Nejsem si jistej, že je to problém výhradně Win 7, možná na tom má svůj podíl i BIOS, ale řekněme že v roce 2011 mě to pěkně nas...nepotěšilo.

PC AMD 3jádro odemčený na 4jádro, deska GA-MA785GT-UD3H (nejnovější BIOS), Win7 x64 (aktualizovaný), jeden SATA disk. Časem jsem přidal další dva SATA disky, na kterejch nikdy nebylo nic víc než filmy, muzika,... (žádný systémový soubory). Teď jsem se jednoho disku zbavil - boot do linuxu, secure erase, boot zpět do widlí pro kontrolu jestli je disk fakt čistej a odpojení disku.

Po restartu už komp nenaběhne a zůstane stát na onom "Verifying DMI pool data...", můžu z biosu přes F12 nabootovat z flashky linux, dokonce můžu přes F12 i vybrat HDD a wokna najedou, ale při normálním startu konec. A já se ptám, jak je to sakra možný?

Podotýkám, že nastavení bootu v BIOSu je pořád stejné už od doby, kdy tam byl jen jeden disk a co je zajímavější, ani při totálním přeházení disků v SATA portech nebyl žádnej problém. Proč teď najednou jo, obzvlášť když ten disk měl bejt z hlediska chodu woken naprosto nepodstatnej?