Výsledky 1 až 20 z 20

Téma: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

  1. #1

    Standardní UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Ahoj kamarádi,
    koupil jsem upsku od firmy APC a nevím kde dělám chybu...

    1) Nastavil jsem v SW od upsky, aby proběhl shutdown při 3 minutách kdy poběží PC na baterii

    2) vyhodil jsem jistič koukám přes vzdálenou plochu na PC a sleduji jak systém píše "zbývá 2min do shutdownu",..... "zbývá 1min do shutdownu",..... "zbývá <1min do shutdownu",..... a tohle pak zůstane vidět (< 1 min) ještě 12min než se baterka úplně vybije a pak celé PC, switch, router, spadne a UPSka se vypne a je totálně tuhá (vybitá)...

    3) nahodím jistič, ale UPSka se sama nezapla. A tedy všechny ty připojené zařízení jsou offline.

    A dotazy:
    Proč mi upska nechce vypnout/uspat PC ?
    Proč se při obnově energie nechce zapnout ?
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Ad. druhý dotaz, nedá se to přímo navolit, power state after power failure, jako je to u osobních počítačů? Mám pocit, že když jsem to zkoumal, tak jsem to někde viděl.

  3. #3

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Citace Původně odeslal Jey Zobrazit příspěvek
    Ad. druhý dotaz, nedá se to přímo navolit, power state after power failure, jako je to u osobních počítačů? Mám pocit, že když jsem to zkoumal, tak jsem to někde viděl.
    Ale ano, tohle se opravdu řeší v BIOSu, akorát to není "last state" ale rovnou "Power-On", jenže když je PC zapojeno přes UPSku a ta je vypnutá, tak ti dál nepošle ani Volt, pokud ji MANUÁLNĚ zapnu, tak se díky nastavení biosu opravdu PC samo zapne, to funguje...

    Ale nicméně mám tu nový stav - řešil jsem vše s podporou APC a dva technici mi radili radili až jsem milou upsku vodkouřil )) Teď už nefunguje ani samotná upska
    Takže reklamace...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Tak to se nedá nic dělat. Snad bude pak vše v pořádku. To nastavení jsem myslel přímo v UPS. Protože jsem kdysi zjišťoval co a jak a našel jsem, že APC používá rozšiřující karty, které přidávají LAN port a správu přes webové rozhraní. Webové rozhraní se liší dle stáří a typu dané rozšiřující karty. Nejsem si tím stoprocentně jistý, ale mám pocit, že jsem tam podobnou volbu, tedy jak se chovat po výpadku napájení, viděl.

  5. #5
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Nevim co zrovna umí měřit tendle model, ale obecně byly Backy vždycky blbý. Navíc ten runtime s jedním snad ani ne 7Ah akumulátorem je tragickej, je dost dobře možný že se to ani nestihlo vypnout.

    Smart-UPS mají možnost zapnout se až při určité úrovni nabití, možná to už umí taky.

    V každým případě když to vrátíš a trochu připlatíš, tak můžu dodat repasovaný starší Smart-UPS, který jsou i po dekádě pořád trochu někde jinde. Sériovej řadič do PCIe přibalim.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  6. #6

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
    ...ale obecně byly Backy vždycky blbý.
    To máš recht - přišla mi v rámci reklamace úplně nová, a ta naopak zbuchne asi 3 vteřiny po té co jede na bateriii a to je nabitá na 100%.

    Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
    V každým případě když to vrátíš a trochu připlatíš, tak můžu dodat repasovaný starší Smart-UPS,...
    Co znamená troochu si připlatit - napiš rovnou cenu a počet VA kolik ta Smartka má ?
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  7. #7
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Spíš si řekni jakej výkon/dobu zálohování potřebuješ, mám tam teď myslim od 450 do 3000 VA.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  8. #8
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Na aukru jsou ve výprodeji UPS z FAST-COMP.cz. Jsou to Smart UPS 1000VA za 2500, ale nechají se tam dát baterie 1500VA za 1500 a navíc narozdíl od nových APC UPS tam nejede větrák neustále naplno.

  9. #9
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Máš v tom trochu guláš, jako obvykle. Nevim sice co je „baterie 1500VA“, ale jestli myslíš větší, 17-20Ah akumulátory co mají Smart-UPS 1500 VA, tak ano, to se tam dá narvat. Mám v nabídce za 1559,- Panasonic 17 Ah, kus. Potíž je malinko v tom, že bych to nedělal automaticky bez rozmyslu, protože Smart-UPS 1000 VA ventilátor vůbec nemají (pak teda jsou tichý, to je fakt ) a jelikož nepočítají s takovou kapacitou (= dobou běhu invertoru s pasivním chlazením), kdo ví, jestli to je dobrej nápad. Rozhodně bych se před tím mrknul na chlazení.

    No a věc se má tak, že mám ověřeno, že po repasi jsou tyhle UPS skoro nesmrtelný. I proto na ně už dávám dvouletou záruku. Tohleto z bazaru bez repase je ovšem časovaná bomba. Samozřejmě si to můžeš koupit a až se to posere to přinést, ale…přijde mi lepší si to vzít rovnou hotový. Just sayin'…
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Citace Původně odeslal Behemot Zobrazit příspěvek
    po repasi jsou tyhle UPS skoro nesmrtelný. ... bazaru bez repase je ovšem časovaná bomba. ... můžeš koupit a až se to posere to přinést, ale…přijde mi lepší si to vzít rovnou hotový.
    Tzn. maj z fabriky nejakou skoláckou výrobní / konstrucní vadu, co lze jednoduse odstranit?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  11. #11
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Zatím v podstatě výhradně šuntovní 22uF kondenzátory na logice, když úplně odejdou, tak se to zblázní. No a občas to chce zkalibrovat konstantu, když se to rozjede (to je poměrně zvláštní, někdy to drží, někdy se to samo mění).
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  12. #12

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    No věc se má takto... (klidně poraď/doporuč jak bys to řešil...)

    PC (kterému říkáme Server, ale je to klasické Pécko akorát je tam serverová deska a OS je Win7Pro64x) - spotřeba nevim, tušim že tam je nějakej 450W zdroj.
    Gbit Switch - příkon 13,5W
    Router MikroTik - příkon 15W

    Původně jsme měli backup 650VA a po to co baterka už to moc nedávala, vydrželo to jet cca 5min.
    Nyní jsme koupili backup 900VA (na novou baterii to ukazovalo čas cca 23min.)

    Nicméně požadavek je, vypnout PC po 2-3 minutách co jede na baterii. Není důvod, aby "Server" jel déle, stejně ostatní v kanclu jsou v prdeli bez baterie čili offline.
    No a po té co elektrika opět naběhne, musí se UPSka sama zapnout, čímž zapne i připojený Server.

    No jo, ale až teď jsem se dočetl, že UPSka když má vypnout PC, tak jej nevypíná ale uspává, v ten okamžik si PCzdroj odebírá jen něco málo W, no a UPSka pokud pozná že odběr je do 15W, tak se uspí taky a čeká na obnovu napájení.
    Jenže z logiky věci, pokud na UPSce poběží ještě switch a router, pak odběr bude vyšší než 15W a tím pádem UPSka nebude hybernovat a bude furt napájet zbylá zařízení do doby než jí dojde štáva.
    A až se stane že baterka bude v prdeli, tak UPSka zapíská souvislým tónem a NATVRDO SE VYPNE.
    Při obnově proudu se prý má sama zanout, ale asi až se nabije na nějakou hodnotu, pitomé je, že v kanclu se v tu chvíli všichni budou slavnostně přihlašovat do woken, ale Server bude čekat na upsku, až se za hodinu nabije na 15%.
    Neskutečně idiotská záležitost !!!
    Tolik k hloupým Backup UPS od APC.

    Čili pokud bych konečně měl nějakou funkční upsku, která by splňovala výše popsané, musel bych na baterii mít zapojený jenom samotné PC, aby upska se přepla do hibernace. a při obnově proudu se IHNED zapnula.

    Každopádně SMART UPSky to mají krapet jinak a rád se nechám poučit. Nicméně s podporou APC u Schneider Electric už nechci nit mít
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  13. #13
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Nový modely Smart-UPS (podle toho co sem našel určitě SMT) by měly umět přes ÚSBé komp probudit jakmile je napájení obnoveno. Mám jenom starý se sériákama, tady lze jedině využít síťovou kartu ve spojení s http://www.apc.com/shop/cz/cs/catego...own/_/N-auzzn7 Ve státech jich je v bazarech dost, kolega může dovézt, ale prodraží to eště o nějaký dva litry.

    Smart-UPS mají rozhodně pokročilejší možnost nastavení vypínání (že to může běžet až do určité úrovně vybití, blbý UPSky neumí pořádně měřit odběr a kapacitu, takže neví runtime a v podstatě hlásí jen stav síť/aku a +- autobus odhad kdy to asi zdechne). Plus se tam právě dá nastavit aby se zapínaly okamžitě, klidně s 0% nabitím akumulátoru. Navíc mají výkonnější nabíječe a nabíjí se dost rychle.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    @Atreides: Neslo by to zarídit nejak, aby se switch a router napájeli z toho servru, tzn. vypínali se soucasne s ním? Nebo aby dostali - resp. nejaký jim predrazený spínac - od nej signál na vypnutí se?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  15. #15
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Behemot: Vidím, že jsem to měl napsat polopaticky, takto to ne každý pochopil. Ano, cokoliv <1500VA nemá ventilátor, ten dávali až do 1500VA a výše, kde spíná zřejmě jen při běhu na baterie. To se týká starých modelů. U těch nových, dle mých informací, větrák neustále běží. Zmiňovaná úprava je asi stokrát popsaná na netu a zvládne to každý. Bylo třeba jen cvaknout na kabely UPS nový konektor a koupit místo jedné dvě sady baterií. No, zkoušel jsem odběr 500w a vydržela půl hodiny, paráda. Ono vůbec, co jsem četl, tak se tam dá narvat téměř jakákoli baterka, často to lidi prodávají na aukru, s vytaženými kabely a baterkou umístěnou externě, např. autobaterií. Větrák v UPS je stejnak primárně určen ke chlazení baterií.

    https://www.youtube.com/watch?v=O06PLCh8tD4

    Jen jsem tím chtěl říct, že takhle by měl za 4k super UPS i s novýma bateriema a ne nějaký šunt s mizernou výdrží. Samozřejmě nechci nikomu kazit kšeft.

  16. #16
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    OMGF. Tak určitě, jeho cílem je dát do firmy pod důležitej HW bastl s přidrátovanou autobaterií, aby to tam eště korodovalo veškerý kovový vybavení, tak určitě! Výhradní způsob, jak zabít UPS, který normálně vydržej věčnost, jsou právě tyhle prasárny. To zařízení je kurva navržený na to, že pojede určitou dobu a tranzistory i transformátor se zahřejí na určitou teplotu. Určitě je naprosto košer tu dobu zdesetinásobit, tak já si myslim.

    Jo a ventilátor, kterej protahuje tunelem mezi pasivníma chladičema tranzistorů vzduch z jedné strany UPS na druhou, zatímco akumulátory jsou úplně mimo to v odděleným boxu, je určenej na chlazení těch akumulátorů…člověče radši už mlč, kolik těchto zařízení jsi servisoval, že si v tom tak zběhlej? Viděl si to vůbec někdy zevnitř? Pochybuju o tom. Já už nějakejch pár kusů, psal jsem o tom i články.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  17. #17
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Zije-li nekdo v omylu, jen kdyz ho projeví, mohou ho druzí opravit
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  18. #18
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Jsem rád, že se zde Pavel Boček opět totálně projevil..

    Autor tématu neshání UPS do firmy, takže je mu to asi jedno, ale koupil si UPS od firmy APC, je to napsané v prvním příspěvku. Tak nevím, kdes přišel na něco jiného. Asi smažíš kvalitní matroš.

    Co se týče té úpravy tak, jelikož jsou tak udělané všechny Smart-UPS od APC, jen vyšší modely mají externí kabely, některé konektor pro připojení externích baterií, tak jim to tolik vadit nebude.

    Je fakt, že jsem napsal omylem, že ventilátor primárně chladí baterie, ne tranzistory, nicméně ty baterie taky ofukuje a při velkém odběru hřejí taky dost. Tak alespoň ses měl u čeho udělat.

    Jedinou pravdu máš v tom, že se opravdu servisováním UPS na HPP trvalý pracovní poměr nezabývám, tudíž jsem servisoval dohromady 2 UPS. Ale ani jsem nikde nikdy netvrdil nic jiného.

  19. #19
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Ten je fakt blbej, až to tříská dveřma…možnost připojení externích baterií mají zpravidla modely s označením XL s ještě výkonnějším nabíječem než obvykle a na to dimenzovaným chlazením (aktivním).
    Není důvod, aby "Server" jel déle, stejně ostatní v kanclu jsou v prdeli bez baterie čili offline.
    No, někteří lidi mají sice kancl i doma, to sice jo, ale zpravidla tam fakt nemaj ještě několik počítačů, server a mikrotik
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  20. #20
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: UPS záložní zbroj od APC, nechce uspat PC | při obnově energie se nechce zapnout.

    Asi tě pořád štve, že ti kvůli mému upozornění zarazili komerční inzerci v bazaru.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. CRT IBM P260 - nechce se zapnout.
    Založil CODE v sekci fóra Monitory
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 07.04.2008, 14:12
  2. Win nechce nabootovat
    Založil Aigor v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 26.06.2006, 00:15
  3. dvd nechce číst dvd
    Založil hagrid v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 17.05.2006, 09:17
  4. nechce vytocit na vpn
    Založil steelman v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 27.10.2004, 22:52
  5. Ani zasvet nechce ist DMA :(
    Založil Semik v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 26.12.2003, 01:23

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •