Výsledky 1 až 5 z 5

Téma: Rozbity XP... a Linux

  1. #1

    Standardní Rozbity XP... a Linux

    cau, mam takovej problemek s XP...

    Koupil jsem si novej disk s radicem. Starej disk s XP jsem zkusil prasknout na novej radic, ale XP nezvladly boot (to by me az tak neprekvapilo). Tak jsem disk vratil na stary radic a tam normalne bootly. Kdyz najely, asi minutu hrabaly na disku, hodily ikonku noveho HW a kously se. Po resetu se pri zavadeni systemu objevila neprijemna hlaska ze c:\windows\system32\config\system je poskozeny nebo chybi....
    Pri pokusech to opravit z instalacniho cd se to kousalo (vyresilo to prehozeni radice na jiny PCI). Rozjet okna se mi podarilo v repair konzoli tim ze jsem zkopirovat vyse uvedeny soubor z c:\windows\repair\
    1) de to udelat i nejak jinak?
    2) nevite jak dokopat wokna aby vytvorily tuto zalohu? (nebyla zrovna nejnovejsi)

    Ted neco k linuxu. Vzhledem k novymu disku jsem se rozhod ze zkusim RH 7.3. Tak jsem ho dal instalovat vcetne grub do mbr. Vse ok, jen blbe odhad disk na kterym jsou XP, coz jsem vyresil. Jenze pri spousteni oken se objevila obet chyba viz vyse. Oprava, OK. Pak to najednou nechtelo bootovat XP (musel jsem zmenit z bootno... (hd0,0) na boot (hd0,0)) a zase chyba XP, a tentokrat se oprava uz nezdarila. Jeste malej detajl. Pred mesicem jsem jen tak ze srandy zkousel na disk s W2K dal RH7.2 taky grub a W2K se taky jaksi sesypaly (stejne jako XP)... Nakonec jsem reinstaloval XP a prisel o boot manager. Takze:
    3) Muze za to linux (cemuz moc neverim) nebo XP (nebo ja) Mam z toho pocit, ze to gates dela schvalne.
    4) Potreboval bych ozivit ten linux a nevim jak. Poradite? (btw je lepsi lilo nebo grub?)

    Dikec za odpovedi

    Nik.

  2. #2
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Ja pouzivam LILO a pohoda, mam RH 7.3 + WinXP + Win98SE. Paac nejdriv byly XP + SE, tak LILO vidi jen jedny wokna (XP) a pres jejich boot manager se dostanu do tech SE.

    Jinak co se tejce XPcek, me prezili i vymenu MB celkem fpohode, takze nevim cim to, ale boot z jinyho radice by meli zvladnout. Je ovsem otazka, jestli maji jeho ovladac. Pokud ne, smula. Podobne pokud se nekdo pokusi XP nainstalit na RAID(ten integrovanej), ma smulu. Zajimavy je, ze SEcka tam nainstalit dou - chova se to prece jako jeden normalni disk, ale XP zjistej, ze neznaj RAID a poslou to k ledu. Proste napisou, ze nebyl nalezen zadny disk.

  3. #3

    Standardní

    taky mam spatny zkusenosti s GRUBem, LILO je lepsi snaz konfigurovatelny
    Imagine there's no heaven and at once the sky is the limit
    Photoblog | Kapela

  4. #4

    Standardní

    Dikec, taky me kamos doporucoval Lilo. Ted tedy dotaz. Jak ho tam dostanu. De to nejak pres boot cd RH? Ten linux me zustal na disku, jen nemam zavadec (lilo).

  5. #5
    Administrátor mince Avatar uživatele Jezevec
    Založen
    08.10.2002
    Bydliště
    Teplice
    Příspěvky
    6 736
    Vliv
    300

    Standardní

    Citace Původně odeslal Nikes
    Dikec, taky me kamos doporucoval Lilo. Ted tedy dotaz. Jak ho tam dostanu. De to nejak pres boot cd RH? Ten linux me zustal na disku, jen nemam zavadec (lilo).
    Jestli sis udelal tu disketu pri instalaci, nebo mas boot CD tak to nahod, dej linux rescue a az to najede tak dej chroot /mnt/sys ... (napise ti to kam to pripojil), uprav si /etc/lilo.conf k obrazu svymu a pak uz jen pust lilo a hotovo. Melo by to jet. Mozna jeste budes muset nako zrusit toho gruba, ale to nemuzu slouzit paac ho nepouzivam.

Informace o tématu

Users Browsing this Thread

Toto téma si právě prohlíží 1 uživatelů. (0 registrovaných a 1 anonymních)

Podobná témata

  1. ATI Catalyst™ 5.11 WHQL
    Založil Spajdr v sekci fóra Grafické karty
    Odpovědí: 33
    Poslední příspěvek: 27.11.2005, 21:36
  2. Ako nainstalovat win2k na PC s XP a Linux - skoro vyriesene
    Založil aragorn v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 28.08.2005, 11:53
  3. LINUX v XP - spustenie z prikazoveho riadku
    Založil Giger v sekci fóra Operační systémy na bázi Unixu
    Odpovědí: 6
    Poslední příspěvek: 08.05.2004, 19:16
  4. A-BRED@T-BRED aneb jak udělat z noveho Durona Athlona XP
    Založil ZB v sekci fóra AMD procesory
    Odpovědí: 4
    Poslední příspěvek: 21.09.2003, 09:42
  5. WIN XP boot.ini change
    Založil Tomas Ruzicka v sekci fóra Ostatní operační systémy
    Odpovědí: 11
    Poslední příspěvek: 28.08.2003, 07:52

Pravidla přispívání

  • Nemůžete zakládat nová témata
  • Nemůžete zasílat odpovědi
  • Nemůžete přikládat přílohy
  • Nemůžete upravovat své příspěvky
  •