Výsledky 1 až 25 z 106

Téma: OpenVPN

Hybrid View

Předcházející příspěvek Předcházející příspěvek   Další příspěvek Další příspěvek
  1. #1

    Standardní OpenVPN

    Zdravím,

    již delší dobou pročítám nejrůznější manuály na setup OpenVPN.
    Zjistil jsem plno zajímavých věcí na základní nastavení, ale stále se mi nedaří.
    Podařilo se mi už párkrát nastavit obyč TUN spojení, které bylo úspěšně navázáno jen pomocí statického klíče, ale nemohl jsem ping virtual IP VPN sítě. Zkoušel jsem i generování certifikátů ale píše mi to plno nesmyslů (soubor nenalezen atd.).

    Pracuji ve Win (XP a 7) a chci se naučit kompletnímu používání tohoto prg.

    Proto píši sem a žádám o pomoc.

    Rád bych se spojil s někým, např. po skypu, kdo by si na mě udělal čas (přes týden odpol. o víkend kdykoli) a pomohl mi, mě provést kompletní konfigurací OpenVPN.

    Napište mi prosím na mé uvedené kontakty v profilu.

    Děkuji předem všem za pozitivní postoj a odpovědi.

    B.R.

  2. #2

    Standardní Re: OpenVPN

    Prvni a zasadni rada, co se tyce openvpn na windows je: DON'T!
    Na generovani certifikatu maji sadu utilitek easy-rsa, v podstate zeditujes openssl.cnf a vars, ty si includnes (na windows nevim jestli to je), a pak si tusim vygenerujes dh, svoji ca (build-dh, build-ca), crt/key pro server (build-key-server) a pak uz jen generujes crt/key pro klienty (build-key). Config bude trochu odlisnej, protoze widle maj nejaky problemy s routovanim, a tusim se musi pouzit tap a ne tun.

    Tady je nejakej postup: http://www.runpcrun.com/howtoopenvpn
    Loading signature [ FAILED ]

  3. #3

    Question Re: OpenVPN

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Prvni a zasadni rada, co se tyce openvpn na windows je: DON'T!
    Na generovani certifikatu maji sadu utilitek easy-rsa, v podstate zeditujes openssl.cnf a vars, ty si includnes (na windows nevim jestli to je), a pak si tusim vygenerujes dh, svoji ca (build-dh, build-ca), crt/key pro server (build-key-server) a pak uz jen generujes crt/key pro klienty (build-key). Config bude trochu odlisnej, protoze widle maj nejaky problemy s routovanim, a tusim se musi pouzit tap a ne tun.

    Tady je nejakej postup: http://www.runpcrun.com/howtoopenvpn
    vim vim.. taky jsem sveho casu delal v linuxu..ale ve firme to chtej na widle.. a tak to studuju..

    zasadni problem na ktery jsem pri generovani CA narazil je chybejici soubor openssl.cnf . Ten jsem svym zpusobem nejak dostal do adr OpenVPN ale pri dalsich krocich to rvalo X dalsich hlasek o chybnych cestach atd.. proto heldam nekoho kdo by mi s tim pomohl online

  4. #4

    Standardní Re: OpenVPN

    Kdyz nadefinujes "X dalsich hlasek", tak ti poradim
    Loading signature [ FAILED ]

  5. #5
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: OpenVPN

    Tomu rikam tedy zaujatost
    Ale pravda pro firemni (sirsi) vyuziti je ten linux uz asi lepsi, v domacich podminkach Win bohate staci.

    S generovanim jsem potize pod win nemel, jen nainstaloval a generoval (Win7 naposledy).
    Myslim ze to bylo podle tohoto navodu http://openvpn.net/index.php/open-so...howto.html#pki
    Se samotnym nastavenim nejlip kdyz sem das konfigurak a my Ti ho zkritizujem, v lepsim pripade i opravime
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  6. #6

    Standardní Re: OpenVPN

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    Tomu rikam tedy zaujatost
    Ale pravda pro firemni (sirsi) vyuziti je ten linux uz asi lepsi, v domacich podminkach Win bohate staci.

    S generovanim jsem potize pod win nemel, jen nainstaloval a generoval (Win7 naposledy).
    Myslim ze to bylo podle tohoto navodu http://openvpn.net/index.php/open-so...howto.html#pki
    Se samotnym nastavenim nejlip kdyz sem das konfigurak a my Ti ho zkritizujem, v lepsim pripade i opravime
    dekuji za moznost.. ale rad bych to bral postupne.. nejprve chci zvladnout generovani certifikatu.. konfiguraky bych popripade resil pote..

  7. #7

    Standardní Re: OpenVPN

    Citace Původně odeslal admix Zobrazit příspěvek
    Kdyz nadefinujes "X dalsich hlasek", tak ti poradim
    mohu se ti popripade ozvat na skype.. ?... ze bychom to dali krok za krokem ?.. treba prijdem na to kde delam chybu..

    postupuju pri generovani certifikatu ve win dle teto web adr

    pisni mi pls na skypu.. pokud bys souhlasil..dekuji

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. OpenVPN a port 445
    Založil Jezevec v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 02.02.2010, 20:57
  2. OpenVPN tap a pevná IP ?
    Založil globalkiller v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 03.09.2008, 20:35
  3. OpenVPN problém s odezvou
    Založil Gregy v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 20
    Poslední příspěvek: 29.06.2007, 10:43
  4. OpenVPN - nastavení - certifikáty atd...
    Založil DAFER v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 15.01.2007, 12:47
  5. rada konfigurace OpenVPN
    Založil marten.k v sekci fóra Programy a problémy s nimi
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 13.10.2005, 14:29

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •