Výsledky 1 až 6 z 6

Téma: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

  1. #1

    Standardní Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    Zdravím, nejsem sice úplným nováčkem na poli pc techniky, ale s tímto problémem si lámu hlavu už několik měsíců a bezvýsledně. Mám problém s vedením 5.1 kanálového zvuku z PC do surround systému Onkyo HTX-22 přes optiku/HDMI. Problém je pouze u analogového přenosu, tzn. DolbyD5.1 a DTS funguje normálně a zesilovač jej zapne (třeba u filmů). Ale v případě, že hra nepodporuje DD nebo DTS, tak zvuk je potom de facto pouze 2.1.
    Spousta her má totiž v menu možnost zvolit surround zvuk, a když ho zaškrtnu, žádný surround to ve skutečnosti není.
    Selský rozum říká, že když mám zesilovač zapojený přes HDMI resp. optiku, tak nebude přímo podporovat analogový přenos (jaký jsem měl například u předchozí sestavy Logitech Z5500, kde se každý reproduktor zapojoval do samostatné zdířky ve zvukovce). Jenže nechce se mi věřit, že neexistuje nějaký fígl, který by ten "normální" surround zprovoznil.
    Na zesilovači jsou sice různé možnosti, jak převést zvuk 2.1 do surroundu, ale není to ono.
    Tak jestli někdo řeší podobný problém nebo může poradit, byl bych moc rád Díky
    EPoX 78RDA3+Pro nForce2 Ultra400 rev.1.2, AMD Athlon XP2400+@2600+:) 2,1GHz Box, 1,25 GB DDR RAM 3200, Gainward nVidia GeForce 6600GT, Hitachi 80GB 7200rpm/8MB SATA, Creative SBlaster Audigy 2ZS + Logitech Z-5500, LG Flatron795FT+, Logitech Wingman Rumblepad, KB Genius KL-0210, Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A, case: EurocaseMD5470A, zdroj: Fortron FSP300-60PN 300W

  2. #2

    Standardní Re: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    Odpovim ti spis obecne.

    Hodne zjednodusene HDMI je vicemene DVI (obraz) a SPDIF (audio) v jednom kabelu. Prepokladam tedy, ze i pres HDMI stale lze prenaset nekomprimovany (tj. PCM) zvuk pouze ve stereu. Podle wikipedie pres HDMI lze prohnat i DVD-audio, DTS-HD Master Audio atd. tyto streamy ale pokud mi je znamo realtimove v PC nevyrobis.

    Pokud hra podporuje "surround", bude se nejspis jednat o nejakou formu systemu Dolby Surround Pro Logic - tedy upmix sterea na 5.1. Podrobneji to rozebiram v tomto uz ponekud starsim prispevku: http://4um.overclocking.cz/showthread.php?t=35923

    Dle meho nazoru tedy existuje pouze jedna moznost, jak dostat do bedynek/zesilovace s pouze digitalnim vstupem 5.1 zvuk z her atd - a to Dolby Digital Live nebo DTS-connect. Tj. kouknout se po zvukovkach rady Xonar od Asusu, existuji i nejake ne zrovna levne verze s HDMI.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  3. #3

    Standardní Re: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    Díky za odpověď, takže předpokládám, že závěr je ten, jak jsem předpokládal - bez přímé podpory digitálního zvuku DD nebo DTS atd. se prostě čistokrevný surround z PC nedostane. Jedině přes emulaci Pro Logic nebo NEO6 v zesilovači. To je teda zrada, sice hry tolik nehraju, ale pamatuju si, že třeba Half Life 2 měl právě podporu 5.1 a na analogovém připojení surround fungoval perfektně, stejně tak Far Cry. Inu co se dá dělat... Myslíš že stojí za to upgradovat tu zvukovku z integrované na ten Xonar? Jestli se pozná rozdíl, zejména hudba a filmy? Někde jsem četl, že když má člověk zesilovač, tak na zvukovce v PC už pak vůbec nezáleží. A jen kvůli surroundu v PC si drahou zvukovku kupovat nechci, to radši zkousnu to Neo6...
    EPoX 78RDA3+Pro nForce2 Ultra400 rev.1.2, AMD Athlon XP2400+@2600+:) 2,1GHz Box, 1,25 GB DDR RAM 3200, Gainward nVidia GeForce 6600GT, Hitachi 80GB 7200rpm/8MB SATA, Creative SBlaster Audigy 2ZS + Logitech Z-5500, LG Flatron795FT+, Logitech Wingman Rumblepad, KB Genius KL-0210, Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A, case: EurocaseMD5470A, zdroj: Fortron FSP300-60PN 300W

  4. #4

    Standardní Re: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    Presne jak pises. Ona mi osobne ani idea realtime kodovani 5.1 zvuku napr. do DTS neni uplne sympaticka, nebal bych se ani tak ztraty kvality zvuku jako spise zpozdeni, ktere tam z principu musi vznikat (edit: po chvilce googleni se da zjistit, ze to je i pres 100ms, coz je fakt dost, u filmu je hodne rusivej i rozdil kolem 40ms)

    Na hudbu a filmy ten upgrade rozhodne smysl nema - u filmu nebo u 5.1 hudby se da AC3/DTS stream poslat primo do repraku, ktere ho rozkoduji.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  5. #5

    Standardní Re: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    VYŘEŠENO: Tak celý problém jsem vyřešil prozaicky - výměnou VGA karty. Nyní mám Gigabyte GTX 460, podporující HD audio, kterou jsem HDMI kabelem propojil se zesilovačem a přímo ve windows v nastavení karty nastavil podporu pro 5.1 a s obrazem tedy přenáší i HD zvuk do zesilovače, odkud jde do PC. Nyní vše funguje, jak má. Není proto potřeba kupovat drahou zvukovku, která je beztak celkem k ničemu. Moderní grafické karty už podporu surround zvuku mají implementovanou (GeForce a jsem si jist, že AMD/ATI zrovna tak. Pro pořádek připomínám, že předchozí VGA karta byla rovněž nVidia (Geforce 250 GTS), ale ta HD zvuk ještě tímto způsobem nepodporovala (alespoň jsem tedy nebyl schopen ji tak nastavit).
    EPoX 78RDA3+Pro nForce2 Ultra400 rev.1.2, AMD Athlon XP2400+@2600+:) 2,1GHz Box, 1,25 GB DDR RAM 3200, Gainward nVidia GeForce 6600GT, Hitachi 80GB 7200rpm/8MB SATA, Creative SBlaster Audigy 2ZS + Logitech Z-5500, LG Flatron795FT+, Logitech Wingman Rumblepad, KB Genius KL-0210, Microsoft IntelliMouse Optical 1.1A, case: EurocaseMD5470A, zdroj: Fortron FSP300-60PN 300W

  6. #6

    Standardní Re: Onkyo HTX-22 vs. PC surround

    Jop, od verze nVidia 4xxx (stejně i ATI/AMD HD4,5,6xxx) mají HDMI 1.4, driver podporující DTS MA a Dolby True HD.
    Driver se instaluje zvlášť, není to problém. Dedikovaná zvukovka zůstane pro jiný stream (třeba), a pracuje spolu bez výběru upředňostňované karty.

    U Windows Seven je přitom možnost zapojit volbu Dolby Digital Plus.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Odpovědí: 8
    Poslední příspěvek: 23.04.2009, 07:44
  2. Sound Blaster Surround 5.1 externí
    Založil Thoma$ v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 7
    Poslední příspěvek: 18.02.2008, 06:10
  3. Nový Surround system od GENIUSU!!!
    Založil XyendaX v sekci fóra Zvuk
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 31.10.2003, 11:24

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •