Stránka 2 z 2 PrvníPrvní 12
Výsledky 26 až 31 z 31

Téma: Zařízení na focení mincí

  1. #26

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    Pro blesky se dělají adaptéry s hotshoe paticí, do kterých se připojí PC sync konektor. Není pak nutný blesk se zabudovaným PC konektorem, ale stačí kterýkoli běžný blesk bez něho. Stejně je to i s adaptérem do patice na foťáku.

    Edit: Tady jsem našel ilustrační obrázek, je to docela jednoduché
    paralelni.png


    Mělo by by to jít složit tady z tohoto, jestli jsem se nespletl.

    1. Do patice na foťáku toto, má dva výstupy. Půjdou i štosovat na sebe v případě potřeby odpalovat víc, než dva blesky.
    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/defa...=2&cop=3160508

    2. Pod každý blesk tento adaptér s kabelem
    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/defa...=2&cop=3160526
    Jen nevím, jestli u tého Hamy je zespoda i závit k uchycení na stativ. Tenhle druhý adaptér by závit dole měl mít
    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p316...-kablikem-1301

    Pokud by kabel byl krátký, tak prodloužit např. tímto
    http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p316...-k-blesku-05-m
    Naposledy upravil Firuz; 31.03.2013 v 08:52.
    . . . if you dont live for something you will die for nothing
    Q9300 + Ninja | EP35-DS4 | 8GB | HD4670 + AC S1 | 640 AAKS, 320GB YS, 1.5TB EVDS | SH-S203B | Corsair VX450 | HP ZR24w
    M-Audio Revolution 5.1 | Marantz PM4001 | EPOS ELS-3 | Sennheiser HD555->595
    C7D | 17-40, 50/1.4, 100/2.8, 70-300 | 430 EX II

  2. #27
    Member Avatar uživatele vauxhall.uk
    Založen
    06.09.2004
    Bydliště
    Hradec Králové
    Věk
    39
    Příspěvky
    341
    Vliv
    246

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    Téměř celé jsem to pročetl a je tu pár věcí, se kterými bych úplně nesouhlasil a daleko více věcí, které jsou velice dobrými nápady.

    1) Systémový blesk(y) - nesmysl ... bylo by zapotřebí světlo odklánět a hrát si s difuzí. Stále osvětlení bude pro toto použití daleko lepší
    2) Nejosvědčenější na podobné fotografie je mezikroužek se světelným objektivem. Ideální ohnisko je cca 100 mm na fullframu, tzn. cca 60 mm na APS-C. Ale spíš bych to řešil redukcí na M42, makrosáňky a nějaký Yashinon 50/1,4 nebo něco podobného. Stejně se to bude zobrazovat na monitoru, tak nebude problém s případným doostřením.

    Ostatní by šlo. Samozřejmě hodně záleží na tom, kdo bude s tou sestavou fotit. Dalo by se to celé řešit i se zachováním AF přes mezikroužky od Kenka (orig. Canon jsou zbytečně dražší - funkčně oboje fungují stejně) a EF 100/2 USM.
    On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, ‘Okay, this is the limit.’ As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.

  3. #28

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    Něják jsem opomenul stálé osvětlení. I nějáká sekundová expozice za světla nějákých lepších halogenek (například.) bude vlastně úplně v pohodě. Nic nikam neuteče, ani se nepohne.

    Jen mi není jasné proč raději vatiantu s mezikroužky? Jaké je výhoda? Snad jen lepší cena, ale to jediné mě napadá. S mezikroužkama jsem taky začínal třeba v kombinaci s Canon 50mm / 1.8. Ale vždycky to bylo (a myslím, že pořád je) kvalitativně horší, než přímo makroobjektiv. V tomhle případě třeba ten Canon 60 mm Macro USM
    . . . if you dont live for something you will die for nothing
    Q9300 + Ninja | EP35-DS4 | 8GB | HD4670 + AC S1 | 640 AAKS, 320GB YS, 1.5TB EVDS | SH-S203B | Corsair VX450 | HP ZR24w
    M-Audio Revolution 5.1 | Marantz PM4001 | EPOS ELS-3 | Sennheiser HD555->595
    C7D | 17-40, 50/1.4, 100/2.8, 70-300 | 430 EX II

  4. #29
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    a) delší expozice = větší šum (ovšem při kvalitě dnešních strojů a zvážení míry šumu při čase 1s je to patrně zanedbatelné)
    b) mezikroužky z principu nemohou zhoršovat kvalitu (kresbu) použitého objektivu, jen posunou zaostřitelný rozsah, ne? Nemám teda přímo zkušenost s makrosklem, ale moje výsledky z 70-200/4L + kroužky jsou perfektní... problém je jen pokles světelnosti, nicméně to při clonění stejně neřešíš a je třeba dodat světlo jinak (osobně blejskám).
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  5. #30
    Member Avatar uživatele vauxhall.uk
    Založen
    06.09.2004
    Bydliště
    Hradec Králové
    Věk
    39
    Příspěvky
    341
    Vliv
    246

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    Delší expozici není třeba. Stačí jen použít dostatečně silný světelný zdroj, za který se dá difuze. Tedy pokud není záměr, aby na objektu byly amatérské odlesky tvrdého světla. Proto ani samotný systémový/externí blesk není příliš žádoucí kvůli trochu nepřirozenému úhlu dopadu světla (v případě makra). Výjimku tvoří snad jen speciální makro blesky, které ovšem nejsou příliš použitelné při focení makra, respektive toho pravého makra.
    Tím se dostáváme k těm kroužkům. Ano, trochu snižují světelnost a vzdálením prvního optického členu od čipu je u většiny objektivů ostřit na nekonečno. Na druhé straně, je možné ostřit již od několika milimetrů, čímž se daleko lépe využije rozlišení čipu na co nejlepší zachycení detailu. Makro objektiv je pouze divný bastl. Vzhledem k tragickému ostření na nekonečno a relativně malému zachycení detailu bych to přirovnal k celoročním gumám na auto. Teoreticky to něco umí, ale ani jedno pořádně. Je to pouze chyták na lidi, kteří si chtějí leccos usnadnit.
    Jak zmiňoval Marty, 70-200/4 (stačí verze bez IS, když bude aparát zafixovaný) v kombinaci s mezikroužkem je dobrá volba. Díky zoomu půjde přizpůsobit ideální ostřící vzdálenost sestavě, nebude se muset dělat sestava na míru.
    Osobně fotím makro s obyč. předsádkou bez AF (ebay cca 200 Kč celá sada) a 200/2,8 nebo 85/1,2, respektive EF-M42 redukce - makrosáňky pro M42 - a podle potřeby jeden z mých oblíbenců (yashinon tamioka 50/1,4, oreston 100/2,8 nebo yashinon 135/2,8 ). Fotím to s FF těly, protože EOS-M mi nechce spolupracovat s čímkoli, co nemá v sobě čip.
    On a given day, a given circumstance, you think you have a limit. And you then go for this limit and you touch this limit, and you think, ‘Okay, this is the limit.’ As soon as you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.

  6. #31
    Senior Member Avatar uživatele Mikus
    Založen
    21.04.2003
    Bydliště
    radši už ne v ČR
    Příspěvky
    856
    Vliv
    266

    Standardní Re: Zařízení na focení mincí

    To téma je sice prastaré a autor má problém jistě dávno vyřešený. Narazil jsem na něj náhodou a přitom se mi vnukla ze zvědavosti všetečná otázka:

    Proč takhle komplikované zařízení a nepoužít obyčejný skenr? Mě se každopádně na všechny placatosti, co se na něj vejdou, perfektně osvědčuje, celkem dobře bere i dost 3rozměrné předměty. Třeba tohle, na co jsem se tu jednou v Mimomíse ptal, jsem fotil skenrem:
    .
    Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu bránit vaše právo říkat to. - podle Voltaira
    Moudřejší ustoupí. Věčné toť slovo. Založilo světovládu hlouposti. - Marie von Ebner-Eschenbach
    .
    Nechci žít ve světě, kde se všechno, co dělám a říkám, zaznamenává. - Ed Snowden

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Jaky ISO na podvodni foceni
    Založil Geeker v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 29.09.2008, 19:49
  2. foceni s IR filtrem
    Založil Skodik v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 17.03.2007, 11:15
  3. Focení UV ?
    Založil Oneeye_IO v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 13
    Poslední příspěvek: 29.08.2005, 22:55
  4. Jak na focení akvaria
    Založil Rutuf v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 30.09.2004, 14:16
  5. [buy] DF na běžné focení
    Založil Mikhaill v sekci fóra Digitální foto a video
    Odpovědí: 42
    Poslední příspěvek: 15.06.2003, 20:58

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •