Zdravím - vím že se zde něco podobného řešilo, ale já mám trošku jiný problém a tak jej zkusím popsat zvlášť.

Mám doma 3PC (2x desktop, 1x NTB) a na všech Win7 (1x PC Win7Pro, 1xPC a 1x NTB Win7Ult, vše 32bit - pro hnidopichy - vše legal).
Ty dva PC mají stejnou pracovní skupinu; NTB má jinou. IP adresy přiděleny napevno (bez DHCP na routeru). Na těch dvou desktopech je stejný uživatel se stejným heslem, na NTB je jiný uživatel s jiným heslem. Na všech je nastaveno heslo domácí skupiny (a vypnuto chránění heslem atd...).

V čem je problém - mezi PC procházím přes systémové shary (C$; D$;E$...atd) a když zadám na jednom PC cestu \\<jmeno_pocitace>\e$, tak se mě to zeptá na uživatelské jméno a heslo - poprvé v jedné session bych to ještě pochopil (i když i to je mi divné, pokaždé zaškrtávám "Zapamatovat pověření" a za další, jsem přeci přihlášen pod stejným už. jménem a heslem, co je na cílové stanici), ale jakoby se to neověří a chce to zadat znovu a znovu a někdy tak na 3 až 4 pokus to najednou projde a na druhý PC se dostanu (a pak už mi jde se dostat na jakýkoli sys. share - můžu přepínat mezi C$, D$, E$).
Zvláštní je, že na ten NTB (který je v jiné prac. skupině a má jiného uživatele) stačí jméno zadat jen jednou a už mám k D$ přístup hned.

Toto mi fungovalo vždy (kdysi ještě na WinXP, poté když jsem měl všude WinVista) a dokonce ještě bez problémů, když jsem měl konfiguraci NTB Win7, 1PC Win7, 2PC WinVista.

Změna a problémy přišly, když jsem poslední desktop přeinstaloval na Win7. Možná je to hloupost, ale můžete mi někdo poradit, co dělám špatně a proč se mi osazení celé sítě Win7 "odměnilo" většími problémy, než když byl na každém PC jinej OS.
A jen pro upřesnění - nepotřebuju radit, ať si mapuju HDD, nebo ať si vytvořím jiné shary ručně - potřebuju využívat ty systémové apod.. já právě používám různé batche, ve kterých potřebuju využívat přístupu k sys. sharu.

Díky