Stránka 2 z 8 PrvníPrvní 123456 ... PosledníPoslední
Výsledky 26 až 50 z 198

Téma: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

  1. #26
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    já na fórum chodím od roku? 2001, to ještě běželo nějaké staré fórum.

    Situace je dnes taková jaká je, je to asi logický vývoj - nulová propagace fóra, žádná úvodní stránka webu, žádný progres.. Zestárli jsme a OC není tolik potřeba a ani časově to nevychází. A záda a klouby jsou bolavý..

    Chodím sem poslední rok a čvrt(2010+2011) tak 1x-2x za měsíc kvůli bazaru a občas někomu poradím, když vím.

    Na druhou stranu díky lidem jako JERROME, kteří sem chodí pravidelně a dělají zde alespoň rozruch svou (nízkou) inteligencí. Od něj mám 4x do měsíce špatnou karmu, takže vím o čem mluvím. Takže jak je vidět, že pro některé fórum a karma nejsou prázdné pojmy. Teda pokud nežijou někde v ústavu mimo realitu. Ale bez dalších zásahů můžeme kopat hrobeček a dát na něj cedulku RIP, protože tu z tooho bude akorát archiv neaktuálních témat..

  2. #27

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    No uz nam neni 14 nebo jak dlouho tu jsem, ale na druhou stranu, ctu fora ,ktera jsou na tom jeste hur v podobe aktivnich clenu (audioweb a fotonmag) a porad fungujou dobre. Sice doby Pentia 150 a pokusy dostat z nej co nejvic, volny cas traveny v utrobach pc uz jsou pryc a mladou generaci uz to nezajima (sam to vidim, bratr 16, u pc sedi furt, ale otevrit ho nebo se zajimat o jeho zrychleni/whatever jde mimo nej, ja v jeho veku uz jsem mel odpaleno nekolik komponent ). Velkou merou vasi vinou, jinak by mne nenapadlo sundavat heatsprader, voltmody, flashovani biosu do vseho do ceho to slo. Ale bylo to supr a myslim si, ze bych nebyl znalostma/zkusenostma tam, kde jsem ted, hrabani se v pc mne porad bavi a urcite tu nejsem sam .

    Mel bych uz s vama zajit konecne na pivo, ikdyz jsem spis pasivni clen. Nebude zas nejaky OC cyklo vyjizdka, minulou jsem nestih.

    EDIT: ha, jubilejni 200 prispevek
    IBM FrankenPad X200 s deskou X201
    i5 2.66GHz |8GB DDR3|180GB Intel 330 SSD|12.1" 1280x800|2x 9cell|[/B]Intel UltimateN 6300
    LiNe6 Spider II + Sony MDR-CD750 + Ibanez RG321MH

    http://dixxblog.net84.net/

  3. #28

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Nj, taky to na sobe vidim. Chodim sem asi 11let a od te doby sou PC radove 100x rychlejsi, takze uz neni takovy hlad po MHz jako driv. Taky se trochu za ta leta zmenil pomer cas/penize. Kdysy sem na FELu o prestavkach mezi hodinama lozil tady kazdy den a ladeni HW me zajimalo, hlavne jak ziskat za malo penez hodne muziky. Ted si muzu dovolit koupit vykonnejsi HW kery navic trivialne taktnu pres BIOS, ale uz nemam ani cas hrat hry, ani na 3D modelovani, takze hlavni duvody pro zdimani MHz pro me padly. Dnes spis resim opacnej problem se zpetnou kompatabilitou HW (napr. vymizeni COM, LPT, PCI, kere potrebuju pro ruzna udelatka). Taky mi pripada, ze se z PC stava kapanek nudnej unifikovanej blackbox - cimdal veci integrace (CPU+MCH+VGA) k tomu PCI-E, SATA a USB, take obor znacek se dost zuzil na intel/AMD/nvidia (kdo dnes vzpomene treba 3Dfx)... Hackovani HW/FW me stale zajima, ale spise v oblasti napr. fotaku, PDA, kapesnich prehravacu a konzoli a na to cerpam informace z jinych specializovanejsich zahranicnich for. Takze sem uz spis chodim jen ze zvyku se vykecat do misy, kde si rad prectu nazory starych znamych, obcas projdu ostatni sekce a bazar, ktery je myslim stale dost zivy. Kdybych kupoval neco novyho, tak se pudu poradit do nak.poradny, takze sem rad, ze tady to forum je a snad este dlouho bude
    Naposledy upravil RayeR; 03.05.2011 v 23:51.

    Gigabyte GA-P67-DS3-B3, Core i7-2600K@4,5GHz, 2xKingston 2GB/1866MHz/CL11, Leadtek 7900GT-256MB DDR3 + Accelero S1, SB-Audigy + YMF724 + DreamBlaster combo, tuner FlyDVB duo, SSD Samsung 840 Pro 128GB + WD1003FBYX RE4 1TB, Seasonic S12II-430, 21" NEC 2190UXp, DVD-RW NEC 4550A->4551A mod, CD-RW Teac 524E, ZIP100, FDD, Canon PowerShot A70, A95+hacked firmware, EOS 350D+CHDK, Pentax K-30, Galaxy S3+CM13, HP ipaq 214, HP 200LX.
    2nd PC: Gigabyte GA-P31-DS3L with custom BIOS, Core2 Duo E8600@4,0GHz, 2xKingston 2GB/1066MHz/CL5
    3rd PC: Abit BX133-Raid, Tualatin 1300@1733/133/1,65V, 2x256MB. WEB: http://rayer.g6.cz

  4. #29
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Tento thread mi málem unikl - a to samo je důkazem toho, že už to není ono.

    Ano, úpadek je všem znám, všichni to cítí, ale jak už tady zaznělo - není to o tom, že členové zestárli, ale o tom, že se obor změnil. Už je to prostě ta spotřebka. Snažili jsme se s tím držet krok, vznikly sekce digitální foto, probírají se tu empétrojky, většina členů využívá nákupní poradnu...

    Ale kol HW už toho není moc co řešit. A scéna casemoddingu, ta nikdy nebyla o našem fóru, co si budeme nalhávat. Špičky oboru - např. Stoobi - se prezentují jinde (a taky to směřuje jistým směrem, viz Mazda klub).


    Přátelé, jestli někdo máte energii a koncepci to někam směřovat, přijďte s tím - v létě, na LAN Party, bude valná hromada občanského sdružení overclocking.cz, které za tím vším tady stojí. Na těchto valných hromadách krizi personální i obsahovou řešíme už bratru tři roky a stále bez výsledku, protože prostě nikdo nemá tu energii a koncepci a zatím se nám stále nikdo nepřihlásil.

    Osobně mám obavy, že to tady samospádem pojede dál a postupně bude skomírat návštěvnost a vznikat sekce o kardiostimulátorech, školkách a brejlích. Asi tak...

    Ale kdo je pravidelným a dlouhodobým návštěvníkem jiných fór, určitě potvrdí, že určitou formou krize po delší době existence prochází každý obor/zájem, jen je otázka, co s tím.. Nikdo na to nic univerzálního ještě nevymyslel.


    Ad osobní vztahy - ano, pražská frakce podle mého názoru osobní vztahy celkem udržuje, já osobně mám v současné době většinu dobrých přátel právě odsud, a jsem za to rád. Sice jsou tu různé skupinky s různými zájmy (s jedněmi na squash, s jinými na brusle, s dalšími na kolo, motokáry, turistiku, whatever...), ale vztahy jsou vesměs značně nadstandardní a to je to hlavní.


    EDIT
    ad krize, už tu byly i návrhy "prodat se" pod něco komerčního(viz pct*ning.tyd*n.cz), tuším jsme měli i nějaké nabídky... ale po zralé diskuzi jsme se rozhodli vše ponechat tak, jak to je, protože nás k tomu nic nenutí. "content za každou cenu" nepotřebujeme, nové členy za každou cenu taky ne, tak co se stresovat?

    EDIT2
    ad content, trochu jsem si dělal naděje s nasazením vb cms a zejména blogů, ale nakonec jsem byl asi jediný já, kdo napsal nějaký ten článeček - takže tudy cesta taky nevede...

    EDIT3
    /bez komentáře:
    Nejrozsáhlejší téma [kokoti za volantom]
    Nejčtenější téma [VTIPY - všechny srandičky sem.... starsi]
    Nejnavštěvovanější sekce [Mimo Mísu]
    Naposledy upravil Marty; 05.05.2011 v 18:14.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  5. #30
    Senior Member mince
    Založen
    13.11.2002
    Bydliště
    Ostrava
    Příspěvky
    1 739
    Vliv
    283

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Teda to jste mě dostali. Jak už řeklo mnoho lidí předemnou, už jsou ty zájmy jinde, taky už neladím a nemoddinguju. Přesto i pro nonIT otázky a případně i okrajově IT stejně vždy příjdu sem. Na tomhle fóru a s tímhle fórem jsem vyrostl, takže jakýsi vztah tu je. Je ale pravda, že jsem si také všimnul, že už lezu spíše jen do mísy a vtipů a threadů tam. Nicméně je to přesně proto, že je tady pořád spousta lidí, které "znám" a normální atmosféra, oproti jiným "sociálním sítím" (když už to tak bylo nazváno). Nejvíce mě přepadla nostalgie, když jsem se teď stěhoval a z jedné obálky na mě vypadly nálepky, AMD intel killer, Overclocking a podobně, kdo vzpomíná (ani jsem je nestihl nalepit) a taky když jsem si našel svůj první příspěvek zde, pobavilo mně, byl úplně stejný jako ty, které jsem v době moderování tak často Lockoval Zde jsem pořád více "doma" než kde jinde na netu.
    MB G... a to už taky není pravda ;)
    A nekřičte na mě, pokud jsem plácnul nějakou hloupost ...........

  6. #31

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Toto forum by klidně mohlo být super-duper "obecné" IT fórum. Znalosti tu na to jsou. Zásadní problém vidím v tom, že normální člověk se sem nedostane, páč hlavní strana je vražda, nevím proč se pořád drží a není homepage vlastní fórum. Pak se nelze divit, že vymíráme.

    Jinak osobně vidím ten zmiňovaný "úpadek" v tom, že zdrojů informací je dneska mnohem víc, a drtivou většinu problémů řeší Google (v EN). Ty problém, které neřeší Google se dostanou sem, ovšem to pak bývají takové špeky že člověk neví ani tady
    Lenovo W520 | 15.6" HD+ | Intel i7 2720QM | 16 GB DDR3 | nVidia Quadro 1000M | Intel 510 SSD | Hitachi 7200rpm HDD | Lenovo Mini Dock 3 Plus | Eizo L997-K | E-MU Tracker Pre | Adam Audio A7

  7. #32
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    282

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Citace Původně odeslal Commander Zobrazit příspěvek
    Toto forum by klidně mohlo být super-duper "obecné" IT fórum. Znalosti tu na to jsou. Zásadní problém vidím v tom, že normální člověk se sem nedostane, páč hlavní strana je vražda, nevím proč se pořád drží a není homepage vlastní fórum. Pak se nelze divit, že vymíráme.

    Jinak osobně vidím ten zmiňovaný "úpadek" v tom, že zdrojů informací je dneska mnohem víc, a drtivou většinu problémů řeší Google (v EN). Ty problém, které neřeší Google se dostanou sem, ovšem to pak bývají takové špeky že člověk neví ani tady
    A standardní odpověď většinou je i tak LMGTFY...
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  8. #33
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Souhlasím s většinou, která už tu byla vyřčena.

    Fórum pomalu umírá, ale pomalu umírá i celý "obor" overclockingu a to jednoduše proto, že:
    a) jsou počítače spotřebka
    b) taktování moderních CPU, GPU atd. je buď triviální nebo nemožné
    c) i ti mladí, kteří by chtěli dosahovat super výsledků nemají proti špičce šanci, tam frčí profesionalizace, vodníci za desetitisíce a LN2

    Centrum zájmu ladění, tweakování a "hackování" se přesunulo na telefony, tablety a konzole.

    Poměrně zajímavě se k tomu postavil třeba server CDR, který jednoho dne velice správně zhodnotil, že hlavní těžiště jeho zájmu - optické mechaniky - už nikoho nezajímají, přejmenoval se (imho ne moc chytře, ale to nevadí) a nasadil zcela nový obsah a grafiku a díky tomu, že pěje ódy na Linux a ČPS si také našel svoji skulinku na netu a nové fanoušky.
    Tím nechci říct, že oc4um má udělat to stejné, ale že to při nějaké snaze jde.

    Položil bych si ale důležitější otázku:

    Chce osazenstvo tohoto fóra nějakou změnu, nový náboj, novou krev?

    Protože mně přijde, že i přestože se o tom občas mluví, tak odpověď je ne, nechce.
    Zahnívá to tu, je tu smrádek, ale teploučko a většině to vlastně zcela vyhovuje. Nejspíš to tak zůstane až do postupného pomalého konce.

    Edit:

    Ještě by mohlo být zajímavé, pokud chceme nějak směřovat fórum dále zodpovědět si další otázku:

    Chceme naplnit současnou strukturu obsahem, nebo je lepší přepracovat strukturu tak, aby odpovídala reálnému obsahu?

    Přiznejme si, do sekcí jako ostatní procesory, nV, SiS, VIA čipové sady, ostatní gk, optické disky, distribuované výpočty, BIOSy ... a dalších ... nikdo nic nepíše, protože jsou zastaralé a nezajímavé.

    Doporučoval bych celé fóru uklidit, dle hesla "na co nesáhnete jeden rok, to nepotřebujete, na co nesáhnete dva roky, to můžete vyhodit." - nebo podobného. Jiné sekce naopak rozšířit. Android, iOS, WP7, ... a taky je potřeba se vykašlat na řevnivost a osobní názory. Často na IT fórech vidím přístup "sekce Apple a herní konzole tu nebudou, protože jsou špatné, áááno?".
    Naposledy upravil bukva; 22.05.2011 v 23:08.
    Myšlení zkresluje realitu.

  9. #34

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Asi nejsem většina, ale sem na 4um sem chodil (a stále chodím) primárně z úplně jiných důvodů než taktování a to od dob, kdy ještě bylo OC v kurzu...
    Protože:
    - je tady sestava normálních lidí, na správně položenou otázku se většinou dočkám odpovědi
    - fórum si drží úroveň, není tady polovina flame a honění e-pinďourů jako jinde
    - je použitý hodně vychytaný RS, takže si vyjedu novinky jen z oblastí které mě zajímají, nastavím připomínání, odměním se karmou
    - úroveň se drží od začátku co jsem sem náhodou zabloudil..

    Když si dávám vyjet nové zprávy, ve filtru mám od pradávna nastaveny pouze oblasti co mě zajímají a OC, grafické karty a hry to nejsou
    Než aby to tady zdechalo, co třeba rozšířit záběr o ony zmíněné "telefony, tablety a konzole" ? (já si kupříkladu pořídil iPad a konečně jsem mohl zahodit služební NB, přestože do té doby jsem byl Applem nedotčený), prostě nová vlna, proč ne.
    A úvodní stránka jako fórum je snad to nejmenší, stačí jednoduchý přesměrovák ne?
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  10. #35

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    ad Bukva - ono tady to 4um nekoho (nejlepe vic lidi) nejak zasadne zivi?

    no flame....
    MB:Gigabyte EP45-DS4 CPU:Intel Core 2 Duo E8500 rev E0@3,8GHz(9,5x400)@1,248v(load Prime)COOLER: CoolerMaster Hyper 212 RAM:Kinston HyperX 2x2048 DDR2 800 4 4 4 12 GK:Asus Radeon 5870HDD:SATA II WD500GB + WD320GB + Samsung F1 1TB BOX: Chieftec CH-05SL-B-OP PSU: Enermax MODU 525W CRT:21" LCD Samsung 215TW

  11. #36
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    paik> To mi přijde buď jako otázka mimo mísu, nebo jsem ji nepochopil.

    Žádný z mých návrhů nemá zvláštní náklady, ani finanční, ani časové.
    Navrhnout novou strukturu fóra je otázka jednoho večera s tužkou a papírem, trochu feedbackování, přepracování a pak aplikování (které není hádám nijak náročné, akorát některé témata se budou muset ručně rozřadit, ale popravdě, bavíme se o sekcích, kde je dohromady témat pět a půl).

    Stejně tak třeba návrh udělat z fóra mainpage je "zdarma". Stačí jen aby někdo za to zodpovědný šel a udělal to, to je vše.
    Myšlení zkresluje realitu.

  12. #37
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Bukvo, doraž na LAN Party, předem ale pošli přihlášku do občanského sdružení a navrhni svou koncepci.
    Na valné hromadě v době LAN Party dostaneš úkoly, můžeš to klidně všechno zrealizovat.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  13. #38
    Senior Member Avatar uživatele bukva
    Založen
    23.02.2003
    Bydliště
    Brno / Mladá Boleslav
    Věk
    38
    Příspěvky
    792
    Vliv
    279

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Strukturu fóra klidně po obhajobě diplomek (16.6.) navrhnu (možná i dřív, když se k tomu dostanu), opravdu to není žádný zvláštní problém, už jsem dobrovolně a zdarma dělal i těžší a horší věci. Navíc bude vycházet z již existujícího.

    Pokud tomu ovšem budou kladeny další zbytečné administrativní překážky, to že budu muset někam jet a někam se hlásit, tak platí to, co jsem napsal výše - že vlastně žádnou změnu nechcete a bude tu vždy akorát dost lidí, kteří budou proti jakékoliv změně bojovat.
    A do toho já nejdu, potřebu válčit s větrnými mlýny nemám.

    Nicméně už sem dál psát nebudu, nechci z toho udělat hádku a dám prostor dalším návrhům.
    Myšlení zkresluje realitu.

  14. #39
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Ano, děkuji, kafrat umí každý - ale protože to, co tady stojí za fórem, není one man show (díky bohu! taky to tu už bylo), je potřeba tomu dát nějakou formu.

    Administrativní překážky se nikomu nikdy nekladly a klást nebudou. Praxí se ověřilo, že hlasováním na foru se o změnách tohoto typu nedá rozhodnout, řešíme to vždy osobně (a vše co jsme potřebovali, jsme taky vyřešili) - obvykle na valných hromadách.
    Pokud něco konkrétního navrhneš, "vedení fóra" to schválí, přidělíme ti admina, můžeš to pak třebas realizovat...
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  15. #40

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Jaky kafrani? Jako jedinej navrhnul neco, nad cim evidnentne premyslel a zcela logicky se pta, jestli lidi zmenu chteji nebo ne, protoze pokud ne, tak je veskera snaha predem marna. Ja mam uprimne receno taky pocit, ze touha zmenit soucasny stav je nulova a tvuj prispevek tomu presne odpovida.
    Lenovo X200 | Lenovo Ultrabase | Sennheiser HD 595 | Fujitsu Siemens P19-2 Black | Logitech Internet Navigation Keyboard | Logitech VX Revolution

  16. #41
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    282

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Citace Původně odeslal frelichl Zobrazit příspěvek
    Jaky kafrani? Jako jedinej navrhnul neco, nad cim evidnentne premyslel a zcela logicky se pta, jestli lidi zmenu chteji nebo ne, protoze pokud ne, tak je veskera snaha predem marna. Ja mam uprimne receno taky pocit, ze touha zmenit soucasny stav je nulova a tvuj prispevek tomu presne odpovida.
    +1
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  17. #42
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    To jsou kecy. Kde jste byli s těmi náměty na zlepšení, když se například hledali recenzenti / autoři?
    Kolik z vás napsalo nějaký příspěvek do blogu? Smysluplný?

    Návrh na změnu struktury je fajn, já s tím souhlasím. S nasazením do praxe není žádný problém, pokud to modi / admini / občanské sdružení schválí.

    A se vstupem do občanského sdružení taky každý symbolicky řekne - "ano! mám chuť systematicky pro fórum něco dělat a moje sliby nebudou jen mlácení prázdné slámy." Tím nemyslím nikoho konkrétně, je to myšleno obrazně. Víš, ono tu totiž spoustu takových lidí bylo, co slíbili, že udělají nový skin na vBulletin, nebo zprovozní propojení na jiný web, který jsme převzali, nebo tisíc dalších věcí... klidně to všechno dohledám. A podle toho, kolik tu za posledních let bylo novinek, můžete usoudit, kolik lidí ty sliby splnilo.

    Samotné občanské sdružení řeší spíše koncepční věci, aby vůbec fórum mělo kde běžet, aby byly peníze na server, hosting, správu serveru a tak dále. Chce někdo vidět zápisy z valných hromad?

    Takže opakuji, tohle je kafrání. Přiložte ruku k dílu a dokažte, že to jen kafrání není.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  18. #43
    Administrátor マツダ mince Avatar uživatele Marty
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha, Sanctuary
    Věk
    41
    Příspěvky
    8 225
    Vliv
    300

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    +1 pro bukvu, za to, že přešel od slov k činům.
    ohledně nové struktury fóra pokračujte zde.
    CUBE> 3570K IHS mod@ 4.4 GHz + NH-U9B ◦ 16 GB ◦ ASUS P8Z77-M ◦ HD7850 2GB @ 1110/5480 + Mk 26 ◦ 240 GB SSD ◦ SS-II 380 W ◦ LIAN LI PC-V351B plexi mod ◦ LG IPS231p
    WORK> HP EliteBook 840 G5 ◦ i7 8550U 1.8/4.0 GHz ◦ 32 GB DDR3 ◦ 512 GB nVME SSD ◦ 14.1" 1920x1080 LED + 2x 24" ASUS FullHD ◦ Win10 Enterprise
    SERVER> HP ProLiant Microserver Gen8 ◦ Intel Core i5-3540T ◦ 16 GB DDR3 ◦ 180 GB SSD + 4 TB WD GREEN + 3x3 TB WD RED RAID5 ◦ 10GbE NIC
    PHOTO> Canon EOS 70D ◦ EF 70-200/4L ◦ EF-S 10-18 STM ◦ EF 50/1.8II ◦ EF-S 40/2.8 STM ◦ Yongnuo YN-568EX ◦ Tamrac 5534
    HOMECINEMA> TV Samsung LE40B650 40" FullHD ◦ DVD Pioneer DV-310K ◦ AVR Yamaha RX-V359 ◦ SPK Dexon Allegro 5.0
    OTHERSTUFF> Mikrotik RB750GL ◦ HP PS1810-8G ◦ UniFi AP AC LR ◦ OKI MB461
    ◦ Canon PiXMA MG5350

  19. #44
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    282

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Právě se nechal deaktivovat MikeD, stupeň rozkladu se opět zvýšil. Kdo další?
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  20. #45

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Citace Původně odeslal Doktor-Prase Zobrazit příspěvek
    Právě se nechal deaktivovat MikeD, stupeň rozkladu se opět zvýšil. Kdo další?
    je to smutny no. lec otazka je, jestli s tim vlastne chceme a budeme neco delat ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  21. #46
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    282

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Téma na příští OC lesson (brought to you by Jakubisko)?
    Nicméně se moc nedivím, že to jde takhle rychle do kytek - viz třeba změna struktury. Je to smutný, můžeme s tím nesouhlasit, můžu proti tomu protestovat, ale neudělám vůbec, ale vůbec nic.
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  22. #47

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Citace Původně odeslal Doktor-Prase Zobrazit příspěvek
    Téma na příští OC lesson (brought to you by Jakubisko)?
    Nicméně se moc nedivím, že to jde takhle rychle do kytek - viz třeba změna struktury. Je to smutný, můžeme s tím nesouhlasit, můžu proti tomu protestovat, ale neudělám vůbec, ale vůbec nic.
    muzes jednou za den prudit me. nakonec jsem se uvolil ze to udelam ... jen se k tom nak ne a ne dostat ...
    Hrrrr, will you stop using people as human driven search engines? Google.com has all the answers you need.

  23. #48
    Promovaný inženýr mince Avatar uživatele Doktor-Prase
    Založen
    14.05.2003
    Bydliště
    Strakonice/Praha 7
    Věk
    40
    Příspěvky
    1 130
    Vliv
    282

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Neděláš náhodou už tech. support?
    1) BigPiG System mk2 Phenom II x4 955; 4x2048MB DDR3; MSI FX890-GD70; CF 5830; VelociRaptor 300GB + 2xSeagate SV35.5 2TB RAID1 + Samsung F1 750GB + Samsung F2 1,5TB;Lian Li PC-8FIB; 2408WFP
    2) PigPics E-500 + ZD 1445 + ZD 4015 + SanDisk ExtremeIII 4GB + Lexar Premium 1GB - IndoCertified
    3) Pig@Work CATIA V5 r14-r18 @ Precision T5500: Intel W5590, Quadro FX3800 & Dell Ultrasharp U2410 & SpacePilot guaranteeing a minimum of 120 clicks per minute
    4) PigFun Ubuntu 9.10 @ Corsair Flash Voyager 16GB @ Mobile PiG - HP nw8240 M770; FireGL v5000; 15.4" @ 1920x1200; 1+1GB RAM
    5) MiniPig Lenovo X201i: i3 370M; 12" 1280x800 matte; 2GB DDR3 RAM; 6+ hours battery lifetime

  24. #49

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Citace Původně odeslal doktor-prase Zobrazit příspěvek
    téma na příští oc lesson (brought to you by jakubisko)?
    Nicméně se moc nedivím, že to jde takhle rychle do kytek - viz třeba změna struktury. Je to smutný, můžeme s tím nesouhlasit, můžu proti tomu protestovat, ale neudělám vůbec, ale vůbec nic.
    já se vám na organizování nějakých oc leesson® můžu tak z vysoka vysrat!
    Nikdy neměj strach ze stínů. Prostě znamenají, že někde na blízku svítí světlo.
    PHOENIX II
    || C2Q Q9300@3225MHz || Gigabyte P35-DS4 2.0 || 4GB DDR2 A-Data EE 1066 || Gigabyte GTX560 1GB || Intel SSD 320 40GB + WD 250GB || 24" HP LP2465
    NAS cube || INTEL D510MO Mount Olive || 1GB DDR2 ZEPPELIN 800 || Samsung EcoGreen 1TB RAID 1 + WD 640GB
    ThinkPad X60s || CoreDuo L2400@1,66GHz || 2GB DDR2 || 80GB SSD Intel X25-M || 12" XGA || Patriot X-Porter 200x 16GB
    Canon EOS 1D Mark II || 16-35/2,8L || 50/1,8 || 70-200/2,8L IS || SpeedLight 580EX II || http://www.jakubgeier.com

  25. #50
    Senior Member Avatar uživatele D_a_v_i_d
    Založen
    08.12.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    42
    Příspěvky
    5 153
    Vliv
    343

    Standardní Re: Forum se smrtelnou chorobou, chybi lek?

    Pánové, nechci se nikoho dotknout, ale přijde mi, že se tu ze změny sturktury stává takový malý fetiš a obávám se, že od toho pomalu začínáte očekávat zlepšení, které nepřijde...

    Přijdou kvůli nové struktuře noví členové ve výrazně vyšším počtu než dříve? Pochybuji...
    Budou se tu díky tomu vést "odbornější" debaty na úkor tlachání v Míse? Asi ne...
    Když bude nová struktura, tak se lidé jako MikeD přestanou nechávat deaktivovat? Taky pochybuju...

    Jestli se to zavede, tak část lidí bude nadávat, že starý bylo lepší, část lidí to uvítá, části to bude uplně šumafuk s výjimkou první půlhodiny, než si pozjišťujou, co se kam přešoupalo, část lidí bude mít na chvíli pohlazené ego, že a) se zavedlo něco, na čem (spolu)pracovali b) pomohli to aspoň "vyhádat" na vedení fora...

    Obávám se ale, že kýžený "big bang" opravdu nepřijde...

    Nechci se v žádném případě dotknout zastánců nové struktury fora, jen mi přijde, že se možná od toho čeká efekt, který IMHO tato změna mít nebude

    A díky Foxovi, že jednak spravil ten bug v Opeře, druhak že si na krk uvázal ten strukturální balvan
    A Jedi gains power through understanding; a Sith gains understanding through power

    Destkop machine: Intel Core i5 2400/MSI P67A-C45 /2x4 GB DDR3 1333 MHz/Sapphire HD6790/22" LCD HP w2216/DSL 8MBit connected
    Na filmy v posteli: Lenovo IdeaPad S9e/1,6 GHz Intel Atom, 1 GB RAM, 80 GB HDD
    Na práci: Dell E5500/T9550 2,66 GHz Intel, 3 GB RAM, 120 GB HDD

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Chybí záložka zabezpečení
    Založil Geeker v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 03.12.2007, 13:19
  2. Chybi ATI panel
    Založil Lisak v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 15:16
  3. Chybi ATI panel
    Založil Lisak v sekci fóra ATI grafické karty
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 23.02.2006, 14:31
  4. Chybi mi usporny rezim v XP
    Založil KDante v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 24.01.2004, 19:44
  5. chybí sp.reg
    Založil Erda v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 30.09.2003, 19:53

Pravidla přispívání

  • Můžete zakládat nová témata
  • Můžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •