Výsledky 1 až 8 z 8

Téma: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

  1. #1
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Potreboval bych pomoci s problemem,
    v zamestnani mame funkcni pripojeni - ADSL, dale rozvedene pomoci WIFI ROUTERU dratove i bezdratove, (AP - client) jde o nejaky DLINK +- 340g(momentalne nevim presne). Fungovalo nam spojeni router - notebook naprosto korektne, vcetne rychlosti spojeni. Jde o wifi b/g, napevno nastavene na routeru na g, rychlost AUTO.

    Nyni jsme zakoupili PCI wifi kartu pro pripojeni dalsiho stolniho PC jako klienta. Jde o Edimax EW-7326Ig (http://www.alza.cz/bezdratovy-wifi-a...ig-d104066.htm). S tou jsou problemy, OS XP. Pokud neni karta zakazana ve spravci zarizeni, zasekava kazdych cca 30s-60s pocitac, vcetne mysi zamrzne cca na 2-3s a neda se s nim vubec nic delat. Domnivam se, ze do instalace service packu 3 a eset smart security bylo vse v poradku. Nicmene v te dobe wifi sice ukazovala krasny signal, atd. ale upload z pocitace s touto kartou byl 100kB/s ackoliv kvalita signalu 80-90, sila taky. Prehozeni do jinych PCI slotu nepomaha. V softu kartu nelze nastavit napevno mod wifi g. Turbo mod jsem zkousel off, auto. Zkousel jsem jak ovladace z cd, tak z webu vyrobce a pro nastaveni pouzit program od realteku i windows nastaveni bezdratu.

    Predem diky.

  2. #2

  3. #3
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Vyzkousej jinou wifinu, ale obecne pripojovat pres wifi cokoli co ma fungovat spolehlive neni ani trochu dobrej napad.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  4. #4

    Exclamation Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Kámo, tak se přidávám do klubu. Koupil jsem tuhle kartu taky v Alze. Mám doma rouzter od Asusu, ke kterému se s noťasem normoš připojím na plnou rychlost. Stolní pc jsem měl doposud přes lan, ale potřeboval jsem se zbavit kabelů, tak proto jsem koupil edimax wifi kartu. Mám též XP SP3 a se.. se to nehorázně. Myš taky zamrzává, vypadává to, rychlost místo 15MB/s je 1,5-3MB/s. Zkoušeno všechno nastavení a nic. Na Edimax, kterej využívá hardware od Realteku slyším spíše zápory, ale bohužel až po koupi...Vyřešil jsi to nějak?

    P.S.: Signál mi ukazuje 90% a link quality 80%, což je dost na pné využití, ale bohužel...
    Naposledy upravil EasyShare; 26.12.2009 v 13:32.

  5. #5
    Senior Member
    Založen
    09.10.2002
    Bydliště
    Praha
    Příspěvky
    1 405
    Vliv
    283

    Standardní Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    ahoj, bohuzel te asi nepotesim, nevyresil jsem to nijak. zkousel jsem ovladace z cdcka, i nejnovejsi, ktere jsem stahoval nekde z taiwanu "extremni rychlosti" asi 7hodin, mirror pro ne vubec neexistoval, nevim jak dnes.

    mozna windows 7 by to vyresily, ale sam tomu moc neverim, nejjednodussi je koupit jinou wifi kartu. tenhle edimax se proste nevydaril. zatim to mame docasne propojene ethernet kabelem a chystam se koupit jinou wifi kartu.

  6. #6

    Standardní Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Asi nepotěšující zpráva, ale kolega v práci si přesně tuto kartu pořídil do staršího stroje (OS Win XP SP3) a dělalo mu to ty stejný problémy co tobě, dal tam jinou ( nějakej nejlevnější OvisLink ) a maká bez jediného záseku ....
    CASE Unknown , Abit KT7A Athlon 1GHz + 448MB + Radeon 9500PRO (340/310) + IBM 15GB + WD 10GB + Toshiba SD-R1202+ Live! + 21\" Dell

  7. #7

    Standardní Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Tyjo, koukám, že jsem zase jednou ušetřil...NO, po víkendu to hned vrátím, bude to ve 14ti denní lhůtě. Uvažoval jsem o dvou lan adaptérech přes 230V, ale myslíte, ýe koupě nějaké pci wifi karty od D-Linku bude v pohodě? Potřebuji mít dva počítaře připojené k jednomu routeru...Díky

  8. #8

    Smile Re: Wifi pci karta seka pocitac, pomala rychlost 802.11/b,g

    Takže karta v Alze ve 14ti denní lhůtě bez problému vrácena. Teď už si dám na výber karty pozor a snad vyberu lépe...

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. WiFi PCI karta Z-COM XI-626 ??
    Založil Gizmo_CZ v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 19
    Poslední příspěvek: 10.04.2005, 11:26
  2. Problém Compaq DeskPro EN a XI-626 + další WiFi karta ???
    Založil globalkiller v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 17.11.2004, 22:45
  3. PCI wifi karta a minimalni sestava?
    Založil cipis v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 21.09.2004, 16:42
  4. Odpovědí: 9
    Poslední příspěvek: 19.08.2004, 14:06
  5. Wifi rýchlosť...
    Založil skorec1 v sekci fóra Sítě
    Odpovědí: 10
    Poslední příspěvek: 10.03.2004, 13:20

Klíčová slova k tématu

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •