Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

  1. #1

    Standardní UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    Nazdar, ked mi vyprsi viazanost na sucasneho poskytovatela internetoveho pripojenia tak si planujem zriadit pripojenie od UPC. Rad by som si vyjasnil moznost pripojenia viacerych koncovych zariadeni na jedno internetove pripojenie UPC. Konkretne planujem pripojit 5 zariadeni kablom (stolove PC, notebook, TV, multimedialny prehravac, hraciu konzolu) a 2 zariadenia cez wifi (notebook a PDA).

    Zapojenie si predstavujem takto:
    UPC koaxialny privod <-> UPC kablovy modem <-> Router so zabudovanym switchom a wifi access pointom <-> koncove zariadenia cez kabel a wifi

    alebo takto:
    UPC koaxialny privod <-> UPC kablovy modem <-> wifi access point so zabudovanym switchom <-> koncove zariadenia cez kabel a wifi

    Otazky:
    1. Je mozne standardne pripojit viac zariadeni na jedno pripojenie?
    2. Je potrebne zapojit medzi UPC kablovy modem a koncove zariadenia router alebo staci switch?
    3. Router alebo switch z otazky si mozem kupit mimo UPC alebo musi byt dodany od UPC?


  2. #2
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    48
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    313

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    UPC koaxialny privod -> UPC kablovy modem -> Router so zabudovanym switchom a wifi access pointoma mozes co len chces. Ak Ti to bude blbnut a dojde technik odpoji Ta a bude testovat na PC a Ty si to potom zase pripojis. Doporucujem router. Osobne to mam cez D-link spojene a vsetko fici ako ma. Uz to neni dane, ze mozes iba jedno pripojene pc mat.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  3. #3

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    OK, dakujem a som rad, ze je to takto.
    Totizto, kolega ma pripojenie od UPC (UPC modem + wifi ap so switchom) a podal mi info, ze ked do switchu/wifi ap pripoji zariadenie prvy krat a ide na Internet (cez browser), tak mu nabehne stranka, kde ma zadat MAC adresu toho zariadenia. Moze mat zaregistrovane max. 3 MAC adresy. Doma pouziva notebook cez kabel a cez wifi a este pouziva cez wifi telefon. Ked chcel pripojit notebook navstevnika tak musel nieco z toho svojho vybavenia vyhodit kym tam mohol pridat MAC adresu toho dalsieho notebooku. Podla toho co pises + moj predpoklad bol, ze ked dam medzi UPC modem a koncove zariadenia router tak si zaregistrujem MAC adresu toho routera a pri pridavani zariadenia cez router uz nebudem musiet robit nic. Rozumiem tomu spravne?


  4. #4
    Voňavoučká Liberty mince Avatar uživatele AjsTi
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Věk
    48
    Příspěvky
    2 528
    Vliv
    313

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    Spravne, alebo si proste ak by si registroval UPC na pc, naclonoval MAC adresu na router. Staci jedna MAC adresa. Zmenit sa to da kedykolvek, keby Ti odisiel router a kupil iny bez moznosto clone MAC adres.
    Ked som sa v detstve rozhodoval co budem dalej robit, guglenie bola jasna volba...
    Are you Samuel James Witwicky, descendent of Archibald Witwicky? | The boys thermal levels suggest he wants to mate with the female.

  5. #5

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    OK a este raz dakujem.


  6. #6

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    Nevim jak u vas bratia, ale nase UPC uz nejakou dobu nevaze MAC adresy napevno, takze ani v tom by nemel bejt problem
    Loading signature [ FAILED ]

  7. #7

    Standardní Re: UPC SK - pripojenie viacerych zariadeni

    FYI, kontaktoval som UPC ohladne limitov a dostal som presnu odpoved, ktora pokryva vsetky moje otazky. V zasade je to bez problemov.

    Dakujeme za Vas email a prejaveny zaujem o nase sluzby, co sa tyka Vasej otazky, tak na nas modem je mozne pripojit router, ktoreho MAC adresu je potrebne zaregistrovat na nasej stranke chello.upc.sk. Po zaregistrovani routera bude mozne vyuzivat Internet na vsetkych zariadeniach, ktore sa na router pripoja, resp. zalezi, kolko zariadeni uz samotny router umozni pripojit. Router je mozne si zakupit cez nasu externu firmu, resp. pri spisani objednavky je potrebne spomenut tuto informaciu, pripadne je tiez mozne si samostatne zaobstarat Router, avsak nasa Spolocnost priamo routre nepredava a ani neposkytuje na ne technicku podporu.
    Cez Switch je taktiez mozne pripojit viacero PC, avsak v tomto pripade zalezi od samotnej sluzby, kolko MAC adries umoznuje pripojit, resp. sluzba UPC Fiber Power 2 umoznuje zaregistrovat 1 MAC adresu, a zvysne sluzby 3 MAC adresy, avsak pri pripojeni viac ako 3och zariadeni, odporucame pripojenie cez Router. Pripadne dalsie kombinacie v ramci Switch – Router a opacne Vam fungovat moze, ale nemusi a taktiez z nasej strany taketo prepojenie nie je garantovane.
    Preposielame este vhodne parametre na router, kedze nie kazdy router je kompatibilny s nasim pripojenim:
    Router musi byt ethernetovy (nie DSL router), co znamena ze do jeho Wan vstupu je mozne pripojit ethernetovy kabel (sietovy kabel, RJ45), ktory pojde od modemu. Dalej je nevyhnutne aby podporoval DHCP pripojenie a odporuca sa sluzba NAT, ktora zabrani modemu posobit za router. Dalsie funkcie su uz len sprievodne a nie su nevyhnutne pri pripojeni chello/FiberPower.


Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Otvaranie viacerych dokumentov v 1 programe ?
    Založil miki_nn v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 29.11.2007, 17:51
  2. Schemy eletronickych zariadeni, datasheety , katalogy
    Založil proe v sekci fóra Elektronika a bastlení
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 07.04.2006, 22:16
  3. Kolko zariadeni možem pripojiť na jeden konektor od zdroja
    Založil intel v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 31.08.2003, 08:24
  4. zapojenie zariadeni na IDE kabliku
    Založil Loki12 v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 12.06.2003, 09:52
  5. Regulacia hlasitosti viacerych (6-tich) kanalov
    Založil Quake v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 23.04.2003, 16:58

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •