Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: Sklenený kabel do bytu

Threaded View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Sklenený kabel do bytu

    Pravdepodobne me v dohledné dobe ceká prechod z ADSL na sklenený kabel, co dostanu do bytu. Zajímaly by me k tomu prozatím 2 veci:

    1. Kabel
    Chci ho mít co nejtencí. Ted mám telefon privedený od zásuvky k modemu vedle kompu kolem pokoje asi 25 m 2-linky 2x0,14 mm2 (zkroucený), skoro neviditelne.

    Ten konvertor sklo-Cu má ethernetový výstup a bude asi nekde poblíz telefonní zásuvky. Ve Wiki jsem se docetl, ze na ethernet se pouzívají 2 zkroucené páry (pro kazdý smer dat jeden), ani slovo o nejakém stínení ap. Pochopil jsem to správne?

    Pak by to znamenalo, ze múzu pouzít stejnou 2-linku jako ted, akorát dvojmo a príslusné konektory na koncích. Je tenhle múj vývod správný?

    Trochu problematické to bude na mém 2. pracovisti na opacném konci bytu, kam se asi jednou s kompem prestehuju a kam se normálne s kabelem nedostanu bez vrtání skrz nekolik zdí (vc. dlazdicek na záchode a v koupelne) nebo skrípání kabelu ve dverích. Pred skoro 30 lety jsem si tam natáhl trubkou telefonního vedení 2-zilový kabel se spolecným stínením, který jsem dosud na nic nepouzil (úmysl byl tenkrát na data RS232), leze mi tam ven z 2. telefonní zásuvky. Je mozné tohle pouzít taky pro Ethernet, kdybych minus obou vedení spojil na tom stínení? (Dalsí kabel se mi touhle cestou tahat nechce, jednak je ta trubka uz dost plná a i kdybych tohle vytáhl, hlavne ta 2. tf. zásuvka je dnes zabarikádovaná neodstavitelným nábytkem).

    2. Bezpecnost sítového vstupu
    Nedávno se mi chtel suporták mého providera hrabat na dálku na kompu a sr.lo ho, ze se ke me pres múj USB-modem nedostane a zacal mi místo nej vnucovat sítový router. Já z toho vyvozuju, ze to mé soucasné USB-resení znamená urcitou prídavnou bezpecnost proti hackúm, o kterou ted prijdu.

    Dostanu k tomu ovsem router s vypínatelným WiFi a kabelovým výstupem az na 4 kompy a se zabudovanou FW.
    a) WiFi se vypne, protoze moje data do vzduchu ani sifrovaná nepustím.
    b) 4-násobný výstup zatím nepotrebuju, zatím mám komp jen 1.
    c) Firewall: Uz kolikrát jsem se na mnoha místech ptal, jeste nikdo nebyl v stavu mi vysvetlit, jakým zpúsobem mi zajistí prídavné bezpecí. Mel jsem jednou na zkousku nahozený ZoneAlarm a tam neslo nastavit ani o chlup víc, nez co múzu nastavit i v 98ickách samotných. Co jsem kde slysel, jiné firewally se v tomhle prý chovají stejne.

    Kdyz jsem se na tohle ptal u jednoho "skleneného" providera týpka, co to tam prodává, tak na tuhle moji tezi nerekl ani slovo, které by ji zpochybnilo. Naopak, ze ta FW je hlavne pro lidi, co se nevyznaj, aby si sami patricne nastavili svuj systém a chtejí bezpecnost. Kdyz mám jen jeden komp, múzu ten router klidne vynechat a sítovku pripojit ke zdi prímo.

    Takze jeste jednou se ptám: Múze mi ten router zajistit vyssí bezpecnost a jestli ano, jak?
    Naposledy upravil Mikus; 08.02.2015 v 10:16.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 4 uživatelů. (0 registrovaných a 4 anonymních)

Podobná témata

  1. Jaký nový AP/router do dlouhého bytu?
    Založil Darth Maul v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 52
    Poslední příspěvek: 15.06.2008, 11:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •