Stránka 1 z 2 12 PosledníPoslední
Výsledky 1 až 25 z 26

Téma: Kde stahnu Prime95?

  1. #1

    Standardní Kde stahnu Prime95?

    Taktnul sem celer 900@1100 (vic uz to asi nepude) a chtel bych to otestovat v Prime95. Kde ho najdu?

  2. #2

  3. #3

    Standardní

    Jojky a jak sa s tym zaraba?

  4. #4

    Standardní Re: Kde stahnu Prime95?

    Citace Původně odeslal koniklec
    Taktnul sem celer 900@1100 (vic uz to asi nepude) a chtel bych to otestovat v Prime95. Kde ho najdu?
    myslim ze na 1200 (fsb 133) by mel jet v poho
    Rodíme se nazí, mokří a hladoví. A od té chvíle to s námi začne jít z kopce. | Fuck the system, here is the sound system! | eMO má mámu, eMO se má.
    || DFi LT X38-T2R | intel C2D E8400@9x400 1.15V (EIST & C1E)-on | Corsair 4x2048MB PC6400 C4DHX | LeadtekWinFast PX8800GTS TD@770/1780/2200 ||
    || ASUS DRW-1814BLT | WesternDigital WD1002FAEX | NEC MultiSyncLCD2470WNX ||
    :: ABiT BX133-RAiD :: iNTEL PIII-S 1400 :: iNFiNEON 3x256MB :: ASUS G4Ti4600 deluxe :: CREATiVE CT4810 ::

  5. #5

    Standardní

    Pustíš Torture Test a necháš ho běžet dle uvážení (obvykle se píše, že 24 hodin bez chyby je perfektní stabilita). Toť vše.

  6. #6

    Standardní Re: Kde stahnu Prime95?

    Citace Původně odeslal LeXa
    myslim ze na 1200 (fsb 133) by mel jet v poho
    To pochybuju, nezapomeň, že to je Coppermine a ne Tualatin.

  7. #7

    Standardní

    re: myslim ze na 1200 (fsb 133) by mel jet v poho

    Jede jen chvili nenabehne win, a mam to na 1.9V No nevim mozna ze bych moh dratovat na 2V ale to se mi moc nechce. Nemam zase takovy chladic a uz ted to docela hreje.

    Poradi mi negdo s tym Prime95 co tam vlastne mam nastavit?

  8. #8

    Standardní

    Myslel jsem, že to je jasný. Tak pomaleji:
    1) Pustíš program Prime95
    2) Klikneš na Options -> Torture Test
    3) Necháš to bežet
    4) Klikneš na Test -> Stop
    5) Vypíše ti to, jak dlouho test bežel a kolik bylo chyb.

    Spokojenej?

  9. #9

    Standardní

    A neni treba nastavovat nejake hodnoty v Preferences?

  10. #10

    Standardní

    Citace Původně odeslal koniklec
    A neni treba nastavovat nejake hodnoty v Preferences?
    Ne, můžeš to nechat, jak to je. Nastav si jen správný typ CPU. Prime95 hledá normálně co největší prvočíslo, většina voleb se týká právě toho (ukládání výsledků, zálohování, komunikace s PrimeNet, atd.). Já používám jen ten Torture Test. Chceš-li vědet více, viz výše zmíněné stránky anebo nápověda.

  11. #11

    Standardní

    Tak ten Torture test mi bezel asi tri hodiny do chyby. Podruhe uz jsem ho nerozbehl ani na 1 minutu. Je to mozne?

  12. #12

    Standardní

    Jestli si ho podruhé pouštěl hned potom, co ti to poprvé vyhodilo chybu, tak je to dost reálný. Ten program je fakt hodně brutální, mně to zvedne za 20 minut v casu teplotu o 10°C. Takže si zkontroluj, zda se ti nepřehřívá procesor, případně zkus snížit časování pamětí, snížit FSB, zvýšit napětí atd. Podívej se do souboru STRESS.TXT, tam je taky pár tipů. Já jsem to nechal bežet nejdéle asi 5 hodin, pak mě to přestalo bavit.

  13. #13

    Standardní

    Prave ze sem bez zvyseni napeti Vio torture test nerozbehl. Potom jsem teda Vio zvysil a test bezel asi 3 hodky bez chyby, pak se vyskytla. No a potom at jsem delal co jsem delal, tak uz nebezel ani pozdeji. Mozna by pomohlo jeste dalsi zvyseni Vcore, Ale to uz bych se dostal nad 1,9V.

  14. #14

    Standardní

    Hele, a jak to vlastně vypadá ta chyba? Mně to zatím vždycky proběhlo v pořádku. Kolik máš teplotu na procesoru?

  15. #15

    Standardní

    Teď nesedím za svým tak to nemůžu testnout. Ale přibližně: hned prvni test neni dokončen a ja si to přesně nepamatuju. Napiše že nebyla dodržena nějaka doba odezva nebo tak. Tím se test přeruší a dost.

  16. #16
    Moderátor Avatar uživatele Over
    Založen
    07.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Věk
    51
    Příspěvky
    2 396
    Vliv
    298

    Standardní

    když je CPU (i RAM) unstable,tak se test ukončí s chybou a časem od startu do chyby. Chce to nechat běžet aspon celej den a máte tak 90% jistotu stability.....ještě lepší je to kombinovat s převodem DVD(vob) do DivXu...ten je extrémně citlivej na chyby,protože využívá víc instrukcí pro výpočet než prime95.To co neodhalí prime,to odhalí třeba pád VirtualDubu při počítání....poku i ten vydrží,tak už máte tak 98% jistotu,že je CPU stable.Samozřejmě spoustu problémů může působit i RAM,ale od toho je nejlepší kombinace Memtest+Goldmemory...aspon 5x v loopu všecky testy (i extendet).

  17. #17

    Standardní

    A nemůžu mít nějaký chybný procesor?
    Mi to háže chybu i na nominálnich 100 MHz FSB. A přitom chladím jako blázen ventilátorem ze serveru.

  18. #18
    Terorista karabínový mince Avatar uživatele PiT
    Založen
    13.09.2002
    Bydliště
    Bratislava
    Příspěvky
    4 550
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal koniklec
    A nemůžu mít nějaký chybný procesor?
    Mi to háže chybu i na nominálnich 100 MHz FSB. A přitom chladím jako blázen ventilátorem ze serveru.
    Zeby slaby zdroj
    Mozes mat aj blbe pamate. Otestuj ich http://www.goldmemory.cz/
    And down we go again, under the relentless wawes, into the arms of calm breakers, into bayou of forgotten dreams
    Like sand slipping through my fingers, nothing ever lasts, ever will

  19. #19

    Standardní

    Citace Původně odeslal PiT
    Citace Původně odeslal koniklec
    A nemůžu mít nějaký chybný procesor?
    Mi to háže chybu i na nominálnich 100 MHz FSB. A přitom chladím jako blázen ventilátorem ze serveru.
    Zeby slaby zdroj
    Mozes mat aj blbe pamate. Otestuj ich http://www.goldmemory.cz/
    no alebo to je prime effect kde niektorym to proste hadze chyby vzdy
    MadCap .. ja to nie som !! cize PRIME stable
    Sound (Sennheiser HD 580 + Meier Corda Move) just great
    Workstation (Intel i5 4590 + Noctua DH14×Asus Z97-A×24GB DDR3×480GB Sanmsung 850 Pro + 1TB WD + 1TB WD + 1TB Samsung+×MSI N760 TF 2GD5/OC ×Enermax Pro82+ 425W×Antec Solo Modded×Dell UltraSharp U2713HM 27"×Logitech MX3200×Inspire T3030) not so silent anymore
    Photo (Sony A6000×32GB SD×stuff×Crumpler Long Schlong+Tenba D-15c×Velbon V2000×Lomo LC-A) creative
    Notebook (IBM ThinkPad T420s×nejaká i5×240GB Samsung 850Pro×8GB RAM×dve baterky×blabla) mobile
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem), už můžete i "anonymně".

  20. #20

    Standardní

    Ale stejně je to zvláštní. Pokud se nepletu, tak Prime95 provádí jen aritmetické výpočty, tak jak je možný, že to ten procesor spočítá špatně. Pochopil bych, kdyby se procesor kousnul a konec, ale jestli to správně chápu, tak on jenom hodí špatný výsledek a jede dál. To je jako kdyby kalkulačka spočítala jednou 2+3=5 a podruhé 2+3=6. Pokud do toho někdo vidíte, můžete rozvést, jak to teda je.

  21. #21

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dawn
    Ale stejně je to zvláštní. Pokud se nepletu, tak Prime95 provádí jen aritmetické výpočty, tak jak je možný, že to ten procesor spočítá špatně. Pochopil bych, kdyby se procesor kousnul a konec, ale jestli to správně chápu, tak on jenom hodí špatný výsledek a jede dál. To je jako kdyby kalkulačka spočítala jednou 2+3=5 a podruhé 2+3=6. Pokud do toho někdo vidíte, můžete rozvést, jak to teda je.
    Ak ma program dopredu ulozene vysledky niekde, povedzme, ze 2+3=5 a ked vypocita 2+3=6 a porovna, vie ze vysledok bol zly, alebo vysledok bol dobry, len vysledok porovnanaia bol zly, aj tak sa vyskytla chyba.
    Ale neviem, ako to skutocne funguje.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  22. #22

    Standardní

    Jak to chápu já, tak to funguje přesně tak, jak píšeš. Ten program porovnává to, co vypočetl, s tím, co má uloženo. Ale přijde mi divný, že by ta chyba byla odhalena jen na základě toho porovnání a jinak se neprojeví. Pak by přece nemohl nikdo zajistit, že to nepočítá špatně i v jiných aplikacích, kde ty správné výsledky nejsou známy.

  23. #23

    Standardní

    Citace Původně odeslal Dawn
    Ale stejně je to zvláštní. Pokud se nepletu, tak Prime95 provádí jen aritmetické výpočty, tak jak je možný, že to ten procesor spočítá špatně. Pochopil bych, kdyby se procesor kousnul a konec, ale jestli to správně chápu, tak on jenom hodí špatný výsledek a jede dál. To je jako kdyby kalkulačka spočítala jednou 2+3=5 a podruhé 2+3=6. Pokud do toho někdo vidíte, můžete rozvést, jak to teda je.
    No prilis do toho nevidim, ale ma teorie je: procesor uz ve sve podstate a podstate jeho struktury pri danem napeti nestiha danou frekvenci. tudiz nez stihne poradne nabehnout jeden signal, tak uz nabiha dalsi v hodinovem cyklu a tudiz se tam vystupni hodnota muze zmenit z 0 na 1 nebo opacne. v cislicovy technice se tomu rika hazardy, kdyz se meni hodnoty urcitych promennych, tak se neco zmenit nestihne a pak to ma na svedomi spatny vypocet. neco operacni system stiha za canu mirneho poklesu vykonu vyrovnat, takze bys to pri bezne praci treba nepoznal, ale Prime to porovnavanim pozna a upozorni....

    PS: me to chyby nevyhazuje, kdyz mam moc nataktovano, tak pri behu Prime hodej winy hlasku Program generoval neplatne operace bla bla a bude ukoncem, stisknete OK nebo OK...
    WS: AMD Athlon 64 4000+/2.6GHz, Gigabyte GA-MA69GM-S2H, 4GB RAM, 80GB Seagate 7200.10, 160GB Samsung SP1614C, LG GSA-4163B, Int. VGA Radeon X1250, AOpen H500B 350W, EIZO S1910-K, MS Basic Keyboard, MS Laser Mouse 6000
    SRVR: Intel Celeron 2.16GHz, Intel D865PERL, 1GB RAM, 2x320GB + 1x300GB Seagate SATA, AOpen H600A 350W, Inet 16Mbps/10GHz od www.lysafree.net

  24. #24

    Standardní

    2KUBA:
    Hazard je trosku nico ine. Hazard je to, ak cast log. obvodu ma meskanie oproti inemu, napr. ak jedna cast ma viac log. clenov zasebou ako druha, a vypocet funkcie trva dlhsie, potom vysledna hodnota funkcie, co realizuje obvod moze mat na isty cas nespravny vystup.

    Ale procesor je synchronny obvod, takze hazardy by sa nemali vyskytovat.

    skor si myslim, ze chyby nastanu pri priliznom zvlneni hod. impulzu dosledku prechodovych javov, a kvoli vyssej frekvencii sa nedokaze ustalit.
    Core 2 Quad Q8200 @ 3325MHz (1,28V) | Asus Maximus II Formula | Palit 9800GTX+ | 8GB A-Data 800+ EE | Noctua U12F | BenQ FP241W | Logitech MX518 | Logitech G11 | Logitech diNovo Edge

  25. #25

    Standardní

    No ta chyba se hlasi jako: Fatale error: rounding (teda asi nejaký cyklus) byl 0.5, předpokládaná hodnota je nižší než 0.4

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Stress PRIME2004!!!! (core from PRIME95)
    Založil -=Ondra=- v sekci fóra Srovnávací a diagnostické testy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 06.06.2004, 23:05
  2. HDD IBM Deskstar 180GXP 120GB 8MB - kde na Slovensku?
    Založil mico v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 11.04.2003, 15:35
  3. kde stahnout ovladace k ALI chipsetum a Pcchip deskam?
    Založil Vlada v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 21.03.2003, 18:29
  4. K7S6A - kde stahnu taktovaci BIOS ???
    Založil vik v sekci fóra SiS a ostatní čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 20.10.2002, 18:47
  5. Výbojka se studenou katodou v ČB. Kde?
    Založil xray v sekci fóra Case modding
    Odpovědí: 15
    Poslední příspěvek: 14.10.2002, 15:31

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •