Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: problém s propustností PCI sběrnice

  1. #1

    Standardní problém s propustností PCI sběrnice

    Ahoj!
    Mám dotaz ohledně TV tuneru WinFast TV 2000 XP Expert. Je starý, ale jako analogové nahrávadlo funguje (fungoval) bezvadně.
    Na předchozí desce (MA790X-UD3P) jelo vše bez problémů.

    Vyměnil jsem desku za MA970A-DS3P a k tomu procesor FX-8320. Ostatní hw zůstal beze změn. Tedy krom pamětí, které v nové desce musí být DDR3. Problém je v tom, že najednou při pouhém zapojení signálu z S-VHS do RV 2000XP Expert obraz v horní 1/5 začal "plavat" při pohybu obrazu vlevo čo vpravo. Zkoušeny 2 různé ovladače, 2 různé verze PVR2.

    No nic, řekl jsem si a vyzkoušel Pinnacle 310i. Ten pro změnu při stejném zapojení signálu trhá celý obraz. Vypadá to, jako když pouštíte FullHD video na Sempronu 1,6GHz. A to se prosím nic nenahrává. Jen sleduje obraz na S-VHS vstupu.

    On to totiž nebude problém TV tuneru jako takového, protože shodou okolností jsem v práci vyměňoval desku + CPU v počítači na bezp. kamery, kde zachytávací karta je rovněž do PCI sběrnice. I zde byl/je problém v tom, že tam zase obraz na dvou ze čtyřech kamer každou třetí vteřinu problikne a naskočí na zlomek vteřiny svislý pruh zabírající cca prostřední 1/3. Poté se zase objeví obraz a jede to dál. Zde je procesor G2020 a deska H61M-S2PV.

    Jediné, co mají tyto dva počítače společného je PCI zachytávací karta a UEFI. V práci jsem v UEFI povypínal vše, co šlo přepnout z UEFI na LEGACY a problém se snížil. Již problikává obraz tak jednou za půl minuty, což přežijeme. Doma to ale nepomohlo.
    Jelikož jsem vyzkoušel celkem tři TV PCI karty na dvou PC, v mých očích to vypadá tak, že PCI na nových deskách s UEFI je nějak regulované. Nedejbože, aby se mohl nastavit něco souvisejícího s PCI, jako dříve busmastering a pod.
    Co s tím?
    Jelikož problém vidím někde jinde, než v TV tunerech, dal jsem dotaz sem.
    Dík!
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  2. #2
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: problém s propustností PCI sběrnice

    IMHO.. strašně strašně starý kus HW jako tuner. Může tam být nějaká PCI nekompatibilita (staré PCI na kartě vs absolutně nové PCI na desce, určitě tam je rozdíl ve standartech, přesto by to MĚLO být zpětně kompatibilní).
    Dříve jsem vlastnil nějaký Leadtek DTV1000 pro PCI, taky fungoval léta, pak přišly nové windows (byly pro ně normálně ovladače na win 7, ale prostě to nechodilo tak jak by mělo, taky záseky obrazu občas, zpomalené přepínání kanálů a další takové drobnůstky), tzn. nové problémy a následně tedy letěl z počítače pryč.

    Obecně se mi zdá, že s USB tv tunery je DALEKO MÉNĚ problémů a komplikací (nutnost je samozřejmě USB 2.0 a vyšší).- Tak možná při ceně 300-500 za takový kus HW by se taková výměna vyplatila.

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: problém s propustností PCI sběrnice

    Trochu starsi dotaz, ale ja bych strelil, ze na novy desce bude PCI napojena pres nejakej mustek na PCI-Express a to muze byt to uzke hrdlo.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. KT133A - problem s USB (vysoke zatizeni sbernice)
    Založil Caleb v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 01.10.2004, 15:44
  2. Měření propustnosti sítě
    Založil Tomina v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 19.05.2004, 23:36
  3. Barton a snížení propustnosti pamětí
    Založil Kankal v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 01.02.2004, 18:01
  4. PROBLEM s propustnosti u EPOX KRA2+
    Založil -1k8aJ- fo eibmooz v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 27
    Poslední příspěvek: 07.09.2003, 01:47
  5. Audigy 2 a PCI sběrnice problém
    Založil thunderbird v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 31.03.2003, 13:43

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •