Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Systém nechce naběhnout

  1. #1

    Standardní Systém nechce naběhnout

    Dobrý den, skládal jsem sestavu ze starších komponent, konkrétně z těchhle:

    Zákl. deska: ASUS P5S800
    Procesor: P4 2,66 GHz, soc. 775
    RAM: 2x512 MB, DDR DIMM
    HDD: WD 40GB, IDE
    Gr. karta: NVidia GeForce 4 MX440SE 64MB, AGP
    DVD mechanika: Samsung Super Writemaster
    Zdroj: Gembird 300W

    a mám následující problém. Při zapnutí počítače vše naběhne, komponenty jsou načteny (v biosu jsou všechny správně zobrazeny), ale jak má začít nabíhat systém (v mém případě začít instalace win), dojde k restartu a to pořád dokola. Paměti jsou určitě v pořádku, hdd je zformátovaný a na jiném pc byl zobrazován dobře. Bootování je nastaveno 1. dvd mechanika, 2. hdd.
    Napadá vás, kde by mohl být problém? Děkuji za každou radu.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Vyzkouset nejake live-CD. Linux nebo treba ubcd a pokud to nabootuje tak projet memtest, prime95.

    Jinak muze byt slaby/spatny zdroj (to se mi jevi jako nejpravdepodobnejsi) , spatna deska, nekompatability.

    Jinak jeste zkusti rozborku/sborku a clearCMOS.

  3. #3

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    S linuxem a jinými operačními systémy bohužel nemám zkušenost, zkusím na to napíchnout druhý zdroj. Děkuju za radu.

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele NeMeM9aA
    Založen
    16.03.2005
    Bydliště
    Golčův Jeníkov
    Věk
    43
    Příspěvky
    1 460
    Vliv
    255

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Neni potreba mit jakekoliv zkusenosti. Vyberes libovolne liveCD (treba ubuntu), vypalis a das bootovat. Samotny proces bootovani odhali nestabilni system (tedy extremne nestabilni, coz je tvuj pripad).

  5. #5

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Dobře, hned jak přijdu domů, tak to vyzkouším. Pokud se nezadaří, dám sem další informace.

  6. #6

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Mám ještě jeden podobný dotaz, jedná se také o starší sestavu, která normálně fungovala. HDD byl na jiném pc zformátován a nyní jsem chtěl nainstalovat systém, ale instalace se nespustí - začne se načítat z mechaniky, vyskočí nápis OK, ale dál už se nic neděje - viz obrázek. Myslíte, že to může být špatným bootovacím diskem (špatně vypálená instalace win)?

    http://www.uloziste.net/thumb/5231/boot_error.jpg

  7. #7
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    297

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Může, ale taky to může bejt vadná mechanika a spousta dalších věcí.
    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  8. #8

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Zkoušel jsem to i na ověřené mechanice a jak říkám - v tomto složení ten počítač několik let fungoval.

  9. #9

    Standardní Re: Systém nechce naběhnout

    Ahojky, je sice pravda, že to může být X věcí, no ale vzhledem k tomu, že jsem řešil stejné problémy a nejen u mě, zahlédl jsem tuším 2x512 Ramky - podívej já mám v pc 4 sloty - měl sem v nich 4x256 MB ram a jely cca 3 roky v dualu bez problemu a každá byla jiná, A-Data, V-Data, Blitz a PQI - no jely - loni v srpnu mi začal padat pc, restarty BSOD, no myslel jsem si že třeba vir, celý pc sem zmrskal a pak říkám, no nic je na čase reinstal, najedu do biosu, zkontroluju nastavení pro sichr 1. DVD 2. HDD 3, FDD - dal jsem do mechaniky restartoval, pc najel - dal sem f8 a jel dál - no ale při načítání se mi začali objevovat chyby, v 51% konec- a už sem byl z toho zoufalý - no a tak jsem vyházel kromě 1 ramky ostatní a ejhle na 256 MB jsem nabotoval komplet včetně instalace všech programů a aplikací co jsem v pc měl a to podotýkám mám v pc 5 profilů - dokážeš si představit ty problémy obzvlášť, když ho žena používá k práci - to bylo peklo. Takže vyhoď jednu ramku a zkus nabotovat jen s jednou,když nepůjde udělěj to s druhou - nemusí fakt už jet spolu. Jo vše stárne - v průběhu 3 měsíců jsem obnovil ramky v pc a zůstala mi jen ta A-Data 256 - blbý bylo, že každá ramka sama jela, společně ee, tak sem koupil corsaira, kingstone hyperxe a jedny A-data ale 512. Jo další věc co mi taky napadla, sem byl u kluka co mu nešlo taky nabotovat - dal cd, restart a už mu to nenaběhlo - no udělal si záložní kopii win a origo si šetřil kvůli poškrábání - no ale jako osoba neznalá - si bohužel neudělal botovací cd, jak jsme tam hodil origo a zálohu vyndaLI, EJHLE VŠE JELO JAKO FÍK. No dej vědět V
    Naposledy upravil Fišer Václav; 18.04.2010 v 17:55. Důvod: chyby
    Cpu Intel Pentium Dual Core G6950 2.8Ghz 3MBL2 LGA 1156-Box,Asus - P7H55-M Pro, Intel H55, 4xDDR3 mATX,Kingmax 1x2Gb DDR3 1333MHz, ADATA 2x2Gb DDR3 1333MHz,Coolermaster case Elite 330,ATX black s OCZ zdrojem 650W Z-Series s aktivním PFC a 88%/ventilátor 12cm/ 20+4pin+SATA+PCIE/6/6+2pin/ , 12fan PFC, Seagate Barracuda 7200,12,500Gb Sata II,7200RPM 16MB cache,Asus Vga Ati EAH5770 CU Core/2DI/1GDR5,Windows 7 Home Prem 64-bit OEM CZ, 2x LG DVD RAM GH22NS50 Sata SecureDiscDl, monitor Benq 24"LCD" G2420HDBE,5ms,DCR 40000:1 Dsub/DVI-D, černý, Creative repro,

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. interny kamerovy system - pristup z internetu
    Založil jarinko v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 02.05.2008, 15:06
  2. ATI Catalyst™ 8.4
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 22.04.2008, 15:37
  3. ATI Catalyst 8.3 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 11.03.2008, 14:57
  4. 8RDA+ nechce nabehnout
    Založil kawasaky v sekci fóra NVIDIA čipové sady
    Odpovědí: 34
    Poslední příspěvek: 09.01.2006, 20:21
  5. NVIDIA System Utility
    Založil AjsTi v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 08.04.2004, 21:29

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •