Výsledky 1 až 14 z 14

Téma: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

  1. #1

    Standardní Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Ahoj,
    mam Win7 a pouzivam zalohovani nekolika adresaru + bitovou kopii systemove partisny.

    1) Vypozoroval jsem ze Win7 zalohovani je prirustkove a ze mam denni prirustek asi 3GB. + se dela nejaka tydenni vetsi zaloha, nikolik ale kompletni mi prijde, jak to je?

    2) Ale jak presne funguje bitova kopii? Dela se kazdy den znova v presne nastaveny cas stejne jako bezna zaloha? Nezda se mi ze by se mi kazdy den tahalo 40GB. Kolik tedy muzu ocekavat, ze se prenasi a kdy (prubezne/najednou)?

    3) Je mozne nastavit aby se bitova kopie delala treba jen 1x tydne a bezne zalohovani kazdy den?

    4) Premyslim o tom, ze budu zalohovat pres wifi na NAS. Coz je mimochodem otazka na dalsi diskusi zda na 1MB/s vubec dokazu nejak smysluplne zalohovat. Bohuzel nevim proc, ale ze sve 54Mbit wifiny nevytlacim vic jak 1MB/s mezi 2ntb, mezi kteryma jsem prenasel data, jinde jsem cetl, ze by to melo jet asi tak 1,8MB/s, je to zpusobene ze ja mam vlastne 2ks ntb na jeden NAT router?

    5) Nejsou ty moje pozadavky zrale uz na normalni zalohovaci nastroj? Cobian ci co doporucite? Chtel jsem takhle usetrit prostredky, tedy spustene procesy/ram.

    Diky moc! Skodik

  2. #2

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    jenom k ty wifi: pokud prenasis data z notebooku1 pres wifi AP do notebooku2, tak rychlost bude skutecne polovicni maximalni propustnosti wifi. Musi se totiz data nejdriv dostat na AP a pak do druheho notebooku. Tedy jakoby prenasis dvojnasobek dat. Wifi neni duplexni(pro prijem i odesilani dat pouziva stejny kanal)...

    Zkus ten druhej notebok pripojit pres kabel rovnou na Ap a melo by to jet maximalni rychlosti...
    GigaByte GA-M55plus-S3G --- A64 3200+ @ 24oo ~ 1,375V BOX --- 2x512 Geil 667 CL4 @ 980 CL5 --- WD2500KS --- Acer AL1721ms --- 1/1 MBit/s via WiFi
    Blog

    09 F9 11 02 9D 74 E3 5B D8 41 56 C5 63 56 88 C0 aneb jeste ze ty "ochrany" programujou rozumny lidi :]

  3. #3

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    No to me potesilo, neb NAS bude pripojeny kabelem a zalohovat se najednou oba PC nebudou takze to mame najakych 2MB/s maximalne, ze by to slo, tedy 16Mbitps, coz uz je tak trochu normalni na 802.11g, ne?

  4. #4
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Zalohovani ve windows 7 pouzivam ciste na zalohu systemoveho disku (kde vetsinou nejsou data), neb u ostatnich dat je naprosto nulova kontrola verzovani a aby me za par dni udelali z 50GB zalohy 300GB aniz bych jakkoli mohl ovlivnit co tam vlastne bude (a tak zaplnit disk slouzici i jinym ucelum) mi nijak neucarovalo.

    Wifina je kapitola sama pro sebe, kdyz mam PC kabelem k routeru a ntb cca 1 metr s opravdu primou viditelnosti (zadna policka v ceste a tak), tak ty 2MB vymackne, ale jinak to prudce klesa, pres jednu zed nebo skrin je to mene nez pulka, o latencich ani nemluve.

    K zalohovani pres "pomalou" linku bych spise doporucil neco na bazi synchronizace, napriklad GoodSync, ktery dela opravdu jen prirustkove "zalohy" toho co se zmenilo a nejsou treba zadne "Full" zalohy. Samozrejme jen na data, na system to pouzit nejde.

    Jeste k Cobianu, funkcemi je dobry a splnuje prakticky to co potrebuju, ale bohuzel pri zalohovani vetsich objemu dat (10GB+) se mi na serveru projevuje dosti neprijemna vec, ze zabere komplet RAM a i kdyz se samotny proces sestreli, pamet uz zustane obsazena, aniz by bylo kdekoli v Resource monitoru videt, co ji zabira. Komprese samozrejme vypnuta.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  5. #5

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Co jsem tak ted cetl, tak ten 1m je naopak nevyhodou skoro, bylo nejake mereni a wifi je pomalejsi jeli fakt blizko a to se jeste musi snizit vykon, takze tim by to taky mohlo byt. Jinak je to jak rikas, me tu kazdy den pribejvalo 3GB a vlastne nevim proc

    1) Tedy na klasicke casovane zalohovani presto Cobian doporucujes, ci neco lepsiho?

    2) Prave nejaka realtime zaloha ci prubezne synchroznizovani to by bylo super, neb by to znacne rozlozilo bandwitch na cely den a ne ze se v 14:00 spusti zaloha 3GB treba. Navic to snizuje riziko. Pouzivas to tedy? Ja asi nechapu poradne jak to funguje, pises prirustkove, ale jak casto, pri kazdem zapisu do souboru? To pak budu psat ve wordu a 10x za hodinu ulozim a on uchovava 10 zaloh, to uz je zase trochu taky extrem, ne?

    3) MOJE PREDSTAVA -> je spise takova jako "RAID pres wifi" v extremnim pripade okamzite zalohovat jakoukoliv zmenu "trdym prepsanim" - u vybranych adresaru by to nemuselo byt tak hrozne, beztak clovek, tedy ne systemovej adresar ci adresar, kde se kompliluje video.

    4) A doplnit to mozna prirustkovym zalohovanim, ale nechtel bych ho poustet naraz jako treba v 14:00 prirostkove zalohuj vse zmenene, ale prubezne by kazdy soubor vzdy zkontroloval zda ma na nej zalohu mladsi treba 24h, pokud ano nic nedelej, pokud je zmeneny a zaloha starsi zalohuj. To by bylo hodne cool, rozlozene vytizeni site do celeho dne.

    5) A co ta bitova kopie? To Cobian neumi, ne? Puvodne jsem to nevyzadoval, ale libi se mi to, kazdopadne asi netusim jak to funguje, neb tak ciste z pozorovani se mi nezda, ze by se delala vzdycky komplet 40GB bitova kopie meho systemoveho disku, ale tezko odhadovat, vzdycky vidim ze tu neco zacne chroustat Pokud by to tak bylo tak delat 40GB bitovou kopii pres wifi uz je docela hardcore no, ale 1x tydne ci mesicne bych to zvladal.

  6. #6
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    1. Hledam nahradu kvuli tomu bugu, i kdyz mam to spise na zalohovani typu "archiv", takze to asi jednou za par mesicu zkopiruju rucne no
    Nicmene pokud bys nemel potize s mnou popisovanym bugem, muzu cobian doporucit.

    2. Pouzivam, je to neco mezi zalohou synchronizaci, vzdy v nastavenou hodinu (v mem pripade kazdych 20min) se spusti a synchronizuje zmeny, zmenene ci smazane soubory presune do subfolderu "history" i s casem kdy to bylo (tedy jakesi verzovani).
    Jde to mit nastavene i pres FTP, webdav apod.

    3. "Planovac" v GoodSyncu jde nastavit taky tak, aby se task spustil pri jakekoli zmene adresare, ale u toho nemam odzkouseno spolehlivost.

    4. Prirustkove zalohovani nahrazeno onou synchronizaci.

    5. Cobian sice umi delat kopie pres shadow copy, ale kdyz to umi Win7 v zakladu, nechavam to na nem. Konec koncu ztrata systemu by me stala akorad trochu casu. Kdyz se nastavi, aby udrzoval jen jednu kopii, tak to i dodrzuje. Akorad vzdy kopiruje vse, tedy Full zalohu a tu starou smaze.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  7. #7

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    No jsem na to vse pak zvedavej v praxi Treba to zalohovani pri jakekoliv zmene, btw, jak to tvoje 20min synchronizace da se to nejak zpozorovat jako CPU, ci zacne hrabat disk, vytizeni site?

    Ja jsem strasne konzevativni clovek v tomhle mam rad sve zabehlosti system reinstaluji s nevetsi nevoli az kdyz uz me fakt hodne otravuje, vestinou je to tak 3roky, takze bitova kopie se mi moc libi.

    diky!

  8. #8
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Poznat je to akorad na sitovym provozu mimo domaci sit. Tedy kdyz jsem pripojenej pres VPN domu na pomaly lince.
    Disk to nevytezuje ani nic jinyho.

    Tu bitovou kopii delam jen doma na Gbit siti...
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  9. #9

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Chtel bych asi moc, kdybych ocekaval, ze bych zadal konkretni IP jako podminku toho, ktery zalohovaci proces pobezi, ze? Tedy z domaciho localu, ze skoly, z koleji bych to normalne zalohoval klidne online, ale treba z mobilniho netu 3G s FUP uz by se to nedelalo, hm?

    Sakra, to by bylo, ale hodne bajecne!

  10. #10
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    A peceni holubi by letali sami do huby...
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  11. #11

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Ted me napadlo, ze by to mohlo jit pres FW, ze bych tomu programku povolil jen urcite IP adresy... no jeste uvidim jak moc jsem genialni

  12. #12

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Jsem zjistil, ze to neni tak spatny, pripojeny NAS primo na wifi router a dosahuji rychlosti pri kopirovani filmu stabilne 2,6MB/s coz je hodne paradni bych rekl na ten komofort, takze prubezne zalohovani by to melo taky zvladat.

    Musim i rici, ze jsem prosel plno SW, ale s popelem na hlave musim rict, ze ten GoodSync jak psal HollyG je fakt asi nejlepsi Tolik me dosavadni poznatky. NAS210 - spokojenost.

  13. #13
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Tak jsem Cobianu mozna krivdil, ty potize s pameti delalo neco jineho. Ale zatim jsem moc linej ho nainstalovat zpet.
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

  14. #14
    Senior Member Avatar uživatele HollyG
    Založen
    12.01.2004
    Bydliště
    Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    1 054
    Vliv
    271

    Standardní Re: Windows 7 zalohovani - jak to presne funguje prirustkove, bitova zaloha?

    Takze posledni update, cobian nastaven a beha bez problemu.
    Za potize mohl Eset NOD32, doba kdy to byl "nejlepsi" antivirus uz jsou nenavratne pryc
    Lidi o mně říkají, že jsem flegmatik. Mně je to ale jedno!
    I'm not arrogant...I'm just better than you!

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Windows XP Prof. SP2 záloha
    Založil celebris v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 16.12.2004, 00:32
  2. [Windows 2000 server] msiexec16.exe - Chybná bitová kopie
    Založil howard v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 04.10.2004, 21:05
  3. Windows 2003 Server a zálohovaní - PROBLÉM !!!! ...
    Založil danikd v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 13.07.2004, 21:54
  4. Jak to presne funguje???DefiDev Homeplug Modem AMH2000
    Založil Lukáš David v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 11.04.2004, 01:03
  5. Zaloha updatov vo Windows XP
    Založil andux v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 05.11.2002, 01:11

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •