Výsledky 1 až 25 z 75

Téma: Radioburza Jarov

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Radioburza Jarov

    Kdo nezná (asi hodně lidí, ty radioamatérský klanice kašlou na nějakou propagaci, ale občas se tam ukáže někdo známej), koná se to každý tři měsíce. Je tam hodně odpadu, hodně věcí pro radioamatéry, použité ale i nějaké nové elektrocetky, občas nějaké komponenty nebo bedna, monitor. Hodně drobností (kabely, prodlužovačky, redukce, větráky, malé zdroje a adaptéry). Kdosi tam pravidelně prodává vyřazené síťové prvky v bůhvíjakým stavu, podle mě trochu draho, ale to je na kupujících.

    Najdete i kontakty na výkup starých přístrojů, elektronek a tak.

    http://ok1kfx.sweb.cz/
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Radioburza Jarov

    Díky, zaznamenáno pro prípad potreby
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  3. #3
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Radioburza Jarov

    Ha, koupil jsem mikropáječku za 200 Eště teda musím sehnat hroty, je to nějakej ČS unikát, Weller jsou snad kompatibilní…200 kus
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Radioburza Jarov

    Jak to vypadá? Kdybys nesehnal, tak by se mozná dalo neco zbastlovat z tlustého medeného drátu resp. tyce ze zelezárství. Snad by se hodila i mosaz a pak jako výchozí materál i mosazný sroub.

    Ted si vzpomínám, ze se neco takového objevilo nekdy behem 1970. let. Tenkrát mi nebylo dost zrejmé, co to má mít za výhodu, vsude kolem me se pájelo jen pistolkama. Az kdyz jsem opustil svou nehynoucí vlast, abych zahynul a prisel jsem sem, tak tady byly zas vsude jen tyhle mikropájky. Tak jsem byl rád, ze jsem si tu svoji z Prahy vzal s sebou na cestu. První jinou pistolku jsem tu videl az po letech u jednoho Rumuna, co si ji taky privez z domova. A dodnes nedám dopustit na prímou regulaci teploty citem pomocí spínace pod prstem. Mikropájecku jsem poznal jako výhodnou akorát, kdyz jsem si stavel el. klavír ze stavebnice, kde byly desítky tistákú na osázení. Tam je to lepsí, ze se do desky nastrkaj soucástky, ta se polozí na záda a jen se jede s hrotem v jedné ruce, s cínovou trubickou v druhé od bodu k bodu; pistolkou by to slo taky, ale timhle snadnejc. Na jednotlivá letování ale jedine pistolka
    Naposledy upravil Mikus; 23.05.2015 v 22:00.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  5. #5
    (s redukovanými rozměry) Avatar uživatele Behemot
    Založen
    27.09.2007
    Bydliště
    Praha 6, 50°4'52.22"N, 14°23'30.45"E
    Příspěvky
    690
    Vliv
    213

    Standardní Re: Radioburza Jarov

    Né na všechno je trafačka dobrá. Mám 150VA a různé drobnosti tím okamžitě usmažíš na srajdu, upálíš cesty. A některý čínský UPSky jsou takovej odpad že tam tavíš a trháš cesty i s mikropáječkou na 300 °C. Větší věci zase mikropáječka nikdy neprohřeje. Hodí se to obojí a ještě často ani kombinace nestačí. QFP a podobný čipy, veliký šílenosti na který je málo i 100W pero bez regulace…

    Seženu si kvalitní hrot, bývaj niklované silnou vrstvou, čistá měď se v pájce rozpouští.
    Jsem k dispozici na kontaktních údajích uvedených v profilu, na webu (viz odkaz výše) a na Behemot@jabber.cz.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Radioburza Jarov

    U mikropájecky s regulací na choulostivé veci nastavuju vzdycky tu nejvyssí teplotu. Tak, abych na to moh jen rychle tuknout a prohrálo se pokud mozno jen to, co je treba letovat a ne okolí.

    A do trafacky, kdyz jde o titernosti, tak dám i treba smycku z tencího drátu. Pak ovsem taky jen opatrne tukám na spínac. A jinak taky, kdyz nechci tavit umelou hmotu kolem, nejdrív tak jen mírne rozehrátou smyckou nanesu kalafunu (kdyz je to neco vetsího, kde by ta, co je v trubicce nestacila), pak rozzhavim smycku, jak jen mozné a s uz zpravidla vypnutou (popr. podle citu krátce znova zapínám) na to tukám. A vyssí teplotu resp. rychlejsí rozehrátí múzu dosáhnout kratsí smyckou.

    Na tu rucní regulaci teploty jsou ale blbé ty úplne staré trafacky, co mely malý knoflík az nahore v rukojeti tak, ze se na nej musí mackat spickou ukazováku - ten od toho dost brzy zacne bolet. Ideálne je ten knoflík pod 2. clánkem prostredníku popr. prsteníku - pak se zapíná a vypíná v podstate lehcím nebo pevnejsím stiskem rukojeti, coz vúbec neunavuje; ty novejsí, asi tak od r. 1970 ho tak uz maj.
    Naposledy upravil Mikus; 29.05.2015 v 23:04.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 3 uživatelů. (0 registrovaných a 3 anonymních)

Podobná témata

  1. Pripojeni na net Praha 3 Jarov
    Založil archaon v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 09.09.2010, 15:38

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •