Výsledky 1 až 11 z 11

Téma: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

  1. #1
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Mam problem s antenim rozvodem v dome, pokud je to zde nevhodne tema, necht moderator zakroci, ale zkusim se zeptat, dost mozna tu bude penetrace odbodniky dostatecna.

    Rozvod je udelany viz schema v priloze - na strese je antena, od ni vede koax na pudu. Tam je pasivni robocovac (Vypada hodne podobne jako tenhle, jen je horni fce 1000MHz. Dostal jsem ho zadarmo, tak jsem to zkusil s nim, a nefunguje to) a od nej vedou dva koaxialni kabely dal do baraku. Jeden vede primo ke koncove zasuvce, druhy vede k jedne pruchozi a odtud ke koncove. (historicky je to tak, je mi jasny, ze by byly lepsi dve koncovy, ale neda se s tim nic delat.).

    Driv byla pouzivana pouze jedna jedina zasuvka, oznacena "Koncova-pocitac" takze na pude to bylo spojeno primo. Nyni je potreba rozhchodit vsechny 3 ve schematu. Doplnil jsem tedy rozbocovac, napojil na nej prisusne kabely. Od te doby se deje nasledujici: na zasuvce oznacene "pruchozi-jidelna" chytim pres usb tuner pouze programy CT. (tusim ze je to vsechno v jednom multiplexu), na zasuvce oznacene jako "koncova-pocitac" chytim zas ty ostani. (nevim jestli vsechny, to ted nevyzkousim, a pripadne doplnim). Na zasuvce oznacene "Koncova-obyvak" nenaladim nic. Jako by se to chovalo jako nejaky frekvencni delic

    Co by mohlo byt dulezite - k splitteru jsem dostal pouze 3 terminatory, takze jsou 3 vystupy zaslepene, dva obsazene, a 3 volne ve vzduchu. Netusim, jeslti by nemely byt taky zaslepene.

    Co s tim? Pomuze zaslepit ty volne konektory? Nejaky zesilovac/aktivni rozbocovac? Jina antena? (Stavajici je sito obdelnikoveho tvaru, co ma na sobe takovy "vlastovky", a normala ty obdelnikovy plochy miri nejakm na zizkov - cca 30 km vzduchem).

    Jen doplnim, ze casem bude treba zapojit jeste dalsi dve koncove zasuvky, tak pripadne reseni by bylo dobre navrhovat s tim vedomim.
    Přiložené obrázky Přiložené obrázky
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  2. #2

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Horni frekvence 1000MHz nevadi, dvbt je na priblizne 7-8MHz. Jaka je dolni hranice, jestli to nahodou netlumi. Vic asi neporadim, zkousel jste to pouze na usb tuner? Kamaradka mela take nejaky podivny a pres splitter nefungoval (dodneska nevim proc) a bezny settop box fungoval bez problemu .
    IBM FrankenPad X200 s deskou X201
    i5 2.66GHz |8GB DDR3|180GB Intel 330 SSD|12.1" 1280x800|2x 9cell|[/B]Intel UltimateN 6300
    LiNe6 Spider II + Sony MDR-CD750 + Ibanez RG321MH

    http://dixxblog.net84.net/

  3. #3

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Citace Původně odeslal Dix Zobrazit příspěvek
    Horni frekvence 1000MHz nevadi, dvbt je na priblizne 7-8MHz. Jaka je dolni hranice, jestli to nahodou netlumi. Vic asi neporadim, zkousel jste to pouze na usb tuner? Kamaradka mela take nejaky podivny a pres splitter nefungoval (dodneska nevim proc) a bezny settop box fungoval bez problemu .
    To si pletes frekvenci a sirku pasma.

    2KtK: Problem bude asi v tech neukoncenych vystupech, kde budou vznikat odrazy a podle vzdalenosti to pak dane frekvence utlumovat. Takze bud sehnat zbyle terminatory, nebo nejakou chytrejsi krabicku, ci obycejny dvouportovy rozbocovac.

    Fanless Experiment || Gigabyte Z77-DS3H | Intel i5-3570K | Thermalright HR-02 | 16G DDR3 | Sapphire HD 7750 Ultimate | Crucial M4 256GB | Seasonic X-400FL | Fractal Define R4
    Dell D430 || i945G | C2D 1.2G ULV | 2G DDR2 533 | GMA950 | 12" 1280x800 | 80G 4k2 | 802.3ab | 802.11g | 802.15.1 | HSDPA | Windows 7 x64
    Storage || i965G | E2200 | 4G DDR2 | RAID5 6x Samsung HD154UI 1.5TB - ~7TiB | 802.3ab ...powered by Ubuntu Server x64
    Accessories || E-MU Tracker Pre USB 2.0 | Meier Corda Headsix | Sony MDR-CD470 | Pioneer A-204R | Tesla ARS 9218 32 | LG 32LD350

    "Music is essentially useless, as life is." George Santayana


  4. #4
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Tak to zkusim ty terminatory.
    Dix: zkousel jsem to na tvtuneru tam co je pocitac, ostatni zasuvky byl settopbox. Oba jsou schopny bez problemu fungovat na antenku dlouhou 10 cm stojici v interieru.
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  5. #5

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Citace Původně odeslal monsoon Zobrazit příspěvek
    To si pletes frekvenci a sirku pasma.
    pardon, mi vypadla veta . Sirka je 8MHz od 21 kanalu, predtim kanaly kolem 7. Ale frekvence posledniho 69. kanalu je 858MHz, takze horni frekvence nevadi.

    Jinak souhlas, nejjednodussi bude koupit jednoduchej rozbocovac, pokud nenajdes vsechny terminatory.
    IBM FrankenPad X200 s deskou X201
    i5 2.66GHz |8GB DDR3|180GB Intel 330 SSD|12.1" 1280x800|2x 9cell|[/B]Intel UltimateN 6300
    LiNe6 Spider II + Sony MDR-CD750 + Ibanez RG321MH

    http://dixxblog.net84.net/

  6. #6
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Tak terminatory nemeli, ale meli obycejny rozbocovac (2 vystupy, utlum 3.5 dB, Kc 45), tak jsem to napojil na nej, a chova se to tak nejak divne. PC jde. Vsechny programy. V prubezny zasuvce jsem na STB naladil taky vsechny, po case to zacalo blbnout, a nakonec se signal ztratil a dalsi pokus o naladeni skoncil s nulovym vysledkem. Na te treti jsem nenaladil tak jako tak nic. Ted uz nemam naladu zas lezt na pudu, ale jeste zkusim napojit tu prubeznou+koncovou naprimo, ale to az zitra..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  7. #7
    Member Avatar uživatele otas
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Třebesice (Kutna Hora)
    Věk
    37
    Příspěvky
    202
    Vliv
    266

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Mas antenu se zesilovacem? Jestli jo, tak kde mas napajeci vyhybku?
    HP nx6110 Celeron M 1.4GHz 512MB 40GB DVD-RW WiFi BlueTooh - po smrti :-(
    Nyni SL510 :-/

  8. #8
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Bez. Vali se tam i nejaky zesilovac, ktery ma ale rozbite napajeni, takze ho musim prvne spravit, prirozene jsem ho tam vubec nezapojoval. Co je to napajeci vyhybka? A kde by mela idealne byt?
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  9. #9
    Member Avatar uživatele otas
    Založen
    08.11.2002
    Bydliště
    Třebesice (Kutna Hora)
    Věk
    37
    Příspěvky
    202
    Vliv
    266

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Zesilovac ze zpravidla umisten primo v antene nebo co nejblize u ni. Napajeci vyhybka je sitovy adapter co je nekde u televize a po koaxialu napaji ten zesilovac u anteny, urcite uz jsi to uz u nekoho videl. Pokud ti to ale predtim slapalo bez zesilovace melo by to slapat i ted. Tezko takhle na dalku neco radit, abys nemel nakonec plnej suplik antenni "bizuterie" a s nulovym vysledkem
    HP nx6110 Celeron M 1.4GHz 512MB 40GB DVD-RW WiFi BlueTooh - po smrti :-(
    Nyni SL510 :-/

  10. #10
    Senior Member mince Avatar uživatele KtK
    Založen
    16.10.2002
    Bydliště
    Behind fuc*ing WorkTable Device (Praha zapad)
    Příspěvky
    1 709
    Vliv
    284

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    Aha, tenhle zesilovac co mam, je napajenej z beznyho sitovyho adapteru (12V ss). Rozebral jsem ten zdroj, kdyz nefunguje, a je to bezny trafo + didodovy mustek a elyt na vyhlazeni.

    Ale k veci - zacinam mit podezdreni na tu prubeznou zasuvku. Vyndal jsem ji z krabice, odpojil jsem z ni kabely, a ejhle. Kdyz jsem pichl vodic z koaxu do settopboxu (ani nebylo pripojeny stineni), tak settobox nameril silu signalu kolem 80%, kvalitu 95% a vice, vsechny programy jak vino. Jakmile jsem ten kabel ale koser pripojil do zasuvky, a teprve k ni pripojil settopbox, tak klesla sila signalu na 16%, a kvalita k 70%, a dobre sly akorat programy ct, ostatni se ztracely nebo kostkovaly. Podotykam, ze to provizorni pripojeni fungovalo takhle excelentne jak u kabelu vedouciho na strechu (kolem 20m?), tak u kabelu vedouciho ke koncove zasuvce, ktery je dlouhy necely metr, a byl ve vzduchu, toho casu neukonecny! Je to normalni chovani, nebo je fakt ta prubezna zasuvka vadna?

    + dalsi poznatek: na pripojene zasuvce sviti doutnavka bezne zkousecky, jak na stineni, tak na vnitrnim vodici. (asi nejaka indukce od nejakeho soubehu s 230V?) - pocitam, ze to by nemelo mit vliv, tech 50Hz nejspis stb netrapi..
    Parasite lost, AKA the Girlfriend Mission:The Socka Project sleeps, lets use (her :) Durex! 1GHz in some soltek stuff, Ati rage 128, etc.. (it\'s noisy)
    IMB Thinkpad R31: celer 1.2GHz, 384M RAM, 60GB 5400rpm hitachi, i810 8MB onboard (na praci to staci ;)
    [pro archivni ucely] janina overclockerska poradna (.tar.gz, 1.1MB, otevrete si index.html v browseru podporujicim javascript a frames)

  11. #11

    Standardní Re: dvb-t vs pasivni rozbocovac.

    těžko říct jak se chová průběžná zásuvka, mě to bylo silně nedoporučeno a řečeno, že průběžnou ani náhodou a že jedině splitter - provozuji to tak na prakticky stejném zapojení a žádný problém každopádně jsem taky řešil problémy co se signálu týče, mám asi 8 metrů ze střechy, pak splitter, do jedné místnosti a do druhé, a v jedné je další splitter, s logaritmicko-periodickou anténou funguju naprosto excelentně - a jsem v téměř stejné vzdálenosti od vysílače. Jinak zdrojem problémů u mě též byla kvalita kabeláže - měnil jsem vše za kabely Nordix.
    1st machine: GA-EP45-DS4, E5200 + Ninja 2, 4x2GB Kingston, ATI HD4670 + Accelero S1, 2xWD6400AAKS, NEC 7203S, Antec Solo + Corsair TX650, Logitech Cordless Internet Pro, Creative Inspire 5300, HP L1955, Win7 x64, Xubuntu x64
    2nd machine: MSI H61MA-E35, Celeron G530 + box, 4GB Kingston, CM Elite 341 + Fortron 350W, M$ mouse, noname keyboard, LG1952S, Win7 x64
    Mobile machine: Dell E6420, i3, 8GB RAM, 500GB HDD, Deuter Giga II
    Server: HP MicroServer N40L, 500GB system, 2xWD7500AAKS data RAID1, CentOS x64
    Zbytek: Samsung CLX-3160N, 2x APC Back-UPS ES 700VA, APC Smart-UPS SC 620VA, AverTV Volar HD Pro, Asus WL-520gC + Linksys WRT54g s DD-WRT

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. pasivni HD 3870 vs pasivni 9600 GT
    Založil weepy v sekci fóra Nákupní poradna
    Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 24.04.2008, 21:53
  2. pasivni PoE
    Založil macher v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 11.04.2007, 15:04
  3. Pasivni chladice
    Založil Ragnarok v sekci fóra Chladiče a všechny druhy chlazení
    Odpovědí: 0
    Poslední příspěvek: 24.03.2004, 14:02

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •