Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Velký monitor na malé grafice

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Velký monitor na malé grafice

    Spadl mi do klína 20" monitor Samsung Syncmaster 204b 1600x1200 a jako 1. jsem byl unesen tím, co se mi vsechno na tu plochu oproti dosavadnímu 1280x1024 vejde. Pak jsem ovsem v nastaveních monitoru Windows objevil jednu vec, co mi osvetlila nejspís hlavní dúsledek toho, ze moje grafika má jen 4 MB - do toho se proste musí vejít jeden obraz. A do toho se vejde práve tak akorát 24-bitových 1280x1024, tech 1600x1200 mi to zobrazuje maximálne v 16 bitech barevného rozlisení.

    Jen na koukání bych v tech "pouhých" 65'536 barev nevidel takovou tragédii (stejne je to model z té levnejsí kategorie, co vzdycky dáno technikou zobrazí trochu mín nez tech plných 24-bitových 16'777'216 barev), ale napadlo me, jestli se mi tim pádem nebudou v tehle 16 bitech taky ukládat obrázky na disk, coz by mi vadilo hodne; a jako pokracování úplne na psouk by soubor sice byl jakoby 24-bitový, ale obrázek by nikdy víc nez 65'536 barev neobsahoval.

    Kdyz treba ted udelám screenshot a otevru ho v Irfanovi, tak ten mi dole na liste ukáze, ze grafika má 3,75 MB. Kdyz bych totéz udelal na tom 1600x1200, tak si myslim, ze by mi taky ukázal neco k tem 4 MB, coz by ovsem bylo na úkor barev a ted kdyby to takhle ulozil jako soubor (at uz prímo nebo v komprimovaném formátu)... potud tedy moje teze.

    Ten monitor jsem jen ve spechu mezi fúrou jiných vecí, které na to v podstate nenechávaly cas, nahodil, abych ho vyzkousel, no a kdyby nebylo tohle, tak bych ho rovnou uz nechal. Na zkousení toho uz ale nebylo pokdy, tak jsem nechtel riskovat a napojil ten púvodní zas zpátky a pokracuju na nem (porád si vázím toho, ze i tak je to "dospelý" formát oproti detskému 1024x768, na kterém jsem taky kdysi skoro 3 roky mackal).

    Takze nez najdu dostatecnou casovou skulinu, abych to tu zacal zas vsechno prestavovat a experimentovat s tímhle, múze mi nekdo spolehlive z vlastního vedení ríct, jestli je moje obava oprávnená nebo jestli jde jen o to zobrazení a v zákulisí pracuje vsechno dál normálne na 24 bitú (a to císlo, co dole ukazuje Irfan, snad není obsah pameti grafické karty, ale ze obrázek je zdy ve své plné kráse taky v normální pameti, tím pádem by mi na 1600x1200 musel i s touhle grafickou kartou ukázat 6,7 MB)?
    Naposledy upravil Mikus; 28.11.2016 v 00:19.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jak obejít DVI-D na grafice?
    Založil Patrez v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 18.02.2007, 17:44
  2. Male levne LCD ?
    Založil J.Wade v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 13.05.2006, 18:53
  3. male vytazenie CPU
    Založil Vorlon v sekci fóra Distribuované výpočty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 12.05.2003, 19:43

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •