u všech asi 16 kHz s ostrým koncem
    Naposledy upravil Mikus; 31.12.2018 v 01:56.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Jen pro informaci o aktuálním řešení: V současnosti používám Audacity na noťáku IBM T41, soubory mezi ním a velkým pomalým kompem přenáším fleškou. Tohle mi prozatím splňuje skoro! všechna má přání.

    Audacity na tom velkém kompu je prakticky použitelný jen z nouze na kousky dlouhé nanejvýš pár minut a pokud toho není moc, když se člověk behem čekání na výsledky múže užitečně zaměstnat něčim jiným - pohybuje se to v řádu desítek minut; a jak už řečeno, používání odposlechu pro editaci je problematické, přehrávání je trhané.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  11. #11
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: S čím nejlépe na audia?

    Citace Původně odeslal Mikus 30.12.2018, 10:01 Zobrazit příspěvek
    Teď ale dotaz:
    Frekvenční analýzou v Audacity jsem zjistil, že všechny platformy, které zvyšují komprimaci MP3-ek za účelem snížení objemu dat ořezávají frekvenci na 16 kHz. Je to nějak systémově podmíněné?

    Zkoušel jsem:
    Audacity z originál 320 kbps na proměnlivých 80 - 120
    weby:
    convert2mp3.net - vytahuje zvuk z U2B a některých dalších a redukuje z 320kbps na 180
    youtubecomtomp3.com - vytahuje zvuk z U2B a redukuje z 320kbps na 128
    online-convert.com - konvertuje prakticky jakýkoliv audio a video formát na jakýkoliv jiný odkudkoliv z Netu (pokud se na to dostane, např. není to pod heslem) kromě u2b, stejně tak i z PC-média, má dobré možnosti nastavení parametrú výsledku; konkrétně jsem upravoval mp3 320 kbps z HD na proměnlivých 80 - 120

    easy-youtube-mp3.com vytahuje zvuk z U2B beze změny 320kbps, frekvence zústává do ca. 21,5 kHz

    U všech 320 kbps mi analýza v Audacity ukázala frekvence do ca. 21,5 kHz, po snížení kbps pak u všech asi 16 kHz s ostrým koncem
    Při té příležitosti jsem se kouk taky podrobnějc na tohle.

    Jelikož se mi soubory komprimované na víc než 128 kbps dostávaj do ruky jen vzácně, nezkoumal jsem je teď. Ty 128 dostávám všechny oříznuté na 15 kHz - k upřesnění výše uvedené hodnoty, kde jsem psal 16. Vzhledem k tomu, že 15 kHz je horní frekvence na VKV (stejně jako v klasické analogové televizi), které tak bylo zavedené mj. jako formát "pro náročné posluchače" a člověk stejně z tohodle hlediska v příznivém případě zhruba polovinu svého života víc neslyší, nevidím to tak tragické. (Proto si taky dovolím takovéhle soubory ukládat se snímjací frekvencí 32 kHz, i když jsou púvodně nastavené na 44,1 nebo dokonce 48, což ovšem při omezení na 15 kHz kvalitativně nepřináší prakticky nic, jen to zhoršuje stupeň komprimace.)

    Při komprimacích od 80 kbps dolú se pak horní frekvence ořezává následujícím zpúsobem:

    80 kbps - max. 13,5 kHz
    64 kbps - max. 11,5 kHz
    56 kbps - max. 10 kHz
    48 kbps - max. 7,5 kHz
    40 kbps - max. 7 kHz
    32 kbps - max. 5,5 kHz
    24 kbps - max. 4 kHz - podporuje sampling max. 24 kHz (MP3)
    16 kbps - max. 3,7 kHz
    8 kbps - max. 2 kHz

    Pro porovnání některé další horní frekvence:

    Cívkové magnetofony Tesla:
    9,6 cm/s - 16 kHz
    4,8 cm/s - 8 kHz
    2,4 cm/s - 4 kHz

    Běžné čs. (a zpravidla i zahraniční) konzumní vinylové gramodesky z 1960. let (ne "ve spolupráci HiFi-klubu") - často 12 kHz

    Amplitudově modulovaný rozhlas - 4,5 kHz. To se ovšem podle všeho striktně dodržuje jen na dlouhých vlnách, na středních to bývá slyšitelně lepší, odhaduju 6 - 8 kHz, ovšem to za překročení normou dané šířky kanálu 9 kHz; vzhledem k regionálně řídkému obsazení SV-pásma silnými vysílači to zjevně nikomu nevadí a nevadilo.

    Klasický telefon - 3,4 kHz
    Klasický telefon na někdejších modulovaných dálkových vedeních - podle okolností kompromis až na 1,8 kHz
    Naposledy upravil Mikus; 06.04.2021 v 04:03.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Enkodér audia
    Založil Špeta Marek v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 17.06.2009, 16:42
  2. PC na zpracování audia
    Založil Scorp v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 18.01.2007, 17:46
  3. Ake CD pouzivate na palenie audia??? (nie mp3)
    Založil **$][C/<** v sekci fóra Optické, přenosné a jiné disk(et)y
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 13.10.2004, 21:27
  4. Win XP a programy na prevod audia.
    Založil Kositch v sekci fóra Zvukové karty
    Odpovědí: 14
    Poslední příspěvek: 19.12.2003, 23:33
  5. poradte svyběrem audia
    Založil JOHN v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 23.12.2002, 18:25

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •