Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: HD Microdrive odmítá spolupráci

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní HD Microdrive odmítá spolupráci

    Mám tu HD Microdrive 4 GB neznámé minulosti a rád bych ho pouzil, pokud to bude mozné.

    Kdyz ho zastrcim do ctecky, lehce vrní, takze se normálne tocí, hlásí mi, ze není zformátovaný a jestli ho chci tedy zformátovet. Ano, chci. Kdyz to zkusim na rychlo, odmítne, ze to 1. nejde u nezformátovaného, 2. ze ukazuje jinou kapacitu, nez ve skutecnosti má. Jasné, pravda, ve formátovacim okne stojí, ze má 200 GB.

    Zformátuju tedy úplne, probíhá, jak má, vyrábí se souborový systém. Kdyz je hotov, hlásí mi 205'260'544 KB na nosici celkem, 0 systém, 0 chybné sektory, 205'260'544 KB k dispozici, 32'768 B / prirazovací jednotku, 6'414'392 prirazovacích jednotek.

    Pak prijde hláska, ze nosic byl zformátován a ze mám udelat iontenzivní Scandisk, abych mel jistotu, ze je v porádku. Kdyz se ted ale pokusim udelat cokoliv, hlásí se opet jako na zacátku, ze disk nen'i zformátovaný a tak to múzu opakovat do aleluja.

    Vidíte nekdo moznost, jak ten disk zprovoznit?

    Tím, ze jede pres USB jako karta, ho Ranish PartitionManager ani FDISK pochopitelne nevidí, abych se moh kouknout, jak je rozporcovaný, prípadne mu nove stanovil oddíly.

    Ve Vlastnostech hlásí samé nuly.
    Naposledy upravil Mikus; 08.01.2017 v 07:01.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    V minulých dnech mi nekdo strcil do USB mého ThinkPada T41 (XP na nem) flesku 4 G a hlásilo mi to neznámý USB-prístroj. Pritom flesku 2 G normálne pouzívám. Tak me napadlo, ze mozná ani jeden z tech mých strojú neumí pres USB víc nez 2 G (ten minidrive nahore byl na mém starém stolnim IBM, na kterém ta moje 2G-fleska ovsem taky jede bez problémú.

    Takze moje otázka: Je to mozné, ze i XPcka pres USB bere jen max 2G? A jestli ano, dá se proti tomu neco delat?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    Moderátor mince Avatar uživatele peta303
    Založen
    21.09.2003
    Bydliště
    PHA 4
    Věk
    41
    Příspěvky
    2 413
    Vliv
    292

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    To není pravděpodobné. Neznámé USB to hlásí buď když je vychozený port (nebo konektor zařízení) nebo někdo nahrál zmršený ovladač...

    Co se týče XP, tak přes USB vezmou cokoli teoreticky do svého limitu 2 TB. V XP disk manageru jsi zkusil odstranit partišny a vytvořit novou?
    NB DELL E5480 (i5 7440HQ, 16 GB DDR4 Micron, 1 TB Micron)
    PC Athlon X2 4600+, AC Alpine 64, ASUS M2A-VM, 4 GB DDR2 Transcend, HD2400 PRO, SB Live!, 3,5" TEAC, NEC ND-3520A, NEC AD-7203A, Transcend SSD 370 / 120, WD RED 2 TB, Fortron 400 PNF, EC ML-5410A, Chicony 2961, Genius NSO+, TESLA AZS 223 + TESLA ARS 1014, TESLA NC 470, TESLA SM 260, TESLA SM 261, TESLA B-101, HP 5820, 2x DELL 2009Wfp
    PC2 DELL Optiplex 5020 (i5 4590, 8 GB DDR3 Kingston, HD5450, Crucial 240 GB, DELL 2009Wt
    photo Nikon D90, Nikkor 18-70, Nikkor 24-120, Sigma 70-300, SB800

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    Tak jsem se po delsí dobe vrátil k tomu microdrivu.
    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    V XP disk manageru jsi zkusil odstranit partišny a vytvorit novou?
    Chtel jsem to zkusit. Ale i tady mi hlásí kapacitu 195,81 GB, "bez chyby" a pri pravém cvaknutí na to je "odstranit partisnu" sedivé, nefunkcní. Pokus zformátovat probehne podobne jako v 98ckách (akorát ze tady nemúzu nastavit jiný souborový systém nez NTFS): pilne se formátuje a nakonec mi rekne, ze nebylo mozné zformátovat bez chyby. Ve vlastnostech mi to hlásí typ partisny "nepouzitelná" a kapacitu 0.
    Naposledy upravil Mikus; 18.05.2017 v 22:40.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    Ted jsem jeste zkusil - podle XP-Help-návodu - ty partisny udelat v DOSovém okne, tam se ten Mocrodrive ale neukáze vúbec.

    A pokracuju: Ve správe nosicú dat jsem v jejich seznamu ve vlastnostech zjistil, ze má souborový systém RAW. V http://praxistipps.chip.de/raw-in-nt...so-gehts_39090 jsem se docet, ze jsou v podstate 2 moznosti:
    1. V DOSovém okne príkaz "convert g: /fs:ntfs". Ten je prý sice hlavne na konverzi FAT32 -> NTFS, ale údajne funguje i na RAW. To ovsem asi nepocítá s USB napojením, které ani na NT-Woknech navlíknutý DOS jak vidno nevidí.
    2. Formátování z RAW na NTFS: Na Pracovisti v prehledu mechanik na príslusnou pravocvaknout, zvolit souborový systém NTFS a formátovat. Jenze, zatímco kdyz ho takhle nechým formátovat ve správe nosicú dat, tam mi nabízí vzdy jen NTFS (i pro klasické disky, prestoze XPcka by do 32 GB mela umet formátovat i FAT32) s uz známým výsledkem, tady mi nabízí jen, pouze a výlucne exFAT, coz je mi rovnez platné jak mrtvému zimník (a velikost pameti tu taky udává 195 GB).

    Citace Původně odeslal Mikus Zobrazit příspěvek
    V minulých dnech mi nekdo strcil do USB mého ThinkPada T41 (XP na nem) flesku 4 G a hlásilo mi to neznámý USB-prístroj. Pritom flesku 2 G normálne pouzívám. Tak me napadlo, ze mozná ani jeden z tech mých strojú neumí pres USB víc nez 2 G...
    Pro tohle jsem mozná nasel vysvetlení zvlástní cestou: Aldi tu mel 1-denní mimorádnou nabídku SD-karty 64 GB za v preopctu 240 Kc. Tak jsem koupil a somozrejme ze nejde. Pri hledání proc jsem zjistil 2 príciny (hlavní zdroj informce de.wiki): jednak ze je to SDXC zformátovaná nejspís v exFAT, který obecne ani XP neumí, natoz W98, a druhak ze SDXT casto neprectou ani ctecky v novejsích notákách, tím méne pak moje ctecka Hama 35 in 1, kterou uz nevim presne, kdy jsem koupil, SW má ale z cervna 2006 a SDEX vznikly v r. 2009. A v rámci tohodle hledání jsem se dopátral, ze u SD-karet od 2 GB výse zacíná smerem nahoru se zvetsující obecný kompatibilnostní bordel se znacne komlpexními prícinami, jak technickými, tak licencne právními. (A to uz nemluvím o tom, co jsem se docet ve Wikipedii, ze SD-karty z principu nejsoui jen cisté pameti, jako treba diskety, ale ze obsahují software na blokování licencne chránených medií. Do sfér tohodle problému jsem se ale dosud nedostal.)
    Naposledy upravil Mikus; 19.05.2017 v 03:58.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    Novinky po 3 letech:

    Potom, co jsem vyzkoušel jiný Microdrive stejné velikosti (jen značka jiná - Hitachi), který bez jakýchkoliv problémú funguje, vrátil jsem se znova k tomuhle od IBM. A vida: už mi neukazuje, že by měl nějakých nesmyslnách 200 GB, ale správně 3870,7 MB. Po zformátování 4'071'768'064 Byte celkem, 0 Bytú v systémových souborech, 0 Bytú v chybných sektorech. Tady ovšem radost končí, nadále jako dřív Scandisk nejde, protože disk není zformátovaný. Další drobný rozdíl proti minule: Nepozoruju ono zmíněné vrnění, to ovšem u toho Hitachi taky ne.

    Potud W98.

    Když ho připojim na noťák s XP, hlásí mi ve vlastnostech samé nuly a systém RAW (jako v minulosti). Při pokusu o zformátování taky nejdřív správně 3,81 GB, pokusi se zformátovat ve FAT32. Po zdánlivě úspěšném prúběhu ale nakonec hlásí, že Windows nemohly formátování ukončit.

    Citace Původně odeslal peta303 Zobrazit příspěvek
    V XP disk manageru jsi zkusil odstranit partišny a vytvořit novou?
    Chtěl jsem i tohle znova zkusit, ale tentokrát nenacházim, jak se na ten Disk Manager dostanu. Poradí někdo?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    Takže našel jsem "správu nosičú dat" (překládám z němčiny). Daný disk ma jedinou partici, výslovně stojí »bez chyby«. Vlastnosti ovšem uvádějí »kapacitu paměti« 3904 MB (OK), »paměť k dispozici« 0 MB, »rezervovaná paměť« 0 MB.

    Když zkusím tady zformátovat (FAT) a ponechám Velikost přiřazovací jednotky na Standard, dostanu hlášku »Volume neni kompatibilní s předchozími verzemi Windows, protože velikost přiřazovacích jednotek FAT-datového systému je větší než 32 KB«

    Vyzkoušel jsem ručně zadat všechny velikosti 4 - 32 KB (pro FAT(16) by to mělo být 4 KB).

    A totéž když zkusím formátovat na FAT32, akorát tam při »Standard« není ona hláška o nekompatibilitě.

    Jestli správně chápu de.wikipedia.org/wiki/File_Allocation_Table , tak by tu mělo být optimální FAT32 a 4 KB přiřazovací jednotka

    Ale ve všech vyzkoušených možnostech se slušně a mravně formátuje do 100%, nakonac ovšem přijdeje hláška »Formátování nebylo provedeno bez chyby.«

    Nejradši bych, kdybych se na ten disk dostal podobně, jako na normální disky s programem RanishPartitionManager (nejlíp ve W98, ale i XP bych bral) Ale kde vzít?

    V XP disk manageru zjevně jednou vytvořená základní partice zrušit nejde, aby se s diskem mohlo zaobcházet v jeho surovější podobě (tzn. i testovat povrch disku bez ohledu na partice a formát, vyloučit případné defektní sektory)
    Naposledy upravil Mikus; 04.06.2020 v 06:31.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: HD Microdrive odmítá spolupráci

    Jak jsem nastínil tady: https://4um.overclocking.cz/showthre...l=1#post970887 , vynořily se 2 programy - AOMEI a EaseUs (ten díky zivanovi ), se kterými by to možná mohlo jít.

    Jenže jak zakleté, v momentě, kdy jsem si nainstaloval AOMEI přestal na čtečce karet fungovat vstup, do kterého strkám ten Microdrive - prostě když ji napojim (prázdnou nebo s diskem), ukážou se jen ty zbylé tři. A teď, po několika dnech, najednou zas jede stejně jako předtím, ale jen na mym velkym kompu s 98čkama, kde mi to pro tenhle účel je jen na 2 věci - ani AOMEI ani EaseUs ani s KernelExem na 98čkách nejdou. Na noťáku s XP je tenhle vstup nadále mrtvý - nemám racionální vysvětlení; má ho někdo, takové, že by dalo naději?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATi rozjíždí spolupráci s PR firmou High Road
    Založil no-X v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 25.05.2006, 00:28
  2. Server odmítá přidělit IP
    Založil vasco v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 11.03.2005, 18:35
  3. Microdrive 4GB - jeho vliv na vydrz baterie
    Založil Namornik v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 31.10.2004, 17:37
  4. Microdrive CompactFlash
    Založil jkarasek v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 07.04.2004, 08:41

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •