Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

  1. #1

    Thumbs up kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

    Zdravím,
    chtěl jsem se s Vámi podělit o zkušenost, se kterou jsem se setkal...

    V mém WinHomeServeru, mám desku s integrovaným CPU Atomem. Deska sice umí DDR3, ale rychlost je omezena jen na 800MHz.
    V době koupě desky jsem koupil tento RAM modul (Kingston 2GB, 1333MHz, CL9, nonECC) - chtěl jsem něco obyč., protože pamět se stejně degraduje na rychlost 800.

    Tzn před pár dny jsem objednal další modul, a protože jsem nechtěl riskovat, že něco nepůjde, koupil jsem nový modul od stejného výrobce.. (Kingston 2GB, 1333MHz, CL9, nonECC)
    Ovšem server nenaběhl, ani když jsem novou pamět nechal ve slotu samotnou... Jediný rozdíl mezi starou a novou pamětí byl single a double rank (šváby na jedné straně, zatím co ta starší měla osazeny obě strany).

    Nakonec to vyřešila pamět Patriot, která funguje v pohodě.. Ikdyž Patriot normálně nekupuju, byl nejlevnějším funkčním řešením v pořadí...
    Díval jsem se i na podporované modely pamětí přímo ze stránek ASRock - MemoryQVL, ovšem tam jsou typy pamětí, které byly dostupné, když deska byla aktuální, teď už jsou modely pamětí jiné...

    ----
    Nicméně proč Vám to tu říkám - kupoval jsem paměti u Alzy, ikdyž vím, že není nejlevnější, ovšem možná jsem dobře udělal....
    1) pamět na eshopu měla status "rozbaleno" tzn někdo už jim to asi vrátil - čuměl jsem v tu chvíli na peníze, protože prostě pamět buď půjde nebo ne.
    2) když jsem zjistil, že nejde, vzal jsem komplet server sebou (protože jsem si říkal že chyba může být v kompatibilitě)
    3) na Reklamacích mi ji v pohodě vyměnili na nový "nerozbalený" kus.
    4) Jenže já ji chtěl vyzkoušet - jestli víte kde je v Holešovicích v Alze výdej, tak je vedle kafé a za ním "servis + první spuštění", šel jsem na ten servis jestli by mi nepůjčili, 230Vkabel, klávesnici, monitor (a že výměnu zvládnu sám).
    NEMĚLI S TÍM SEBEMENŠÍ PROBLÉM
    5) vyměněná pamět jak už víte nešla, a teď nastala situace "Co teď?". Na jednu stranu jsem byl rád, že jsem si vzal PC sebou (představa, že přijedu domu a ... no to bych asi nevyjdechal) - nadruhou stranu jakou pamět mám teď koupit? To mám koupit další a zase když nepůjde, ji vrátit ? No to by ze mne asi neměli radost.
    6) pán na Servisu říká vydržte něco vymyslíme - dejte si zatím kávu. Asi za 2min se tam objevila holka se 3 dalšíma paměťma, Patriot, Corsair a jiný typ od Kingstonu - chlapík přestřihl obal u Patriotu, já ji vrazil do compu a vše naběhlo.
    Rovnou na servisu jsem ji zaplatil, vyřídili jsme papíry, jen opětovné vrácení vyměněné paměti jsem musel jít znovu řešit na reklamace, ale to bylo obratem vyřešeno...
    7) mimochodem protože servis je placený, zeptal jsem se co jsem dlužen a chlapík mi řekl - NIC, zapojoval jste si vše sám - díky nashle...

    Zajímalo by mne, který obchod by Vám takto vyšel vstříc - netvrdím, že takový neexistuje, určitě ano, ale pro mne je tohle důvod proč nakupovat třebas u dražší firmy.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    Zajímalo by mne, který obchod by Vám takto vyšel vstríc - netvrdím, že takový neexistuje, urcite ano, ale pro mne je tohle duvod proc nakupovat trebas u dražší firmy.
    Mhmm, po takovémhle zázitku, at bylo cokoliv predtím, je ten svet vzdycky najednou nejak hezcí

    Ohledne placení jsem zazil podobné pred dávnými lety, kdyz mi u motorky po ceste, uprostred rusného sobotního mesta nekolik desítek kilometrú od domova prasklo plynové lanko. Nebylo to po prvé, tak jsem mel náhradní s sebou, ale ve Svýcarsku není dobre mozné jen tak se rozbalit na kraji vozovky nebo na chodníku a zacít si spravovat vozidlo, jak jsem byl zvyklý z Ceskoslovenska. Tak jsem vyhledal nejblizsí servis, jestli si to múzu udelat u nich na dvore. Bez problémú, udeláno a kdyz jsem se ptal, co jsem dluzný, taky ze nic, ze jsem si vsechno udelal sám. A kdyz videl, co se stalo, problém mu byl zrejme známý a dal mi jeste drobnou soucástku, co ho vyresí trvale. Zase, kolik platím a zase nic. No jestli chci, múzu mu neco dát do kasicky na kafe. A kdyz videl, ze jsem mu tam hodil 5-frank, tak mi tu soucástku dal jeste jednu .

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    protože jsem nechtel riskovat, že neco nepujde, koupil jsem nový modul od stejného výrobce.. (Kingston 2GB, 1333MHz, CL9, nonECC)
    Ovšem server nenabehl, ani když jsem novou pamet nechal ve slotu samotnou... Jediný rozdíl mezi starou a novou pametí byl single a double rank (šváby na jedné strane, zatím co ta starší mela osazeny obe strany).
    Zjevne inovace u výrobce a typický príklad, kdyz to funguje u me (výrobce), tak je vsechno v porádku, kdyz to nepújde u uzivatele, bude 100%ne chyba u nej. Dosud mi tohle bylo dúverne známé z oblasti SW, ale jak videt, vyskytuje se u HW taky.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

    Zjevne inovace u výrobce a typický príklad, kdyz to funguje u me (výrobce), tak je vsechno v porádku, kdyz to nepújde u uzivatele, bude 100%ne chyba u nej. Dosud mi tohle bylo dúverne známé z oblasti SW, ale jak videt, vyskytuje se u HW taky.
    Nekomplatibilita dvou výrobků.. zde základní deska a paměti, to se stává běžně.

    Vím o lidech, kteří kupovali "tu správnou" pamět nadvakrát, pokud šlo o singlechannel. U dualchannelu to bývalo s kompatibilitou s deskami ještě daleko horší.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

    A ted si múzou výrobci pameti a desky dát po hube, kdo z nich tu kompatiblitu musí zajistit. A nebo v papírech aspon její omezení jasne a srozumitelne deklarovat - jenze to by zas uz na první pohled nedelalo dobrý dojem a snízilo odbyt. Tak se to hodí na uzivatele, at se stará a tápe v tmách on. Konec koncú on chce, aby mu to fungovalo, ne výrobci
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: kombinace dvou DDR3 pamětí - nefunkčnost

    Výrobci žádnou takovou povinnost pochopitelně nemají. Pokud existuje u základní desky "memory module compatibility list", tak je to pouze dobrá vůle jejího výrobce.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Nefunkčnost připojení / IE (?)
    Založil mrakoplas v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 06.08.2004, 09:57
  2. Please help? Nefunkčnost DOS programu pod Win98
    Založil Slimák v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 08.03.2004, 14:01
  3. Kombinace dvou O.S.
    Založil vd v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 21.02.2003, 12:07

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •