Ahoj kamarádi,
poslední dobou jsem se už po několikáté setkal s tím, že mne oslovil známý "s levnějším" telefonem a říkal, že mu nejde aktualizovat...
Shodou okolností stejný problém má i má manželka s telefonem HTC Desire X.

O co jde?
- telefon má uvnitř dost malý úložný prostor (svůj vlastní, nemyslím přídavnou SD kartu) a stahování aktualizací se prostor zaplňuje a zaplňuje až milý android napíše, že není možné aktualizovat aplikaci pro nedostatek paměti.

Samozřejmě lze namítnout, že tam má blbosti, které si může přesunout právě na SD kartu, ale omyl. Všechny možné data, které přesunout lze, již jsou na SD kartě ale stále to nestačí...

Tak jsem se, jako správný manžel a tech.guru, jal ji všechno nepotřebné smazat, případně ještě přesunout a dopadlo to takto:
HTC telefon jsem dal do továrního nastavení.
ihned po jeho startu jsem odebral některé předinstalované aplikace (FB, Twiter, Soundhound, a ještě některé.)
Z nově nainstalovaných aplikací, tam má pouze IDOS jizdní řády (asi 30MB), a pak aplikce o velikosti pár MB.. Přičemž tam zůstali aplikace od Googlu.

A po 3 měsících jsem tam kde jsme byli.... Opět není místo..
Zjišťuji, že např Chrome má 320MB a aktuální mezipamět je kolem 100MB, všechny ty cipoviny kolem Googlu, (knihy play, kiosek play, hry play, hudba play, google+ zabírají šíleně místa.)

Prostě a jednoduše, bráno selskou logikou, kdybych si nechal telefon vč původních aplikací (konkrétně FB) a používal jej, tak po roce mi telefon nepůjde aktualizovat.
Jen díky tomu, že člověk ví kam hrábnout a něco odmazat tak je zase na pár měsíců klid, ale situace se opakuje...

Nicméně já to chápu tak, že díky Googlu a jeho aplikacím (které nejdou přesunout na sd kartu), se levnější telefony nejsou schopni aktualizovat.
Proto se ptám, jestli by tohle mohl být důvod pro vrácení telefonu pro jeho nemožnost plynulého používání ?

PS a mimochodem tím slovem "levnější" telefon se bavím o přístroji kupovaném za 5.500,- (což byla v té době dobrá cena - na Datartu stál třebas 6.499,-).