Výsledky 1 až 23 z 23

Téma: Windows 7 sa zasekáva

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní Windows 7 sa zasekáva

    Ahojte. Mám taký dosť divný problém s Win7. Mám nový firemný notebook Lenovo ThinkPad T400, Core 2 Duo P8600 @ 2,4 GHz, 2 GB RAM, Windows 7. Má dve grafické karty, integrovanú intel a nejaký Radeon, ktoré sa hocikedy za chodu prepínali, tak som v biose vypol tú integrovanú.

    Problém je v tom, že počítač sa náhodne zasekne tak, že všetko je extrémne spomalené, aplikácie nereagujú na vstup, neodpovedajú, ako by ho niečo extrémne brzdilo. Potom sa to väčšinou rozbehne, trvá to väčšinou niekoľko minút a za ten čas sa nedá skoro nič robiť.

    Nie som nejaký amatér, používam PC už nejaký ten rok, je tam aj antivír MSSE, vypol som skoro všetky programy z MSConfig a zbytočné služby, určite tu nie je žiadny spyware ani nič podobné. Beží mi tu akurát Prime95. Windows som už aj reinštaloval, presne kvôli tomuto problému, ale nepomohlo. Nepomohlo ani vypnutie Radeona a zapnutie integrovanej grafiky. Mám na tom compe aj Kubuntu, a ten ide úplne normálne. Tak fakt neviem. Nestretol sa s tým niekto?
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  2. #2
    Member Avatar uživatele _Tomas
    Založen
    10.09.2003
    Bydliště
    Želešice (10km od Brna)
    Příspěvky
    400
    Vliv
    265

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Neni problem v prehrivani ntbku? Tomu by i odpovidalo to extremni zpomaleni (podtaktovani) pri dosazeni nejake vyssi teploty?
    Pripadne nezkousel jsi nechat pustenej task manager/ Process Explorer a nesledoval zda v dobe toho "zpomaleni" neco nezere vykon procesoru?
    Core i5 3570K @ 4,3GHz + AC Freezer i30 | Gigabyte Z77X-D3H | 2x 4GB ADATA XPG V2 1600MHz DDR3 | EVGA nVidia GeForce GTX680 SC 2GB | SSD Kingston HyperX 3K 128GB | 2TB WD Caviar Black | Corsair GS 800W |LCD FS 23" | Logitech Performance MX | Pioneer VSX521 + Jamo D165 |
    Synology DS212j | 2x 2TB WD Caviar Black |
    Ford Focus ST 2.5 225HP/320Nm @ +- 250HP/330Nm

  3. #3

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Je to kľudne možné. Notebook je dosť horúci, a vetrák ako keby sa ani netočil. V dobe toho spomalenia sa nedá skoro ani spustiť task manager, takže ťažko tam niečo zistím. V Linuxe mi to zase občas reštartne Xorg, takže asi to bude to prehrievanie. Stiahol som si Speedfan, na upravenie rýchlosti vetráku, ale nejako to tam nejde... Neviem momentálne ako zvýšiť otáčky toho ventilátora.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Zkusil bych update BIOSu, pokud je nějakej k dispozici a potom nejnovější ovladače přímo od Intelu/AMD.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  5. #5

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Neviem či to má niečo spoločné s BIOSom, a na firemnom noťase to nechcem riskovať. Aké ovládače myslíš? Na grafiku? Mal by som mať všetko aktuálne z MS Update.
    Teclast F6 Pro, HP Probook 470 G0

  6. #6
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 403
    Vliv
    284

    Standardní Re: Windows 7 sa zasekáva

    Jestli to je firemní notebook, tak předpokládám, že firemní ajťáky, kteří by se na to podívali, asi nemáte.

    Zkusil bych se mrknout na profily výkonu (spotřeby) ve windows (ovládací panely). Ale spíš si myslím, že bude problém u hardwaru, přehřívání by to být klidně mohlo.
    A při tom testování/hraní, apod. čerpáš elektřinu, předpokládám ze sítě, ne přímo z baterky, že?

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Zasekava sa my UT 2004
    Založil Lord Skullhead v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 27.11.2004, 21:39
  2. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 25.07.2003, 11:54
  3. Windows XP - zasekava se pri odhlasovani
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 05.07.2003, 23:36
  4. Zasekava mi zvuk pri pisani na klavesnici
    Založil rombow v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 21.05.2003, 19:59
  5. SB LIVE 5.1 zasekava comp pri hrach a mp3
    Založil Tomina v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 25.02.2003, 10:49

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •