Výsledky 1 až 3 z 3

Téma: ADSL Wifi Router - slabý signál - jak zlepšit příjem?

  1. #1

    Arrow ADSL Wifi Router - slabý signál - jak zlepšit příjem?

    Prosím o radu zběhlé síťaře kudy se dát při řešení mého problému:
    - mám ADSL wifi router ZyXeL 660HW, ten od O2, (bohužel nemá odnímatelnou anténu)
    - k němu připojeny 2 PC dráty a 3 PC bezdrátově
    - jedno z wifi připojení je soused přes ulici (cca 30m) - a zde nastal problém (!)
    - připojení realizováno PCI wifi kartou + 12db klientskou anténou:
    - doteď nebyl s příjmem přes ulici problém a i na ten trapný prut z routeru to přes ulici, zdi a strom, dělalo běžně 60% síly signálu a to se změnilo, poslední dobou je signál 0-20% a připojení ke mě je téměř nemožné, výpadky, někdy to jde, někdy ne
    - jedinou změnu, kterou jsem zaregistroval je několik wifi sítí v okolí navíc z nichž jedna má velmi silný signál (80-100%) (fyzicky zatím neidentifikováno, ale je to někdo ze sousedů)

    Nemáte někdo tipy jak to vyřešit??

    Napadlo mě, že jsem zarušený, tak jsem zkoušel měnit v routeru kanály, ale zatím bez úspěchu a nevím co dál?

    Pár nápadů mám, ale nevím jestli dávají smysl:
    - koupit sousedovi směrovou yagi anténu s vyšším ziskem a tu na mě namířit přímo a doufat, že se to zlepší
    - koupit wifi router + anténu, umístit lépe a nakonfigurovat to jako repeater co mi signál zesílí a pošle sousedovi
    - zkusit zblastlit ten ZyXeL a neodnímatelnou anténu odejmout a nahradit nějaký o fous silnějším prutem (má 2db, větší jsou až 8db) - routery mám vlastně 2, tak když se nepovede nevadí

    Případný přesun ADSL routeru výše nebo blíže směrem k sousedovi je trochu problém (tel.linka, drátové pc a a ovlivní to signál v nižším patře).

    Napadá vás odkud začít? Je to tím zarušením, nebo mám hledat chybu někde v HW?

    Děkuju za radu.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

  2. #2

    Standardní Re: ADSL Wifi Router - slabý signál - jak zlepšit příjem?

    Citace Původně odeslal Connor
    Pár nápadů mám, ale nevím jestli dávají smysl:
    - koupit sousedovi směrovou yagi anténu s vyšším ziskem a tu na mě namířit přímo a doufat, že se to zlepší
    Nezlepsi, ten WaveRF kvetinac je dobra antena.

    - koupit wifi router + anténu, umístit lépe a nakonfigurovat to jako repeater co mi signál zesílí a pošle sousedovi
    Tohle (WDS) by nejspis fungovalo, z hlediska zesileni signalu. Rychlost te linky kvuli WDS ale klesne na polovinu a zaruseni silou neprebijes.
    - zkusit zblastlit ten ZyXeL a neodnímatelnou anténu odejmout a nahradit nějaký o fous silnějším prutem (má 2db, větší jsou až 8db) - routery mám vlastně 2, tak když se nepovede nevadí
    Nesmysl, tyhle pruty jsou jeden jako druhy, zadne dramaticke zlepseni bych neocekaval.

    Případný přesun ADSL routeru výše nebo blíže směrem k sousedovi je trochu problém (tel.linka, drátové pc a a ovlivní to signál v nižším patře).
    Signalove by to urcite pomohlo, ale problem je dle meho nazoru jinde. Na 2.4GHz jsou vlastne jen 3 kanaly ktere se nerusi, navic na tehle frekvenci funguje skoro vse bezdatoveho (kamery, zvonky, chuvicky, bezdratove scart prodluzovacky). Je zcela bezne, ze zaruseni tohoto typu zpusobi i vyrazne zhorseni sily signalu treba i o 30dB. Pokud si nenasel zadny kanal, ktery by fungoval jako drive, tak jedine rozumne reseni je udelat bridge v 5GHz. Pockal bych si az budou dostupne Nanostation 5 Loco (snad uz koncem tohoto mesice), a nich udelal transparentni brigde (WDS AP vs. WDS klient). Do 3ech tisic se vejdes.

    EDIT: Jinak pokud by mel ten pocitac takhle slabej signal ve srovnani s jinym zarizeni, muze byt (v poradi pravdepodobnosti) zoxidovanej nebo poskozenej konektor kabelu u anteny, poskozeny kabel nebo prorazene radio bezdratove karty v PC. Na antene se nema co rozbit.
    Naposledy upravil Caleb; 22.11.2009 v 10:50.
    Audiotrak Prodigy HD2 (2xOPA2134PA + LT1364) => Little Dot I+ (WE408A + AD8022) => Sennheiser HD555@595
    Asus Xonar D1 => Technics SU-A800 => Tesla 2xARN6608 + ARV-104

  3. #3

    Standardní Re: ADSL Wifi Router - slabý signál - jak zlepšit příjem?

    Caleb: Díky, sice si mě moc nepotěšil, ale aspoň vím na čem jsem.
    Řešení bridge na 5GHz sice nechápu, ale to asi není na pořadu dne, tak je čas to pochopit. (to by bylo krom 2 nanostanic pořídit i jiný adsl router, nebo jak jinak provést kombinaci 5GHz a ADSL?)
    To rušení nějakými chůvičkami je klidně možné, podle informace od souseda to kolísá v určité denní době. Zajímavé je, že v domě nemám s wifi problém, ten nastane až cestou přes ulici.
    Naposledy upravil Connor; 22.11.2009 v 12:15.
    Neděkujte, nenadávejte, pokud se vám něco líbí nebo nelíbí, používejte prosím reputaci (tj. ikonka s vahami pod avatarem)... a v případě kritiky nezapomeňte napsat důvod, abych se mohl poučit a polepšit

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ADSL intenet a jeho rozdelenie cez WIFI router dalej...
    Založil jarinko v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 1
    Poslední příspěvek: 07.11.2009, 10:17
  2. Odpovědí: 5
    Poslední příspěvek: 03.02.2008, 18:06
  3. Router na minutu zamrzne
    Založil Rainbow v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 16
    Poslední příspěvek: 13.04.2007, 12:32
  4. Mr.Conect - ADSL ROUTER 4x ETH + WIFI
    Založil skorec1 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 02.08.2006, 19:42
  5. Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 20.11.2005, 22:48

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •