Výsledky 1 až 2 z 2

Téma: X-Fi, Win7, stereo na 4.1

  1. #1

    Standardní X-Fi, Win7, stereo na 4.1

    Ahoj,
    předem se omlouvam za hromadu neodborných termínů a asi i motání jablek s hruškama, ale o zvuku vim houbeles

    Dlouhou dobu jsem měl PC s Live! zvukovou (4.1) a 4.1 repro od Creativu. PC běželo na WinXP. Používal jsem origo ovladače a z mýho pohledu výbornej Surround Mixer. Nainstalovanej jsem měl i AC3 filter, ale myslím, že zbytečne, protože jsem v něm nic neměnil ani neaktivoval.
    Výborný bylo, že veškerej stero zvuk hrál tak, jako by přední a zadní repro byly zapojený paralelně (lez z nich stejnej zvuk). Jen tam, kde byl vícekanálovej zvuk, se to chovalo jako 4 kanálová soustava.

    1) Nedávno jsem podědil starší PC a nainstaloval Win7 (64bit). Nějakej čas jsem používal integrovanou zvukovku, ale štvalo mě, že zvuk leze jen z předních repro. Po nainstalování ACfilteru se mi podařilo "zkopírovat" zvuk z předních repro na zadní, ale jen u GOM playeru (kterej používam na filmy). Pro ostatní aplikace se to kopírování neuplatnilo.
    A včera jsem přišel ke zvukovce X-Fi Xtreme Audio, u níž jsem doufal, že mi tenhle problém vyřeší. Ale je to to samý, navíc mi nefunguje to kopírování zvuku z předních do zadních repro nikde.
    Ovladače jsem zatim zkoušel jen origo od Creativu. Před chvílí jsem se dozvěděl, že bych moh vyzkoušet neorigo od Daniela Kawaki.

    2) Další věc, která mi chybí, ale asi bych se bez ní obešel, je ten Surround Mixer. Existuje něco takovýho pro X-Fi?
    surroundmixer.jpg

    3) A zatim poslední věc, která nevim, jestli sem patří- sem tam ještě pustim TV (nějakej Phillips TV tuner, analogovej). Na WinXP jsem to měl udělaný tak, že zvuk z TV tuneru šel přes kablík do AUX-IN vstupu na zvukovce a dal se ovládat nezávisle na WAVE OUTPUT (nebo jak se to jmenovalo). Prostě třeba MP3 hrálo, ale zvuk z TV tuneru jsem moh nezávisle zeslabovat nebo úplně ztlumit.
    Tohle mi teď nefunguje, přestože to mám zapojený a snad i nastavený stejně.

    Předem dík za jakoukoliv radu nebo nasměrování kde hledat info. Už dávno nemam čas na to, abych dny nebo týdny prolejzal internet a načítal mraky informací a i když bych tomu ještě před pár lety nevěřil, i ze mě se stal obyčejnej PC uživatel, kterej nemá rád žádný změny
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

  2. #2

    Standardní Re: X-Fi, Win7, stereo na 4.1

    Nainstaloval jsem ovladače od Daniela_k a zvuk mi už leze i ze zadních repráčků. Takže bod 1) vyřešenej. Surround mixer částečně taky (bod 2) ), takže ještě bod 3), ale ten mě až tak moc netrápí.
    CPU: AMD Phenom X3 (2,8GHz), MOBO: Gigabyte GA-MA-790FX-DQ6, RAM: 2x2GB (A-Data), GPU: ATI Radeon HD4850, HDD: 120GB Kingston SSD (SATA) + 2TB Seagate (SATA), CHLADIČ: Scythne Ninja, OPTIKA: DVD-RW Asus, Audio: SB X-Fi Xtreme audio, TV KARTA: Asus TV/FM, CASE & ZDROJ: Chieftec DX01-BD/Corsair HX520

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Bluetooth sluchatka a Win7
    Založil HollyG v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 16.09.2012, 20:02
  2. Win7<->Win7 - přístup k sys. sharu
    Založil Hanz v sekci fóra Windows 7
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.03.2010, 11:14
  3. WinFast DVT2000H a Win7
    Založil dovatron v sekci fóra Ostatní hardware
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 18.11.2009, 20:44
  4. gf 8600m GT ovladace pro WIN7
    Založil Michal v sekci fóra Windows 7
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 15.11.2009, 14:07

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •