Ahoj!
Mám dotaz ohledně TV tuneru WinFast TV 2000 XP Expert. Je starý, ale jako analogové nahrávadlo funguje (fungoval) bezvadně.
Na předchozí desce (MA790X-UD3P) jelo vše bez problémů.

Vyměnil jsem desku za MA970A-DS3P a k tomu procesor FX-8320. Ostatní hw zůstal beze změn. Tedy krom pamětí, které v nové desce musí být DDR3. Problém je v tom, že najednou při pouhém zapojení signálu z S-VHS do RV 2000XP Expert obraz v horní 1/5 začal "plavat" při pohybu obrazu vlevo čo vpravo. Zkoušeny 2 různé ovladače, 2 různé verze PVR2.

No nic, řekl jsem si a vyzkoušel Pinnacle 310i. Ten pro změnu při stejném zapojení signálu trhá celý obraz. Vypadá to, jako když pouštíte FullHD video na Sempronu 1,6GHz. A to se prosím nic nenahrává. Jen sleduje obraz na S-VHS vstupu.

On to totiž nebude problém TV tuneru jako takového, protože shodou okolností jsem v práci vyměňoval desku + CPU v počítači na bezp. kamery, kde zachytávací karta je rovněž do PCI sběrnice. I zde byl/je problém v tom, že tam zase obraz na dvou ze čtyřech kamer každou třetí vteřinu problikne a naskočí na zlomek vteřiny svislý pruh zabírající cca prostřední 1/3. Poté se zase objeví obraz a jede to dál. Zde je procesor G2020 a deska H61M-S2PV.

Jediné, co mají tyto dva počítače společného je PCI zachytávací karta a UEFI. V práci jsem v UEFI povypínal vše, co šlo přepnout z UEFI na LEGACY a problém se snížil. Již problikává obraz tak jednou za půl minuty, což přežijeme. Doma to ale nepomohlo.
Jelikož jsem vyzkoušel celkem tři TV PCI karty na dvou PC, v mých očích to vypadá tak, že PCI na nových deskách s UEFI je nějak regulované. Nedejbože, aby se mohl nastavit něco souvisejícího s PCI, jako dříve busmastering a pod.
Co s tím?
Jelikož problém vidím někde jinde, než v TV tunerech, dal jsem dotaz sem.
Dík!