Výsledky 1 až 22 z 22

Téma: zformátování HDD bez win

  1. #1

    Standardní zformátování HDD bez win

    Dobrý den, povedlo se mi totálně zbořit PC.Proto jsem se rozhodl pro reinstalaci woken.Při použití inst CD (bootovací) mi to po načtení těch ovladačů atd. vyhodí modrou obrazovku a píše to takový ty věci že hw špatně a že musí ukončit chod pc.Nainstaloval jsem tedy linux ten chodí v pohodě ale instalace woken se stále nedaří.Potřebuji asi udělat nějaké formátování disku aby to "asi" udělalo systemovou oblast či co?Z linuxu jsem taky udělal formatovaní ale je tam moc možností formátování a já jsem tak trochu lama tak jsem dal formatovani NTFS a furt ni.Asi potřebuji nějaký soft pod DOSem na formátování.? Děkuji předem za radu

  2. #2

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    SATA disk a instalujes WinXP?
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  3. #3

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Pardon ale nerozumím dotazu... co mám opsáno tak se jedná o: ATA Maxtor STM3250310AS PC je DELL vše běhalo ale protože to bylo pod win tak se to zasíralo a zpomalovalo...tak jsem se pustil do ůdržby a takhle to dopadlo.Googluji už celý den a nenacházím řešení. Všude píšou vložit inst. CD atd. jenže to jak už jsem pasl nejde ...

  4. #4

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    jo a instaluji XP

  5. #5

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    XP neznaji SATA radic, mas moznost:

    a) zapnout v BIOSu kompatibilni IDE rezim
    b) stahnout ovladac, dat na disketu a pri instalaci mackat F6 a driver mu podstrcit
    c) stahnout ovladac a nacpat ho do instalacky pomoci nLite
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  6. #6

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    ok díky.Teď jsem dostal ještě radu zkusit to přes cd win 98 (nesmrtelný to systém ..) a uvidíme ale i tak Děkuji

  7. #7

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    no tak nic.Kdyz tam nacpu ty w98 tak to pise ze ma malo pameti na spusteni aplikace ye mam zmenit autoexec a do toho rzpat nechci..ani to neumim prepsat v DOSu a m602 uy nemam ...hele ten ovladac co jsi psal ma byt na co? Na HDD? Dik

  8. #8

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Jak ti psal Zivan, tak Windows XP nemají v defaultu ovladač pro SATA řadiče. Proto při instalaci nenajdou pevný disk a instalace končí modrou smrtí. Vlez do BIOSu a nastav režim řadiče disků na ATA compatible. Další možností je integrovat ovladač řadiče disku do instalačky Windows XP pomocí nLite nebo http://driverpacks.net/.
    PC: Intel Pentium G2020, GigaByte GA-Z68AP-D3, Crucial 2 x 4096MB DDR1333 Dual, Maxtor DiamondMax 23 500GB S-ATA, Asus Radeon HD6770 10242MB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T, Windows 8.1 Pro
    NB: Dell D830, T7500, 2 x 2GB RAM, 160GB HDD, WSXGA+, Nvidia Quadro NVS 140M

  9. #9

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Citace Původně odeslal briketa Zobrazit příspěvek
    Jak ti psal Zivan, tak Windows XP nemají v defaultu ovladač pro SATA řadiče. Proto při instalaci nenajdou pevný disk a instalace končí modrou smrtí. Vlez do BIOSu a nastav režim řadiče disků na ATA compatible. Další možností je integrovat ovladač řadiče disku do instalačky Windows XP pomocí nLite nebo http://driverpacks.net/.
    No už to chápu.. našel jsem na toto téma pár článků, ale integrovat to do bootovacího cd (flopinu nemám) asi nesvedu.A navíc funguji teď pouze na linuxu tak že třeba ovladač SATA od výrobce je mi na nic protože se jedná o exe soubor ...sakra toto asi průměrný běloch nezvládne nebo to jde nějak jednodušeji? nLite mám stažený ale zase integraci asi nezvládnu a navíc bych musel zase někde zjistit jak ten nLite rozjet pod linuxem...

  10. #10

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    v BIOSu prepnout SATA mod z AHCI na IDE a nepotrebujes potom ovladac...

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  11. #11

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    tak všem co mi chtěli pomoci.Dík ale nepochodil jsem.Našel jsem na toto téma na netu spoustu návodů, ale žádný nepočítal asi s tím že budu problém řešit s pC, které už běží jen pod linuxem a navíc teď jsem nějak dokurvil i ten disk tak že mám na něm dva oddíly a nejde na něm už spustit ani linux (ikdyž ho tam nainstaluji tak se nenabootuje) tak jsem jen na CD instalaci tzn nějaké použití nLite a jiných win prográmků je nereálné.Stáhl jsem si DVD instalaci winXP sp3, který už ty ovladače má ale jakmile vytáhnu cd s linuxama z mechaniky tak mám po vypalování....ale nicméně ještě jednu radu bych rád..jsem schopen (v případě že pořeším tu instalaci linuxu na HDD) vytvořit bootovací DVD s win xp nějakým SW v Linuxu? Popřípadě kterým a jak. Děkuji ...

  12. #12

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    jo jinak ohledně toho přepínání v BIOSu je bezpředmětné.V mém BIOSu to není

  13. #13

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Jaký typ počítač DELL máš? U Optiplexu 280 je to třeba položka Driver Controller, tam nastavíš Normal pro režim S-ATA, nebo režim Compatible pro P-ATA.
    http://support.dell.com/support/edoc....htm#wp1132957

    Podobně to jde i pro novější Optiplexy, třeba 755.
    http://support.dell.com/support/edoc....htm#wp1132957
    Naposledy upravil briketa; 29.08.2010 v 22:13.
    PC: Intel Pentium G2020, GigaByte GA-Z68AP-D3, Crucial 2 x 4096MB DDR1333 Dual, Maxtor DiamondMax 23 500GB S-ATA, Asus Radeon HD6770 10242MB, HP w2207, Asus DRW-2014L1T, Windows 8.1 Pro
    NB: Dell D830, T7500, 2 x 2GB RAM, 160GB HDD, WSXGA+, Nvidia Quadro NVS 140M

  14. #14

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    dell dimension 5150

  15. #15

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    ale fakt v tom ležím už třetí den a nadělal jsem spoustu chyb ... jsem nešťastný. 100x jsem instaloval linux a 50x jsem formátoval .... teď přednostně řeším jak se zbavit těch oddílů na hdd fdisk to nebere.Tak to zkouším v linuxu GParted-em ...jsem zoufalý..

  16. #16

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Citace Původně odeslal rosi Zobrazit příspěvek
    jo jinak ohledně toho přepínání v BIOSu je bezpředmětné.V mém BIOSu to není
    jedna volba ve ktere se voli "IDE / Raid" by tam byt dle manualu mela... mrkni a dej vedet co tam mas zvoleno...

    edit: volba "SATA Operation"

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  17. #17

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Citace Původně odeslal jimmy Zobrazit příspěvek
    jedna volba ve ktere se voli "IDE / Raid" by tam byt dle manualu mela... mrkni a dej vedet co tam mas zvoleno...

    edit: volba "SATA Operation"
    tak žádnou takovou volbu jsem nenašel.Teď si přesně nepamatuji jak to tam je ale něco jako ve smyslu ..SATA autodetekce/AUTO ... ale hele mám to vyřešené a je to pro laiky asi to nej řešení. Sosnul jsem si n netu win XP sp3 (dal tam svoje legální číslo) a je to.Ať mi teď někdo tvrdí že je třeba zrušit P2P sítě a warezy.....zachránilo mne to a dle mne je to lgální tak teď musím jen odstranit to divné zozdělení disku...co jsem vztvořil v linuxu.Mám 250GB ale win ho vidí jako 35GB ani při instalaci to nešlo zformátovat...tak jdu shánět nějaký nástroj na to zformátování (magnet nebo silné kladivo).Děkuji všem za rady.

  18. #18

    Standardní Re: zformátování HDD bez win


    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

  19. #19

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    nockrát děkuji,ale ten GParted je součástí LINUXu ne? Tak v tom to všelijak koulím a ikdyž uělám parition:win parition:LINUX a parition:data tak windows vidí jen jeden parition ...tak jsem udělal jeden parition o velikosti 250GB v NTFS a graficky se tak i v LINUXu tvářil tak při instalaci win to stejně ukázalo jen nějakých 32 nebo 35GB a pak to asi ukazovalo (ta modrá obrazovka při instalaci) že to tuší nějaké dva disky ale nepustilo mne to na ně abych odstranil oddíly nebo něco takového ....psaloto že cosi vydí ale nic s tím nemohu udělat ... spíš musím hledat něco co nabootuji přímo z CD a vono to samo (raději bez většího mého zásahu) samo zformátovalo disk a odstranilo to rozdělení disku..... zkusím si vypálit i to live CD co píšeš ale nevím, nevím ...

  20. #20

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Z toho odkazu si stahnes ISO, vypalis na CD. Nabootujes z nej, nabehne osekany Linux s Gparted a v nem udelas potrebne upravy.
    Lenovo Thinkpad X220 (i5 2410M, 16GB RAM, HD3000, 12,5" IPS, 1TB HDD Seagate 7mm, 120GB mSATA Crucial M4), Mini Dock Plus Ser. 3, 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W

  21. #21

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    Citace Původně odeslal zivan Zobrazit příspěvek
    Z toho odkazu si stahnes ISO, vypalis na CD. Nabootujes z nej, nabehne osekany Linux s Gparted a v nem udelas potrebne upravy.
    tak na to jsem moc velká lama. Obávám se že jsem pomocí toho programu ten hadr dorazil.Tam se asi nastavují hodnoty clusteru či čeho a to jsem odklikal tak že disk je čau.No nicméně aplikace určitě dobrá.Ale toto už já nevyřeším.Děkuji moc všem za rady.Domluvil jsem se se známým že mi ten disk naformátuje a opraví.Jsem zvědavý jestli ty moje zásahy přežil.Dám posléze vědět.

  22. #22

    Standardní Re: zformátování HDD bez win

    nic takovyho... jednoduche jako Partition magic, nic jednodussiho snad neni

    Historie: C2Q Q6600 @3.2GHz (8x400) || MB: GB X48-DS5 rev 1.1 F8H || COOL: Thermalright Ultra 120 eXtreme || MEM: 4x 2GB Corsair Dominator PC2-8500C5@1066MHz
    Soucasnost: Ci7 3770 @default || MB: GB GA-Z77X-UD4H rev 1 F2 || COOL: Gelid Tranquillo rev2 || MEM: 2x 8GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL10 XMP
    VGA: Sapphire HD5870 VaporX / 1GB || HDD: 2x SSD Corsair M64 + 2x Velociraptor 74GB + WD 2TB Green || Sound: Realtek Azalia || Case: TT Eureka || PSU: Corsair HX620W

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. Problem s ovladaci po zformatovani disku
    Založil ondra313 v sekci fóra Základní desky
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 09.08.2007, 08:04
  2. hdd pres SATA II - zformatovani nejde
    Založil Sova v sekci fóra Pevné disky a řadiče
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 03.12.2006, 12:43

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •