Zdravim Vas,
aby Ste lepsie pochopili, co chcem, popisem Vam sucany stav a potom stav buduci, ktory chcem docielit...

sucasny stav :
multiboot, vyberam si 2 systemy... 500GB disk rozdeleny na 3 particie (teda vlastne 4 aj s tou malou 100mb, co si vytvara win7 pri instale...)
winXP na particii 1 (ked nabootujem XPcka disky su takto C:XP, D:win7, E:SPACE)...
win7 na particii 2 (ked nabootujem do win7 disky su takto: C:win7, D:XP, E:SPACE)...
vsetky programy nainstalovane pod XP su umiestnene na particii XP a rovnako vsetky programy naistalovane pod win7 su na particii Win7...

ziadany stav :
multiboot zachovat, len :
1; windows 7 (celu particiu system aj programi) premiestnit na SSD disk, ktory som si kupil... (asi sem budem musiet prehodit aj tu malu 100mb particiu, co vytvara win7 pri installe).
2; zmensenie (ale zachovanie) particie na disku 500GB s winXP a nasledne preinstalovanie WinXP nanovo...
2; zlucenie particii na povodnom disku 500GB - zlucit particie stara Win7, particie SPACE a volneho miesta, co ostalo po zmenseni particie XP do particie SPACE (a asi sem pridam aj staru malu 100MB particiu - uz viete aku, ano spravne, co si urobila Win7 pri instalacii...)...
HOTOVO...


Strucne a jasne :Multiboot, pricom Win7 (aj s tou svojou mini particiou) bude na SSD disku, WinXP aj SPACE na 500GB ... v podstate potrebujem aj bootsektor presunut z 500GB disku na novy SSD disk...

Dufam, ze som to popisal zrozumitelne, tak prosim poradte postup, aby sa to neposralo a nemusel som win7 instalovat od zaciatku (win7 je relativne nova instalacia s kopou rozbehnutych projektov a veci, ktore sa dost tazko migruju...)...