Výsledky 1 až 9 z 9

Téma: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

  1. #1

    Standardní Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Zdravíčko,
    mám problém s konfigurací dvou LCD - konkrétně notebookovým 15,4" Samsungem (1680×1050) a 20" NECem (1600×1200), který je k ntb připojen zatím přes D-Sub kabel (do sehnání redukce HDMI --> DVI).

    (Zatím?) nedosažitelným cílem je konfigurace:
    NTB (s nVidia GTS160M grafikou) nalevo (displej používán na browsování, IM apod.) a NEC napravo (práce, hry, vše).

    V ovládacím panelu nVidia jsem tedy v nastavení více monitorů zvolil režim dual-view, který by měl plně vyhovovat mým požadavkům, jenže něco neumožňuje změnu primárního monitoru na externí, zkrátka v nabídce zcela chybí.
    http://www.abload.de/img/792teea.png

    Ještě jeden (nesouvisející? nevím) poznatek:
    I když není žádný jiný monitor připojen, vidím ve windowsím nastavení zobrazení možnost rozšířit plochu i na druhý (neexistující) monitor. Na celoobrazovkových screenshotech je rozšířená plocha viditelná.
    Stejně tak to bez připojení jakéhokoliv externího monitoru píše, že monitor č.1 je "více monitorů".
    http://www.abload.de/img/79351ct.png
    http://www.abload.de/img/794r0pr.png
    Pod druhým "Default monitorem" je ještě "Plug and play monitor", tj. celkem 3 monitory, což by odpovídalo...
    1) notebookový monitor
    2) HDMI výstup
    3) D-Sub výstup
    (?)

    Čím to může být způsobeno, případně nějaké návrhy na řešení, jak nastavit externí monitor jako primární, je-li zrovna připojen?
    Díky za nápady.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  2. #2

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Vetsinou je v biosu moznost nastaveni primarniho vystupu (takze nastavit dsub v tomhle pripade), melo by to pak brat NEC jako primarni, jenom pokud bude pripojenej, bez nej normalne najede interni.
    IBM FrankenPad X200 s deskou X201
    i5 2.66GHz |8GB DDR3|180GB Intel 330 SSD|12.1" 1280x800|2x 9cell|[/B]Intel UltimateN 6300
    LiNe6 Spider II + Sony MDR-CD750 + Ibanez RG321MH

    http://dixxblog.net84.net/

  3. #3

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Super, díky za tip! (K+)
    Akorát jsem dneska odjel z domu a vracím se za cca dva týdny, pak to zkusím.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  4. #4

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Tak bohužel, tak snadné to zase nebude, v BIOSu se možnost volby primárního displeje nikde nenalézá...
    Nějaký další nápad?
    Připojení přes HDMI -> DVI redukci taky nemá vliv.


    Jako bonus to zkoušel kamarád se svým notebookem (nV 8600M + ovladače 156.10) a má tam k dispozici vše:
    http://www.abload.de/img/8053jyu.png
    Ani nemusel rebootovat, nic...
    Naposledy upravil JejKey; 31.07.2010 v 21:33. Důvod: doplnění
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  5. #5
    Member Avatar uživatele JoeBoB
    Založen
    11.03.2005
    Bydliště
    Kladno-Praha
    Věk
    38
    Příspěvky
    214
    Vliv
    238

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    haj, možná je to kravina, ale :
    Zkus si nastavit ten NEC jako jediný monitor (NB displej zhasne) a pak z tohohle stavu nastavuj dualview (jestli se volby v tom combu neupraví...)
    Home: Core i5-2500k @ 4,2, Gelis Solution Tranquillo r.2, Patriot 2x8GB 1600MHz DDR3, Gigabyte Z77 D3H, Gigabyte R9 290 4GB GDDR5 + Windforce 3X, ASUS ASUS Xonar DX/XD, OCZ Vertex3 128GB, Samasung Spinpoint 1TB HD103UJ, Samasung Spinpoint 2TB HD204UI, Pioneer DVR-212, Corsair VX550, Thermaltake Wing RS100, Logitech UltraX Premium, A4Tech Bloody V7, Dell Ultrasharp U2412M
    Mobile: E6420, Core i-7 2720QM, RAM 4GB 1333MHz, SSD 128GB, NVIDIA NVS 420M, 1600x900
    ...default, zatim

  6. #6

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    To jsem zkoušel taky, nemá to vůbec vliv. Ale díky.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  7. #7

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Tak vyřešeno.

    Celá sranda byla nakonec v tom, že jsem měl ovladače s upraveným INF z laptopvideo2go (pro lepší power management). Samozřejmě ale z posledních ovladačů, které tuto grafiku v originále nepodporovaly. No a protože jsem trumpeta, tak jsem si neuvědomil, že to na to může mít vliv.
    Nainstaloval jsem tedy poslední verzi ovladačů pro XP, které tuto grafiku podporovaly (někdy z prosince 2009 - verze 195.62) a už to jede jak má.

    Akorát mi zase pro změnu nefunguje podtaktování grafiky ve 2D, ale to naštěstí lze vyřešit ručním přepínáním profilů v "nVidia Performance".
    ---
    Poznámka pod čarou:
    Nechápu, jak můžou nVidioti tvrdit, že má nVidia lepší ovladače. Jediny, v čem jsou lepší, je, že neprodlužují tka dlouho boot systému. Ale cokoliv v nich nastavit nebo použít více features současně, je ještě problematičtější, než na ATinách.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  8. #8

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Tak "vyřešeno podruhé":
    Žádné WHQL ovladače PowerMizer s touto grafikou neuměly a nastavení taktů v nVidia System Performance sice snížilo takty, ale ne napětí (to bylo stále na hodnotách 3D taktů). Proto jsem se na Dual-View na čas vykašlal a hodil zpět ovladače z laptopvideo2go. Pořád mi to ale nedalo, tak jsem hledal, až jsem našel skvělou utilitku nVidia PowerMizer Manager, která umí nastavovat power states ručně v registrech.
    Tím pádem mi nic nebránilo používání oficiálních WHQL ovladačů, na kterých Dual-View funguje v plném rozsahu a PowerMizer díky této utilitě už vlastně taky.
    A třešnička na dortu - při nastavení power-states natvrdo zůstane uložen a nastaven i při aktivních více monitorech, takže už žádné vysoké teploty a otáčky fanu jenom kvůli tomu, že máte dva monitory.

    Jedinou vadou na kráse je (zatím?) ne-stoprocentně-vždy-funkční okamžité přepínání profilů, ale s tím už se tvůrce SW snad nějak popasuje, report jsem poslal.

    Snad to někomu pomůže.

    //A poprosil bych o přesun threadu do Ovladačů grafik, jelikož byl problém jednoznačně v nich.
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

  9. #9

    Standardní Re: Nastavení dualview: externí LCD nelze nastavit jako primární?

    Po delší době sem dopíši definitivní rozuzlení celého problému.

    Nová verze nVidia Inspectoru 1.9.5 umožňuje měnit P-states ručně a umožnit provoz dvou monitorů současně s nižším P-statem.


    V praxi to teda znamená, že konečně můžou jet dva monitory spolu s idle takty jako při jednom připojeném monitoru!

    Jenom mě fascinuje, proč to zatraceně v nVidii nenarvou jako feature přímo do ovladačů (menší kritika za naměřenou spotřebu po připojení druhého monitoru), když to očividně jde...
    "Internet je místo, kde většina žen jsou ve skutečnosti chlapi, chlapi jsou chlapi a většina dětí jsou agenti FBI." | "Kdo chce kam, pomozme mu tam." | "Neexistují velké problémy, ale malá kladiva."

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. nVidia drivery a nastaveni Dualview
    Založil theedge v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 22.01.2009, 21:54
  2. AGP GF7600GS nelze nastavit vice jak 1024x768 ve hrach
    Založil Sasa v sekci fóra NVIDIA grafické karty
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.10.2006, 21:57
  3. MSI KT6V + Barton XP-M 2600+ ---> nelze nastavit nasobic
    Založil rcad v sekci fóra VIA čipové sady
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 28.10.2005, 16:56
  4. nastavení primární a sekundární zvukové karty
    Založil Ryki v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 2
    Poslední příspěvek: 18.03.2005, 14:59
  5. Jak nastavit Voodoo2 jako primární kartu v D3D?
    Založil swarm v sekci fóra Ostatní grafické karty
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 18.11.2004, 16:13

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •