Citace Původně odeslal Marty Zobrazit příspěvek
Dík moc.
S tím nastavením MTU mě mátlo, že ve Win ovladači Atherosí síťovky v desktopu byl defaultní údaj 1486, zatímco na NASu v linuxu to je 1500 (tj. odhaduji, že na Win to ovladač bere bez hlavičky).

V současné době mám v segmentu víc zařízení - bude problém, když budu testovat různá nastavení (MTU) jen na dvou z nich? Z toho, co jsi psal, mi přijde, že to musí být nastaveno i na ostatních zařízeních, i když s nimi nekomunikuji...

Jinak asi to udělám tak, že NAS na čas vezmu a přemístím ho desktopu, abych eliminoval i problém délky a/nebo kvality kabelu...

S tím edimaxem si jistý vůbec nejsem, a jak jsem zmínil, jsem nakloněn výměně... jen vybrat něco vhodného, viz jiná diskuze Zatím jsem se k tomu neodhodlal/nedokopal. (čím dál víc mě tam visí myšlenka pouze drátového routeru a malého samostatného APčka.
Pokud si to spravne pamatuju, tak je IP hlavicka 16B ... a ethernetovej frame pobere tech 1500B ... takze nevim, co je 1486 ...

Mno, jinak receno, kazde dve zarizeni, ktere spolu maji komunikovat musi mit stejne MTU. Tj. pokud ti ty dve zarizeni komunikuji jen mezi sebou a s nicim jinym, tak to vadit nebude. (pokud mas NAS a Desktop 9000, server 15000 a router 1500, tak spolu budou bezproblemove komunikovat jen NAS a Desktop)