Vzal jsem zas po víc nez 2 letech svúj Lenovo T40 do pouzití a jako první byl problém ho vúbec rozjet. Objevilo se IBM-logo i s hlásnou, ze pomocí F12 múzu bootování prerusit, nacez zhruba kdyz mely zacít nabíhat Windows, displej zhasnul, trochu se zavrtel disk a konec. Totéz i po první správné reakci, kdyz jsem stisknul to F12. Akorát podsvícení displeje bezelo dál, skrín zespodu zústane teplá a pri prilození ucha noták trochu brucí, jako kdyz se tocí disk.

Pak jsem více méne náhodou objevil, ze kdyz odpojim zdroj a nechám ho jen na baterku, rozjede se normálne. Pritom jakmile Wokna (XP) jen zacnou nabíhat, múzu ten zdroj zas zastrcit a vse bezí, jak má. Zkusil jsem 2 rúzné zdroje, víc rúzných XP-diskú na bootování, stále totéz. Stejne tak normálne nabehne, kdyz nechám kabel od zdroje zasunutý, ale zdroj odpojim od síte.

Prohledal jsem BIOS i energetické nastavení Windows a nenasel jsem nic, co by mi dávalo moznost tady opravit prípadné spatné nastavení.

Zná nekdo tenhle jev? Co s tim, abych si nemusel pokazdé takhle blbe hrát s kabelem od napájení?

Kdyz jsem ho mel naposled pred tema víc nez 2 roky v pouzití, nevzpomínám si na tenhle problém.