Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: Audacity & mp3

  1. #1
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Audacity & mp3

    1. Je to tak, ze kdyz chci v mp3-souboru zmenit treba jen meta-data, musím jej celý kompletne nahrát a pak zas celý kompletne ulozit? Trvá to totiz dost dlouho, tak bych rád vedel, jestli se takovéhle malickosti nedají vyrídit jednoduseji.

    2. Kdyz edituji v oblasti zvuku, jak dalece jsou nezmenené cásti nahrávky po opetném ulození vzhledem k predchozímu stavu kvalitativne bezeztrátové?
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    284

    Standardní Re: Audacity & mp3

    taky používám audacity jako ty, na editaci zvuku a spojování nebo ořez nahrávek. normalizaci.

    ale tohle je teda otázka zkus to rovnou přímo na fóru audacity, anglicky.. tam se dočkáš relevantní odpovědi a dost možná i rychleji.

    jinak odpověď na otázku 2 mě zajímá taky.

  3. #3
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    267

    Standardní Re: Audacity & mp3

    Tak mi v jednom dúveryhodném fóru bylo receno zhruba tohle:

    1. Audacity není vhodný nástroj na upravování meta-dat. Na t jsou speciální vychytávky, jez mení jen tuhle textovou cást MP3ek. Jsou napr. na http://alternativeto.net/software/mp3tag

    2. Nové ulození vede k dalsím kvalitativním ztrátám. Audacity udelá z MP3 pri importování WAV-soubor a pri ukládání jej pak komprimuje jako by to vzdycky byl WAV.

    Dá se ríct, ze to je tedy obdobné jako kdyz upravuju JPEGy v Irfanovi: To, co mám pred sebou a s cím pracuju, je BMP udelaný z toho jpegu a kdyz jsem hotový, tak se to celé holt nove komprimuje, i kdyz jsem na tom zmenil jen nejakou mikrovitost. Jedinou moznost co nejmensích ztrát je pak komprimovat na kvalitu 100 misto obvyklých 80, címz podle okolností múzu dosáhnout skorobezeztrátovosti. Soubor je ale pak taky asi 2,5 az 3x tak velký nez kdyz komprimuju na 80.

    I kdyz si myslím, ze teoreticky by muselo jít i ve zkomprimovaném souboru vlozit zkomprimovanou pozmenenou cást, aniz by to bylo znát. Nebo u vedomí, ze uz je zkomprimováno, to nejak bezeztrátove uvést do púvodního stavu jen s tou pomerne malou zmenou. I kdyz na vymyslení by to byl asi slozitejsí postup, nez jak to delá napr. tedy ten Audacity. Jestli to nejaký program a jeste pokud mozno freeware umí, se mi zatím zjistit nepodarilo. Hodilo by se a nebylo by urcite zas tak slozité, kdyby melo jít práve jen o takovéhle strihacské úpravy bez zmen vlastního zvuku.
    Naposledy upravil Mikus; 18.04.2014 v 08:51.
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 08.07.2007, 21:50

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •