Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Sledování změn na disku - služba?

  1. #1

    Standardní Sledování změn na disku - služba?

    Ahoj,

    možná šílený nápad, ale nemůžu se ubránit myšlence, že tohle už někdo nevytvořil...

    Modelový příklad - disk 2TB, pár stovek tisíc souborů. Při běžné práci se mění cca jen desítky souborů za hodinu.
    V pravidelných intervalech potřebuju zrcadlit změny na vzdálený systém. V praxi by se přeneslo sotva pár kB, ale projítí celé souborové struktury zabere 50x víc času, abych zjistil které soubory se vlastně změnily.

    Existuje elegantnější způsob jak to sledovat?
    Tj. nějaká služba, která si zahákuje Win přístupy na disk a bude vědět co se změnilo bez hledání
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Sledování změn na disku - služba?

    Nenapsal jsi na cem to cele provozujes. Na tohle muze slouzit napriklad sluzba DFSR (Distributed File System Replication) nativne ve windows od verze 2003R2.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3

    Standardní Re: Sledování změn na disku - služba?

    inotify/fanotify pro windows?

    Jinak tehda pred deseti lety kdyz jsem jeste pouzival Windows byl princip zalohovani postaven na nastaveni "a" atributu souboru - defaultne (bez chmodnuti) maji pri zapisu do souboru tyto nastaveny uvedeny priznak, asi automaticky systemem. Zalohovaci software je pak nuloval. Je to krasne dedictvi DOSu
    In a world without fences and walls, who needs Gates and Windows? | Nesnáším wide monitory.
    Workstation: Xeon E3-1275v5 :: Silentmaxx TwinBlock fanless :: Fujitsu D3417-B :: 32 GB ECC DDR4 :: Radeon Pro WX 2100 fanless :: Dell UP2715K :: Gentoo
    Server: Xeon E3-1245v6 :: Supermicro X11SSH-F :: 32 GB ECC DDR4 :: Aquantia 5GBase-T :: 36 TB storage :: Gentoo Hardened

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Sledování změn na disku - služba?

    Od te doby se ve svete pocitacu mnohe zmenilo, napriklad prichod NTFS souboroveho systemu
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  5. #5

    Standardní Re: Sledování změn na disku - služba?

    HollyG: no ptám se v sekci Windows7, tak žeby Windows7?

    Gargamel: Hmm, to by bylo přesně ono,... kdyby to ovšem existovalo

    Ohledně atributů apod. To je moc hezký, ale stejně bych musel pokaždé procházet celou strukturu.

    Ale abych nebyl negativista, tak díky vašim tipům sem možná našel optimální cestu - při hledání inotify, fanotify jsem přišel na jnotify a od toho byl už kousek v jedné diskusi link na pěknou třídu v .net, která zdá se pracuje přesně jak potřebuju a tohle řešení bude IMHO i nejmíň brzdit systém.
    Pokud nenajdu nic hotového (jako že nejspíš ne), tak se tím budu muset prokousat.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Kurýrní služba - spyware?
    Založil Funda v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 08.03.2005, 10:18
  2. logovani zmen v /etc/
    Založil Jezevec v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 23.06.2004, 04:04
  3. zakaz zmen plochy pod Win98
    Založil ms v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 26.05.2004, 18:20
  4. Kurýrní služba, what???
    Založil Špeta Marek v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 05.04.2004, 12:27
  5. Jde UD jako služba?
    Založil Jadawin v sekci fóra Distribuované výpočty
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 22.11.2003, 20:39

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •