Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Domácí skupina ve Windows 7

  1. #1

    Question Domácí skupina ve Windows 7

    Starý stav:
    Mám router ke kterému se připojují tři PC. První je přes LAN připojené stolní PC s Windows vista, ke kterému je připojená přes USB tiskárna. Druhý je notebook připojený WIFI s Windows vista, který používá sdílenou tiskárnu prvního PC. A třetí je notebook připojený WIFI s Windows XP který také tiskne přes sdílenou tiskárnu prvního PC.

    Nový stav - problém:
    Na stolní, první PC se sdílenou tiskárnou jsem nainstaloval Windows 7. A nedokáži nasdílet tiskárnu pro ostatní notebooky. Povolim sdílení tiskárny a u ostatních PC není viditelná. Narazil jsem ve Win 7 na "Domácí skupinu" ke které mě Win 7 vygenerovali heslo, ale Win VISTA ani Win XP to nepodporují.
    A tak jsem se zasekl a nevím co s tím.

  2. #2
    Senior Member Avatar uživatele Peca-on-line
    Založen
    24.01.2004
    Bydliště
    Trutnov
    Věk
    37
    Příspěvky
    2 612
    Vliv
    298

    Standardní Re: Domácí skupina ve Windows 7

    Děkovat mi kromě karmy můžete také v BTC: 1JVRVYsWRYFb9AajzoHRVnmqjgpBjYmykr

  3. #3

    Standardní Re: Domácí skupina ve Windows 7

    No, já mám podobný problém. Wifi router Digitus "n", k němu připojuji ntb přes wifi, rovněž "n". Na ntb jsou 64bit Win7 HP. K tomu routeru mám zároveň kabelem připojený stolní počítač s WinXP Home. Internet mi funguje normálně na obou počítačích. Oba se vidí v síti, ale nemohu vstoupit ani z jednoho do druhého kvůli oprávnění. Resp. nastavil jsem dle výše uvedeného odkazu v rozšířeném sdílení, co se tam uvádělo a od té doby se připojím ze stolního do ntb do složky "public", kde jsou potom dokumenty, obrázky a pod. V rámci této složky mohu ze stolního kopírovat soubory, ne ale obráceně. Rád bych nasdílel ještě tiskárnu, kterou mám připojenou do stolního.
    Jak říkám, počítače se vidí. Dokonce mám naintalovaný McAfee Internet Security a on dokáže mapovat síť. Tam vidím také oba dva počítače, ale nepřipojím se. Zkoušel jsem shodit firewall jak v routeru, tak v McAfee, ale nic z toho nebylo to pravé. Domnívám se, že je opět problém v W7, proto neuvádím ip adresy a pod. Kde ještě dělám chybu?
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

  4. #4
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní Re: Domácí skupina ve Windows 7

    Par hintu:
    Patchni ty XP na posledni verze vseho co to najde (krom kravin samo, jako ms search atd). Pak prosacuj ty 7, napr maji (tusim) moznost jakesi "bezpecnejsi" komunikace (100% pro RDP) a na to se z XP nepripojis ani s posledni verzi klienta. Je tudiz treba vsechny tyhle features povypinat.
    IMPROBE AMOR, QUID NON MORTALIA PECTORA COGIS - krutá jsi, lásko, kam až ty doženeš smrtelná srdce -- Vergilius
    Mnoho je prostředků, které léčí lásku, ale žádný není spolehlivý.
    S tím, čeho se na nás dopustili druzí se už nějak vyrovnáme. Horší je to s tím, čeho jsme se na sobě dopustili sami.
    -- Francois La Rochefoucauld
    Nabídnout přátelství tomu, kdo chce lásku, je jako dát chleba tomu, kdo umírá žízní.

  5. #5

    Standardní Re: Domácí skupina ve Windows 7

    XP - mám automaticky aktualizované
    W7 - nějak se v tom asi nevyznám. Položku o bezpečnějším provházení sítě jsem našel, ale stejně byla deaktivovaná. Navíc ale už nevím kde byla . Každopádně mi stále není jasné, proč správa sítě v McAfee oba počítače normálně vidí, ale Win už ne, aniž bych cokoli změnil.
    Na stolním mám přerozdělený disk na C a D. Postačilo by mi, kdyby bylo vidět to déčko z W7 kvůli videu a hudbě a nasdílet tiskárnu ze stolního počítače.
    Pokusím se ještě W7 připojit pouze přes switch, abych eliminoval vliv routeru.

    edit:
    Tak jsem to zkusil po kabelu, chová se to pořád stejně. Zkusil jsem odpojit WAN a shodil komplet McAfee (firewall, antivir, všechno) stále stejné. Prostě W7 mě pustí z XP jen do složky USERS\PUBLIC.
    Vzhledem k tomu, že síť alespoň jednosměrně funguje, je určitě problém ne v nastavení sítě, ale v zabezpečení W7. Asi zavolám do MS a bude klid.
    Naposledy upravil Antonín Plhal; 29.12.2009 v 00:01.
    Ryzen 5 3600/16GB/256SSD+3TB HDD/R7-370/W10 PRO

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst 8.3 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 17
    Poslední příspěvek: 11.03.2008, 13:57
  2. ATI Catalyst™ 8.2
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 22
    Poslední příspěvek: 01.03.2008, 15:28
  3. ATI Catalyst 7.2
    Založil flash v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 12
    Poslední příspěvek: 18.03.2007, 03:15
  4. DirectX 9.0c Redistributable (December 2006)
    Založil Masster v sekci fóra SW nástroje a ostatní utility
    Odpovědí: 3
    Poslední příspěvek: 14.12.2006, 17:32

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •