Výsledky 1 až 4 z 4

Téma: O2 TV - spusťte si TV na 4 zařízeních, ale jakou potřebuji min. rychlost ?

  1. #1

    Standardní O2 TV - spusťte si TV na 4 zařízeních, ale jakou potřebuji min. rychlost ?

    Zdravím Vás kamarádi,
    stále se mne někdo ptá jaký ten internet na doma si má pořídit, jestli si má pořídit kvůli televizi satelit a nebo, že teď běží reklama od O2, že TV je až na 4 zařízeních najednou vč internetu...
    Tak nevím jestli se někdo dostal do podobné situace jako já, ale co k tomu říct ? Asi je vám jasné, že každý přenos dat ať už download tv streamu a nebo klasické sosání třeba z youtubu něco žere..
    Ale kolik ?

    To se nikde nedočtete. Nakonec mi to nedalo a zavolal na O2 support. Sice to bylo na dlouho, než holka pochopila, že to sama nedá a že mě musí přepojit a nakonec jsem vyhrál a to číslo zjistil...
    Čili přes SetTopBox si HD kanál vezme 6 Mb/s a SD vysílání jen 3 Mb/s. Vysílání přes stream na tablet pak pouze 1 Mbit/s.

    Příklad:
    Budete-li tedy najdou poslouchat 2 TV (HD kanál) + obě vaše děti budou koukat na každý na svém tabletu, musíte najednou stahovat 14Mb/s.
    Co jsem se setkal s rychlostí od O2, tak to vždy bylo šílené. Informace od O2 je vždy "omlouváme se, ale na tomto čísle využíváte již maximální rychlost" což reálně (vč. agregace) je cca 3Mbit Download a 0,5Mbit Upload.
    Tzn například u mého švagra nejde ani HD vysílání.

    A to samozřejmě stále ještě nemluvím o tom že by si vaše děcko chtělo sosnout nějakej ten film, v tu chvíli Vám nepojede ani SD vysílání

    Nevím - třeba jsem Vám nepomohl, ale vzhledem k tomu, že nikdo z mého okolí neznal odpověď na rychlosti od O2, tak mne napadlo Vám to sdělit...

    6 Mbps - HD vysílání (přes STBox)
    3 Mbps - SD vysílání (přes STBox)
    1 Mbps - Stream (na tabletu, telefonu)

    Čus


    ADD: tak ještě dodatek - nakonec jsem rychlosti našel a webu O2, ale pouze HD a SD vysílání, potřebná rychlost pro stream tam ovšem není...
    Naposledy upravil Atreides; 30.10.2014 v 16:14.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  2. #2
    Senior Member mince Avatar uživatele meteor
    Založen
    27.02.2006
    Bydliště
    Baťatown
    Příspěvky
    1 456
    Vliv
    258

    Standardní Re: O2 TV - spusťte si TV na 4 zařízeních, ale jakou potřebuji min. rychlost ?

    Mno, já mám nějaký ten rok od O2 internet i TV. Bydlím na kraji města a bylo mi řečeno, že nic jiného než "základ" mi nedají (respektive dají, ale rychlost / pomalost bude stejná ). Tudíž momentálně to mám tak, že stahuju rychlostí cca 500kB/s a pokud zapnu TV (SD), tak mi rychlost stahování klesne na 300kB/s.
    "Nejhorší není to, čeho jsme se dopustili na ostatních, ale to, co jsme spáchali sami na sobě."

    Intel i5-8400 (CF) | GB Z370 Aorus Gaming K3 | Kingston 2x8GB HyperX Predator 3000MHz | GeForce GTX 560Ti | Samsung 860 Pro 512GB | SB X-Fi Gamer | Asus 2014L1T | Seasonic Focus Plus 550W | SilentiumPC Armis AR7 TG | EIZO EV 2455 | Marantz PM6006 plus Wharfedale Diamond 230 + Audio-Technica ATH-T500 | Windows 10 Pro

  3. #3

    Standardní Re: O2 TV - spusťte si TV na 4 zařízeních, ale jakou potřebuji min. rychlost ?

    Citace Původně odeslal meteor Zobrazit příspěvek
    Mno, já mám nějaký ten rok od O2 internet i TV. Bydlím na kraji města a bylo mi řečeno, že nic jiného než "základ" mi nedají (respektive dají, ale rychlost / pomalost bude stejná ). Tudíž momentálně to mám tak, že stahuju rychlostí cca 500kB/s a pokud zapnu TV (SD), tak mi rychlost stahování klesne na 300kB/s.
    Ono to tak zhruba odpovídá - záleží jaký zrovna sleduješ kanál a bohužel i to co se zrovna vysílá...
    Na satelitním recieveru se dá snadno zjistit jaký datový tok si konkrétní kanál bere. Nevím jestli setopbox to umí také ?!
    Nicméně 500 kB = 4000kbps (bity vs Bajty (300kB = 2400kbps))
    No a s tím vysíláním - 3 Mbps je maximum pro SD vysílání, chci tím říct, že datový tok např u Šlágr TV může být jen 1,3 Mbps, zatímco zprávy na ČT pojedou kvalitněji (ikdyž to bude stále jen SD vysílání)...

    Dokonce jsem četl, že každý multiplex umí má určitou propustnost a více dat zkrze něj prostě neprotlačíte, tzn i v průběhu vysílání může dojít k tomu, že např. na ČT2 budou dávat starý čb film tak s kvalitou půjdou níže a mohou tedy přidat na kvalitě u jiného pořadu který běží na ČT1 v rámci toho danného multiplexu.
    Paul Atreides
    NPE-squad.com - Clan Leader

    COMP: Win7 x64 prof. | C2D E8400 3Ghz | ASUS P5B DeLuxe | Corsair 6000 MB DDR2 800MHz | ASUS GTX 560 Ti 1GB-DDR5 | SB Audigy SE 7.1 | Seagate 1000GB & 500GB (šuple WD 320GB) | Corsair 520W | 26" LG fullHD 1920x1080px 8ms
    NAS-server: Win Home Server 2011 | 1,6 Atom D525 (2 core | 4 threads) | ASrock mini-ITX | 4 GB DDR3 800MHz | Western 1TB GreenPower | Fortron 200W 80-BronzePlus | ftp, web, mumble, vpn, Servio DLNA share system, komplet PLEXI case
    NetBook: ASUS Eee1001PQ (violet) | 1,6 ATOM | 1 GB RAM | 250GB HDD | 1024x600 px LCD | baterie 7h :)
    FOTO: Olympus E-520 | 14-42 ZuikoDigital | 40-150 ZuikoDigital

  4. #4
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: O2 TV - spusťte si TV na 4 zařízeních, ale jakou potřebuji min. rychlost ?

    Dokonce jsem četl, že každý multiplex umí má určitou propustnost a více dat zkrze něj prostě neprotlačíte, tzn i v průběhu vysílání může dojít k tomu, že např. na ČT2 budou dávat starý čb film tak s kvalitou půjdou níže a mohou tedy přidat na kvalitě u jiného pořadu který běží na ČT1 v rámci toho danného multiplexu.
    To mohu potvrdit, hodněkrát jsem toto sledoval v PC, kde mám USB DVB-T tuner a DVBviewer, který zobrazuje aktuální bitrate vybraného kanálu.
    Každý multiplex má nějaký maximální bitrate, který jím lze bez problémů přenášet. Typicky se parametry kanálů mění, např. když ČT4 zprostředkovává HD přenos z nějakého sportu (to je jenom občas).
    Pak je třeba ve stejném momentu ČT2 upozaděná, to samé ČT24 (stejný multiplex), tak že mají snížený bitrate (taky samozřejmě záleží na tom, co se zrovna vysílá, některé staré nahrávky nemá smysl vysílat v rozlišení větším než PAL).

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. potřebuji pomoct
    Založil Beros v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 24.02.2008, 17:43
  2. jakou max rychlost HT u MSI K8N Neo2 platinum jste dosahli?!
    Založil NorMack v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 07.11.2005, 11:01
  3. Rychlost portu , rychlost připojení k internetu
    Založil pavlos v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 25.04.2005, 19:19
  4. Potřebuji pomoc : HDD IBM 120 GB 180 GXP
    Založil Gordon v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 27.03.2003, 23:33

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •