Výsledky 1 až 7 z 7

Téma: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

  1. #1

    Standardní Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Zdravim vas,

    mame domenovu siet, o ktoru sa stara Win2003 Ent... Pocitace s XP a Win2000 tu slapu fpohode... (winXP mame asi 2/3 z celkoveho poctu PC, win2000 uz len 2 kusky)...

    Problem je kompikmi s WINDOWS 7 :

    1; cestovne profily pre niektore konta niesu z win7 pristupne ale ine su... pritom ide o ucty rovnakych tipov s rovnakymi nastaveniami POLICIES
    KDE MOZE BYT ZRADA

    2; vypadla v miestnosti elektrina a na PC s win7 sa tym pokazil profil xxx uzivatela, co bol pri vypadku prihlaseny (nesla nastartovat mozilla ani programy, ktore boli v case vypadku spustene, pisalo, ze program je uz spusteny a pritom nebol)... Tak som sa prihlasil ako lokalny admin a vymazal som lokalnu kopiu xxx cestovneho profilu s tym, ze som si myslel, ze pri opatovnom prihlaseni uzivatela xxx sa lokalna kopia profilu vytvori nanovo...
    BOHUZIAL , uzivatel sa prihlasi, siet mu bezi ale lokalna kopia profilu sa nevytvori, napise, ze nieje mozne vytvorit, ze sa treba skusit prihlasit znova alebo kontaktovat admina... Z konta mozem citat profil na servri, ale nemozem don zapisovat... pokial v tomto prihlaseni urobim nejake zmeny (napr. vytvorim na prac ploche nejaky subor), tieto su po odhlaseni a opatovnom prihlaseni stratene...
    som z toho uz na prasky, pretoze na servri som nerobil ziadne zmeny (v nastaveni uctu a podobne...)

    Dakujem za kazdu radu,

    jaro

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Odpovedel sis v podstate sam, potize jsou s pristupovymi pravy uzivatelskeho uctu do adresare profilu na serveru. Ucet musi mit prava zapisovat na umisteni cestovniho profilu, jinak se vytvori pouze docasny, ktery po odhlaseni "zmizi".
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  3. #3

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Citace Původně odeslal HollyG Zobrazit příspěvek
    Odpovedel sis v podstate sam, potize jsou s pristupovymi pravy uzivatelskeho uctu do adresare profilu na serveru. Ucet musi mit prava zapisovat na umisteni cestovniho profilu, jinak se vytvori pouze docasny, ktery po odhlaseni "zmizi".
    to sa mi ale nezda, pretoze to robi iba pri niektorych uctoch a len na pc s win7... ked sa uzivatel s tymto uctom prihlasi na pc s winXP, tak vsetko pekne funguje... to je ta haluz...

    a k problemu 2 mame nejake riesenie

    jaro

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Profily WinXP a Win7 nejsou kompatibilni, Win7 si na stejne ceste vyrobi jiny adresar se jmenem "profil.V2"

    A ty potize s pravy na adresar na serveru byly smerovany hlavne k bodu 2 Overit ze ucet ma opravneni vytvaret a zapisovat na ceste cestovniho profilu. Popr. se pak podivat do logu na stanici co presne mu vadi.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  5. #5

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Tak tak, osobně jsem to u nás řešil scriptem, kdy jsem natvrdo vytvořil všem po přechodu profilový adresář .V2 a do něj nastavil uživateli všechny práva, jinak právo vytvářet a zapisovat do celého adresáře nepotřebuje. Pokud najde xxxx.V2 s plným oprávněním, pak cestovní profil fungovat bude.
    Jinak na převod profilu z XP na Win7 se dá stáhnout od M$ šikovná utilitka "Windows Easy Transfer 7", ta ti překlopí jen kompatibilní věci, takže uživatel nezačíná od nuly. Spouští se i ze sítě bez instalace.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

  6. #6

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    chalani, dakujem... Ja ale potrebujem, aby mal user pristup k svojmu kontu z PC s win7 aj z pc s winXP... je to mozne Poviem to otvorene : Sme stredna skola a mame ucebne s XP a ucebne s win7.... Ziaci maju svoje domenove konta s cestovnymi profilmi a mali by mat pristup k veciam na cestovnom profile ako z XP tak aj zo 7... Stranda je, ze niektorym to funguje a niektorym nie...

    dakujem za kazdu radu....
    jaro

  7. #7

    Standardní Re: Win7 pro 32bit : problem s cestovnym profilom, domena

    Snažíme se ti vysvětlit, že Win7 a XP mají prostě odlišné věci v profilu, takže
    a) fungovat to bude z XP i Win7, prostě si každý vyrobí svou verzi profilu
    b) některé věci prostě společné nebudou!, jsou to dva odlišné systémy

    Není mi moc jasné o co ti jde, je logické, že nastavení plochy, apod. nejde používat společně na XP s Win7. Všechny ostatní věci jako dokumenty, složky,... se řeší přesměrováním na síťovou cestu a v profilu se vůbec neukládají.
    PC: GA-EP45-DS3R | E8400 + Ninja | 8GB | 80GB SSD X25-M | Zotac 9500GT | Asus Xonar DX | 2x Hauppauge WinTV HVR-1300 | Enermax MODU82+ 525W | Lancool K1
    Foto: Canon 20D | Tokina 12-24/4 | Canon 24-105/4 L IS USM | Canon 50/1,8 | Giottos MTL3361 + 1301-621C | Nodal Ninja NN5

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 2 uživatelů. (0 registrovaných a 2 anonymních)

Podobná témata

  1. Win7<->Win7 - přístup k sys. sharu
    Založil Hanz v sekci fóra Windows 7
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 23.03.2010, 11:14
  2. Win7 32bit.nebo 64bit.?
    Založil Premo v sekci fóra Windows 7
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 10.03.2010, 00:41
  3. problem s vypnutim kompu vo Win7
    Založil jarinko v sekci fóra Windows 7
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 19.01.2010, 10:02
  4. Win7 installation problem
    Založil Mikeee v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 08.12.2009, 08:18
  5. WinXp+domena=problem
    Založil aFroMan v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 21.02.2003, 10:00

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •