Výsledky 1 až 12 z 12

Téma: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

  1. #1

    Standardní Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Ahoj kamarádi,
    poslední dobou jsem se už po několikáté setkal s tím, že mne oslovil známý "s levnějším" telefonem a říkal, že mu nejde aktualizovat...
    Shodou okolností stejný problém má i má manželka s telefonem HTC Desire X.

    O co jde?
    - telefon má uvnitř dost malý úložný prostor (svůj vlastní, nemyslím přídavnou SD kartu) a stahování aktualizací se prostor zaplňuje a zaplňuje až milý android napíše, že není možné aktualizovat aplikaci pro nedostatek paměti.

    Samozřejmě lze namítnout, že tam má blbosti, které si může přesunout právě na SD kartu, ale omyl. Všechny možné data, které přesunout lze, již jsou na SD kartě ale stále to nestačí...

    Tak jsem se, jako správný manžel a tech.guru, jal ji všechno nepotřebné smazat, případně ještě přesunout a dopadlo to takto:
    HTC telefon jsem dal do továrního nastavení.
    ihned po jeho startu jsem odebral některé předinstalované aplikace (FB, Twiter, Soundhound, a ještě některé.)
    Z nově nainstalovaných aplikací, tam má pouze IDOS jizdní řády (asi 30MB), a pak aplikce o velikosti pár MB.. Přičemž tam zůstali aplikace od Googlu.

    A po 3 měsících jsem tam kde jsme byli.... Opět není místo..
    Zjišťuji, že např Chrome má 320MB a aktuální mezipamět je kolem 100MB, všechny ty cipoviny kolem Googlu, (knihy play, kiosek play, hry play, hudba play, google+ zabírají šíleně místa.)

    Prostě a jednoduše, bráno selskou logikou, kdybych si nechal telefon vč původních aplikací (konkrétně FB) a používal jej, tak po roce mi telefon nepůjde aktualizovat.
    Jen díky tomu, že člověk ví kam hrábnout a něco odmazat tak je zase na pár měsíců klid, ale situace se opakuje...

    Nicméně já to chápu tak, že díky Googlu a jeho aplikacím (které nejdou přesunout na sd kartu), se levnější telefony nejsou schopni aktualizovat.
    Proto se ptám, jestli by tohle mohl být důvod pro vrácení telefonu pro jeho nemožnost plynulého používání ?

    PS a mimochodem tím slovem "levnější" telefon se bavím o přístroji kupovaném za 5.500,- (což byla v té době dobrá cena - na Datartu stál třebas 6.499,-).
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele puki
    Založen
    17.05.2003
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    683
    Vliv
    271

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Skúsiť to môžeš, ale moj tip je, že aj keby ti to zobrali, tak pri reklamácii podpíšeš, že môžeš prísť o dáta, v servise ho resetnú, updatnú a vrátia s tým, že chyba nezistená. Ak tá situácia nastane po pár mesiacoch používania tak nemáš reálne možnosť dokázať, že je to problém systému a nie uživateľského správania. Jedine ak by sa odmietol updatnúť hneď po resete, tak to by bolo iné.
    Prípadne skús nájsť či niekde na oficiálnom fóre nieje vyjadrenie výrobcu, ktoré by to správanie potvrďovalo.

  3. #3

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Samozřejmě si uvědomuji, že moje tvrzení "o nemožnosti užívání telefonu v aktuálním stavu" je poněkud složité dokázat. Chápu, že návrat do továrního nastavení + smazání dat vše vyřeší.
    Jenže mě prostě přijde divné, že neuběhla ani zákonná záruční doba, po kterou by přístroj měl být na 100% v pořádku a už musím dělat zákroky, které ani běžný uživatel nemusí znát.

    Přeci chytrý telefon ti umožňuje si do telefonu nahrát mp3, chytrý telefon ti dovoluje stahovat aplikace, které ti mají přinést zábavu, usnadnění práce, případně ti pomáhají při denních rituálech. Jenže se všude ukádají tuny kB, které po čase generují už MB až najednou zjistíš, že danná vnitřní kapacita nedostačuje. Přesun na obrovskou SD kartu, kterou si dokoupíš koupíš, nejde např facebook přenést nelze, Google aplikace taky ne. Takže jsi opět v řiti...

    Selský rozum mi říká, že každé zboží má svou "trnvalivost". jogurty, vajíčka, tv, počítač. Jenže TV i počítač fungují dál i po 2 letech (tedy pokud se nebavíme o HW chybovosti).. A např onen počítač, který jsem zmínil. Asi by taky šel zahltit množstvím programů, ale uznejte, že by to dalo dost práce než by se HDD zaplnil jen díky prohlížení fb, webu, a ukládáním cache jednotlivých programů...

    Jo kdyby Android dovolil přesun dat na SD kartu, pak by se asi problém vyřešil. Jenže to nejde...

    Mimochodem obávám se, že jako jednotlivec se mnou zametou a ještě se mi vysmějou. Proto se Vás ptám, jestli se Vám tohle zdá v pořádku a pokud ne, tak bych třeba zkusil posun dál.. Nicméně pokud jsem sám komu se tohle zdá divné, pak to nemá smysl řešit
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Jak vlastne vypadá v Cechozemsku obecná ochrana spotrebitele na nizsí úrovni, nez jsou soudy? (Abych tady popr. nedoporucoval nejakou blbost, co bezne funguje v západní Evrope, mozná ovsem krome zemí majících za sebou desetiletí trvající éru ve funkci prdele východu)
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Vidím to podobně, mám Samsung S4 mini a pravidelně musím mazat kompletně data aplikací, aby bylo možné je znovu používat. Člověka pak štve, že se musí poté všude znovu přihlašovat, nastavovat, atp. Pokud by byla nějaká cesta, tak bych ji využil. Když už člověk má tu DASku...
    Nějvětší chybou člověka je, že má spoustu malých chyb..

    Core i5-3550@3300MHz, ARCTIC Freezer 13 Pro Continuous Operation, Gigabyte Z77X-D3H, Sapphire Radeon HD 7850 2GB, 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 Ballistix Sport, Samsung 850 EVO SSD 520 120GB, Asus DRW-24F1ST, zdroj Seasonic S12 500W, skříň CoolerMaster Centurion 5 Silver, 32" LCD Samsung LE32-D550

  6. #6

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Zajímavé, také občas poslouchám podobné poznatky, je to přirozený vývoj?

    I7-4770T @ 3,1 ghz /ASRock B85M-GL/2x 8gb / RX570 Sapphire / wd blue 500 & 1TB, Crucial BX200 - 240GB/Evga 750w semimod/ samsung dvd-rw/Spartan 3 LT fan 90@120 /BenQ VW2245Z/ Asus xonar ds sound/Win 10 Pro x64 / Net UPC a par větrniku Zalman z3 x201

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Celkem prirozený vývoj - i kdyz urcite ne v zájmu spotrebitele a uzivatele - je, ze se casto delaj veci tak, aby brzy prestaly vyhovovat a clovek si musel koupit nové jako náhradu za ty, jez by v rámci podmínek panujících pri jejich nákupu jeste naprosto perfektne slouzily - umelá, programatická provokace morálního zastarání. V posledních letech se soucasným pádivým technickým rozvojem (asi jako pádivé souchotiny) to ovsem nabírá perverzne monstrózních rozmerú, vcetne cíleného utvárení prostredí pouzívání vecí v tomhle smyslu.

    Vidím jen 2 moznosti, jak se tomu bránit: 1. Vytvárení spotrebitelských loby, které sice neodmítají rozvoj jako takový, ale bojují proti takovýmhle jeho dúsledkúm. 2. Nez si clovek cokoliv porídí, dúkladne si rozmyslet, jestli to opravdu potrebuje, pokud mozno se podívat na vec i oprostený od zabehlých myslenkových mechanizmú a automatizmú. Cílem by melo být tu hydru nekrmit a bránit se lezení do závislosti na ní.
    Naposledy upravil Mikus; 22.08.2015 v 17:03.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  8. #8

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    A přitom by stačilo, kdyby fungovalo přesunování většiny aplikací na sd kartu...
    Což by dle mého stačilo provést malým updatem...
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  9. #9
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Je ovsem otázka, jestli by se pak takhle z nutnosti nepresouvaly na SD-kartu i sytémové veci, pro které tahle komunikuje prílis pomalu. Navíc mám z rúzných ctecek a i z fotáku zkusenosti, ze ne vzdycky je kontaktování SD- a podobných karet dostatecne spolehlivé.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  10. #10

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Citace Původně odeslal Atreides Zobrazit příspěvek
    A přitom by stačilo, kdyby fungovalo přesunování většiny aplikací na sd kartu...
    Což by dle mého stačilo provést malým updatem...
    No jo, taky jsem si před časem myslel, jak jsem na to vyzrál, když mám 2 GB interní paměti a k tomu velkou kartu a ono houby, když je na appky vyhrazená nějaká ~700 MB partition....
    Přesun aspoň částečně jde, ale záleží na konkrétní appce - pokud to běží rezidentně (tj. umí to notifikace, widget na ploše, ...), tak to normálními prostředky nepřesuneš - je potřeba root a buďto vytvoření linku na SD kartu nebo změna velikostí oddílu interní paměti. Ta nemožnost přesunu má svůj důvod, který tu nastínil Mikus - odezva a rychlost karty.
    Mně se s tím nakonec nechtělo babrat, tak jsem volbu aplikací a aktualizací trochu přehodnotil a nějak funguju.
    Každopádně bych na možnost reklamace tohodle nesázel, tím spíš, když se to řešení dá ne až tak složitým způsobem zbastlit (root, smazání nepoužívaných vestavěných aplikací, případně ten link na kartu).
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  11. #11

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Jasně máte samozřejmě pravdu s rychlostí a spolehlivostí sd karet, ovšem já např myslel, data z FB (naposledy co jsem u ženy mazal tak to bylo 300MB) a proč tyhle user data (které jsou v podstatě stažené fotky) nejdou přesunout ?
    Proč nejde přesunout cache od Chromu ? opět to jsou jen data, které se natáhly samotným používáním, čili nejsou to systémové soubory..

    Jediné appky, které mi kdy přesunout šly jsou appky o velikosti pár MB, které se ani dál nezvětšují, no ale s těmi problém není
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  12. #12
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Lze reklamovat chytrý telefon pro jeho nemožnost aktualizace ?

    Nedávno jsem musel použít starý telefon z první generace smarthponů. HTC jej natolik "vyladilo", že s aktuálním fw, v továrním nastavení, je volných 50MB paměti, které okamžitě po připojení k internetu, zaberou google user data.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. nemožnost smazat složku ve WinXP SP2
    Založil Phetronius v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.04.2008, 16:55
  2. Nemožnost přihlášení do WinXP
    Založil DAM v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 21
    Poslední příspěvek: 01.08.2007, 14:16
  3. Desky od Gigabytu a nemožnost OC
    Založil Funda v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 30.09.2006, 15:39
  4. Nemožnost zaslat mail
    Založil Dusan v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 22.03.2004, 13:24
  5. Nemožnosť inštalácie SP4 CZ na W2000
    Založil wanthom v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 27.07.2003, 17:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •