Ahoj, chtěl bych udělat WiFi spoj na vzdálenost 2,8 km (změřeno dle map). Je to přímá viditelnost z komínu na komín (bydliště a provozovna). Spoj je nad maximálně 10-ti níže položenými domy, tak v tom vidím jedině problém možného zarušení z domácích routerů, ale jinak krátce (800 m) běží krajem vesnice, jinak přes louky a pole. Není zde ani žádný velký vysílač jiných poskytovatelů, strom ve spoji není žádný. Chtěl bych se s Vámi poradit, co by jste doporučili.

Nějaké mini zkušenosti s wifi sítěmi mám. Kdysi (před 10-ti lety) jsem na domě poskytoval wifi síť po vesnici (se všesměrovou anténou 12dBi + ASUS 500g Deluxe jako AP a clienty sektorové antény s Ovislinky WL-5460), ale od té doby se mnoho věcí asi změnilo, tak bych chtěl od Vás poradit, co by mohlo být pro tento spoj optimální a zvládnutelné mnou i pro nastavení. Chtěl bych přes tento spoj tahat ideálně data o přenosové kapacitě 30-50 Mbit.

Je mi jasné, že stav spoje si budu muset ozkoušet sám, jde mi spíš o to, co se dnes tak nějak ze zařízení nejvíce využívá a co je již ozkoušené a doporučované, samozřejmě za rozumné peníze.

Díky.